Porównanie namiotów dachowych

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Husky »

bagażnik musi zostać, bo są tam halogeny, bo będą lampy z tyłu i po bokach, bo będzie roleta z boku, bo jest tam antena CB, bo chcę miec miejsce za namiotem, o czym pisałem powyżej.

same belki czy platforma nie rozwiązuja moich oczekiwań

muszę usprawnic to co jest

jakims pomysłem jest zerwanie istniejących nitów i przynitowanie tych zapinek odwrotnie, może by działało? ale wolałby nic nie robic przy namiocie

IMHO w kwestii namiotu:

- system zamykania namiotu mógłby by być nieco bardziej komfortowy
- trzeba się nabiegać wokół auta przy zamykaniu, wciskając wystające fragmenty materiału
- jak dla mnie za dużo tych zameczków przy drzwiach

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: seburaj »

opór czołowy tego bagażnika też jest zdaje sie znaczny :shock:
czemu takie wysokie profile ?

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: polmilano »

Hej Husky czy mógłbyś podać namiar u kogo robiłeś swój alu bagażnik, całkiem zgrabnie to wygląda

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Husky »

polmilano pisze:Hej Husky czy mógłbyś podać namiar u kogo robiłeś swój alu bagażnik, całkiem zgrabnie to wygląda

bagażnik nie jest jeszcze skończony, jeszcze dużo pracy przy nim, był robiony na szybko przed wyjazdem

a robił go forumowy : zygi
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 54#p100954" onclick="window.open(this.href);return false;
seburaj pisze:opór czołowy tego bagażnika też jest zdaje sie znaczny
czemu takie wysokie profile ?
- pewnie jest jakiś opór, bo co ma nie być, przeca na maseratim go nie woże, prędkości ponaddzwiękowych nie rozwijam, max jaką zanotowałem na trasie z tym zestawem to 130km/h, nie żebym nie mógł więcej ale się bałem aby mi nie odleciał
- takie wydawały mi się słuszne

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Husky »

Czy namiot zostawiacie na zimę otwarty/uchylony ? w sensie czy te zapinki zwalniacie i trochę, np. 1cm-2cm podnosicie?

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Addams »

Ja to nawet na 15 cm podnoszę, niech się wietrzy

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Husky »

gdyby ktos chciał samodzielnie zrobic namiot....to się da

maggiolina copy/ roof tent

http://www.tlocuk.co.uk/forums/viewtopi ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: MaxLux »

No ale wyglada jak robotki Slodowego przed "podmianka" w finale :mrgreen:
A czy nikt nie probowal po prostu dac jakas plaska rozkladana powierzchnie na dachu a na tym rozkladac 3 sekundowa Quechule ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: milczacy »

MaxLux pisze: A czy nikt nie probowal po prostu dac jakas plaska rozkladana powierzchnie na dachu a na tym rozkladac 3 sekundowa Quechule ?
ja mam taki plan - platforma z płyty na dach i na to namiocik 2 osobowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: plum76 »

hej
oczywiście że próbował. http://www.wyprawyoffroad.pl/warsztat.html patrz pkt 6 na dole strony.
paweł

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: milczacy »

ja będę musiał "wyczarować" konstrukcję składaną :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: consigliero »

W czym ten namiot rzucony na deskę będzie lepszy od rzuconego na ziemię. Przewagą namiotu dachowego jest gotowa , podkreślam gotowa do użycia sypialnia .
PozdrawiaM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: Husky »

tu macie wresję tanią na dachu

http://www.semak.pl/nissan_patrol_gr_y6 ... ,99,p.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: seburaj »

MaxLux pisze: A czy nikt nie probowal po prostu dac jakas plaska rozkladana powierzchnie na dachu a na tym rozkladac 3 sekundowa Quechule ?
ja uzytkowalem jednoosobowa Keczuę na bagazniku dachowym - wchodzila jakby byla zrobiona na miare (to bylo na dlugim patrolu, wiec powierzchnia bagaznika wynosila jakies 210x130 cm

co ciekawe, nie mialem podlogi na tym bagazniku, tylko rurki - celowo (ciężar i śnieg zimą), a spalem na materacyku z gąbki dlugosci 200 cm, składanym "na pół" do transportu, obszytym pokrowcem na zamek... aby materac zachował sztywnośc na rurkach bagaznika to w pokrowiec byly włożone przycięte płyty z poliweglanu komorowego (na wymiar gąbki) :mrgreen:
zaleta poliwęglanu - duża sztywność i mały ciężar... można oczywiscie w to miejsce uzywac materaca dmuchanego, ale dmuchance maja wade - predze czy póżniej zawsze sie dziurawią :roll:

dodatkowo przed spaniem namiocik mozna bylo "chwycic" do bagaznika sznureczkami lub trytytkami i wtedy nie odlatywał czekając na obciążenie śpiącym :wink:


Obrazek

http://img822.imageshack.us/img822/7259/namiotn.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

planuje zrobic podobnie w j95, jednak konstrukcja bagaznika bedzie wzbogacona niewielką "ramę" do zamontowania boksa dachowego, na czas rozkładania keczuły boks bedzie po prostu odchylany na bok (do pionu)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Porównanie namiotów dachowych

Post autor: consigliero »

A jak składałeś ten zestaw? Czy dało się go złożyć na płasko bezpośrednio bez wyciągania materaca ? Bo jeżeli tak to ma to sens jak dla mnie.
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ