Lodówki WAECO / DOMETIC

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Lodówki WAECO / DOMETIC

Post autor: mlodyy »

Dobra mam małe pytanko do znawców tematu. Potrzebuję lodówkę samochodowa do sporadycznego użytkowania. Upatrzyłem sobie model Waeco Tropicool TC 21. I teraz moje pytanko czym się różni w/w lodówka o tej która do oznaczenia ma dołożony symbol FL. Czy jest to taka sama lodówka czy one się czymś różnią :?:
A poza tym może ktoś ma jakieś opinie na temat w/w lodówek.
Liczę na szybkie odpowiedzi bo się napaliłem na zakup :mrgreen:

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: jezus »

Pełna nazwa tej lodówki... a prawidłowo mówiąc... Chłodziarki to TC 21 FL AC/DC ... są tez modele ze specjalnym uchwytem do mocowania do pasów samochodowych ale nie pamiętam jaki ma to symbol... ale z pewnościa nie natchniesz się na nią w żadnym sklepie i się nie pomylisz..... :mrgreen: tak więc wracając do pytania to co namierzyłeś to typowa Chłodziarka z systemem chłodzenia typu Peltier... o poj. 21 litrów...... :twisted:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: seburaj »

nie pamietam dokładnie :mrgreen:
ale mam tą 21 lub 35 litrów...
chłodzi, chłodzi - ale zawsze wkładam do niej piwo juz schłodzone :wink:
wtedy daje rade - bo jakby cos miała schłodzić to raczej słabo... jak każdy peltier :(
zaletą jest to, ze ma wyloty wiatraka na dole (nie ma ryzyka przyłożenia jej czymkolwiek, tak jak w tych tanich, łapiących powietrze od góry)

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: rico69 »

Używam od ok. trzech lat taki model na wyjazdach w ciepło, zimno i sprawdza się znakomicie. Nie jest to mistrzostwo świata, ale swoje zadanie spełnia. W klimatyzowanym aucie super, a jak na kempie podłączam do 220v żeby schłodzić piwko czy wino też daje radę. Przy dużych domowych imprezach też pozwala odciążyć tradycyjną lodówkę z browarów jak nie ma miejsca - tylko trzeba odpowiednio wcześniej pomyśleć o wstawieniu. Co też ważne dla mnie może chodzić non stop i nie wydoi akulatorów w aucie - a nie mam żadnego cudownego systemu do utrzymania prądu w aucie.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: mlodyy »

No to właśnie sobie zanabyłem i będę testował. Właśnie Adrian kojarzyłem, że masz coś takiego bo nawet danonki mojego młodego w niej kiedyś śmigały :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: Kwiatec »

Kupiłem kiedyś w promocji u Emsiego. zadowolony jestem bardzo. sprzęt chłodzi na tyle ile mi potrzeba. nawet przy wysokich temperaturach ładnie zbija temperaturę w środku. czasem jak jest baaardzo gorąco dokładam wkład chłodzący z lodówki domowej. warto zawsze wrzucać do niej materiały schłodzone wcześniej. ale w drodze też poradzi sobie ze schłodzeniem. jedna kwestia mi już dwa razy pozostawiona na noc rozładowała 100ah aku.a mówią że nie potrafi. ogólnie będziesz zadowolony

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: jezus »

Potrafi rozładować aku... bo i czemu nie.... one nie maja wbudowanego zabezpieczenia przed rozładowaniem aku... takie małej wielkości cudo mozna dokupić ... około 60 zł...... ale prawdę mówiąc trzeba sobie takie cudo sprawdzic na sucho bo miałem tego kilka szt. .... i przy testach rozładowywało aku do około 11V... co przy małym okresie samoregeneracji aku auto nie mogło odpalić.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: seburaj »

jeszcze jedna uwaga:
warto mądrze układać rzeczy w lodówce i jej nie przeładowywać !
mądrze układać to znaczy tak, aby pomiedzy produktami wewnątrz była jakaś cyrkulacja powietrza, bo inaczej chłodzić bedzie raczej punktowo :roll:

leszekn
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:25
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: leszekn »

odswierze temat
wlasnie zwiedzalem fabryke tych lodoweczek w honsingen i maja tam rowniez game dedykowana dla toyoty w miejsce podlokietnika lub tylnych siedzen
oraz wersje dla wojska HD 0 chinszczyny 100 procentow produkcji w luxemburgu co do temperatur to
uf schodza do -80C wiec kazdemu spasi jedyny problem to dystybucja na Polske

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: lucjan »

Kurcze! Od wczoraj pracuje non stop świeżo zamontowana lodówka kompresorowa WAECO CoolMatic CD 30. Brzęczy, szumi, włączam, wyłączam, dzwoni - wszystko jak normalna lodówka w domu, a jednak nic nie chłodzi :(. Fakt - jest gorąco, ale ona w specyfikacji ma do minus 2 st.C, więc choć trochę ta testowa woda w butelce powinna się schłodzić. Wszystko podłączone OK, a jednak nie działa. Ktoś ma jakiś pomysł/sugestię ?

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: jezus »

Lodówka kompresorowa - szuflada....popularna i dedykowana dla aut cięzarowych..nieza...liwa..
Jezeli dobrze podłączona...pamietac trzeba o jej podawanych napięciach 12/24 oraz 230V...to jedyna rada ....podkręcić na termostacie który znajduje sie w głębi lodówki.........a jak to nie pomoże...reklamowac ..... 8)

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: lucjan »

Dziś sukces! Jak przejechałem 50 km to się woda-tester schłodziła, a jak stoi na samej baterii to dupa z lodówki. Nie znam się na elektryce zupełnie, ale zastanawia mnie skoro ten model ma w specyfikacji, że może być zasilana 12V/24V, to skąd to urządzenie wie, że ja mam właśnie w setce 12V?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: lucjan »

Położyłem przewód zasilający lodówkę bezpośrednio od akumulatora (@Seba, oczywiście, że z zabezpieczeniem :wink:) i pominięciem gniazdek wtyczkowych 12V uruchamianych przez stacyjkę. Działa! Chłodzi jak cholera nawet na postoju. Dziękuję @Emu za wsparcie telefoniczne.
BTW jak mierzyłem napięcie przewodu zasilającego przez stacyjkę, to strasznie niestabilne było i w zasadzie przy 12.1V lodówka przestawała pracować, a przy 12.4V kompresor zasuwał. Dlatego co chwila się włączała i wyłączała. W sumie to dobrze, bo mam nadzieję, że to zabezpieczy przed rozładowaniem akumulatora.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Lodówki WAECO

Post autor: Emu »

Super że się udało. Warto sprawdzić stacyjke i gniazdo zapalniczki czy przypadkiem nie ma jakiegoś przebicia. Nie tracisz prądu na postoju ? Lodówka właśnie ma zabezpieczenie przed niskim napięciem - wyłącza się jeśli za bardzo rozładuje aku. Powodzenia w Albanii !!

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Lodówki WAECO

Post autor: lucjan »

Nie tracisz prądu na postoju ? [...]
Tracę tyle co zjada stały monitoring GPS, ... Mam nadzieję :wink:
[...] Powodzenia w Albanii !!
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 04 lip 2012, 10:19 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem cytowanie.

ODPOWIEDZ