Aparat Cyfrowy

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: grzes »

to ja zostane przy swoim Canonie 30D :)
widze ze Nikonowy swiat rzadzi sie swoimi prawami :)
nawet nie wiedzialem ze jeden typ obiektywu do D700... w Canonie sa EF-s ale kazdy EF bedzie dzialal z kazdym body...

ale i tak full frame to full frame :)
D90 robilem kilka fotografii i calkiem przyjekmny aparat, zreszta jak kazda lustrzanka tej kalsy a marki obojetnej...

Wiec konkluzja jest taka

D300

:)

jaka mila pogawedka na innych forach rzadko spotykana... i chociaz jezdze Nissanem nie bylo awantury :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: konus »

U nas niema awantur :mrgreen: Kultura, poziom. Reszta się nie odzywa :mrgreen:

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: wolf »

No to jestesmy prawie w domu :mrgreen:
Szkla zdaje sie ma DX wiec D90 - dobrze kumam?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: konus »

Bardzo dobrze.
No jest jeszcze d5000, który według nikona ma zastąpić d90.
http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/ zerknij, dla mnie to to samo z kilkoma dodatkowymi funkcjami których żona nie wykorzysta.

Edit: tylko oczywiście d90 jest lepszy od d5000 :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: kylon »

Panowie i Panie
Może ktoś z was wiej jaką kombinację przycisków należy użyć w celu otwarcia matrycy do czyszczenia w aparacie Nikon D80. Dostał mi się jakiś śmieciuszek i potrzebuję go usunąć. Jest to napisane w instrukcji ale tej nie posiadam w wyniku domowego bałaganu :cry:.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: Gladzio »

Pewnie standard Alt + Ctrl + Del :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: kylon »

A ja myślałem, że tak szybko odpowiedź przyszła :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: LEX »

Bateria musi być na full.

W menu z tym kluczem płaskim szukasz 'mirror lockup'. Klikasz OK i pojawi się napis, że jak naciśniesz spust to się podniesie lustro i otworzy migawka. Naciskasz więc spust do samego końca i sobie czyścisz. Aby opuścić lustro gasisz aparat...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: kylon »

A możliwe, że nie mam takiego napisu :shock:. Co prawda mam menu w języku polskim ale chyba skojarzyłbym odpowiednie tłumaczenie :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: kylon »

No i dupa. Pełna bateria jak piszą w instrukcji i nie mam w opcjach otwarcia matrycy. Lex - masz jakieś pomysły? Może jest jakiś inny patent na jej otwarcie w celu przeczyszczenia. Jakieś małe oszustwo z programem robienia zdjęć w nocy albo cóś.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: fobos »

Ja mam co prawda CANNON'a 450D, ale zasada działania powinna być identyczna. Nie potrzebowałem jeszcze czyścić matrycy, ale zrobiłem eksperyment i bez problemu mam dostęp do matrycy. Zdjąłem obiektyw, włączyłem aparat, ustawiłem w tryb manualny i czas na nieskończoność ( u mnie nazywa się to BULB ). Po wciśnięciu spustu, podnosi się lustro i mam dostęp do matrycy tak długo, jak długo trzymam wciśnięty spust.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: LEX »

Tak to się często robi, ale musisz mieć pewną rękę, bo jak puścisz spust i zamknie ci się migawka wraz z pędzelkiem to aparat do wyrzucenia, bo za drogo by wyszła naprawa.

Kylon, może jakbym miał aparat w ręku to bym coś wykombinował. Spróbuj zmienić język na angielski i może wtedy się pojawi opcja w menu. Jeśli nie, to albo tak jak Fobos napisał, albo oddajesz na ul.Postępu i płacisz jakieś 100zł +VAT czy coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: Pyrka »

HowTo Clean Nikon D70s Sensor


W moim starym Canonie jest tak, że opcja "Sensor clean" pojawia się w menu tylko wtedy kiedy pokrętło programu jest ustawione, na któryś z programów z ręcznymi nastawami, np "P". Na "zielonym okienku" się nie wyświetla ta opcja.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 21:26 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: Jerzy23 »

kylon pisze:Panowie i Panie
Może ktoś z was wiej jaką kombinację przycisków należy użyć w celu otwarcia matrycy do czyszczenia w aparacie Nikon D80. Dostał mi się jakiś śmieciuszek i potrzebuję go usunąć. Jest to napisane w instrukcji ale tej nie posiadam w wyniku domowego bałaganu :cry:.

uzywam Nikona D3 i dosc czesto czyszcze matryce. Nie chce mi sie grzebac w setupie i szukac jakis opcji umozliwiajacych czyszczenie matrycy. :mrgreen:

Robie to tak:

Ustawiam aparat na B ( bulb opcja dostepna w manualnym trybie czasu otwarcia migawki)

Po podniesieniu lustra TRZYMAJAC CALY CZAS PALEC NA SPUSCIE MIGAWKI !! Czyszcze miekkim pedzelkiem matryce z kurzu. Na koniec zdmuchuje pylki z matrycy za pomoca zwyklej gumowej gruszki :mrgreen:

Na jakis czas pomaga...
:wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Aparat Cyfrowy

Post autor: LEX »

Weź tylko pod uwagę to, że gdy niby robisz zdjęcie na B, to matryca jest pod prądem, a więc przyciąga kurz i trudniej się go pozbyć. A w D3 masz opcję czyszczenia.

ODPOWIEDZ