Jakie urządzenie rozruchowe

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Jakie urządzenie rozruchowe

Post autor: Rokfor32 »

A poważniej - jedynie superkondensatory mają w tej materii (niskich - względnie - temperatur) jakieś szanse.

Ale i to - ma swoje ograniczenia. JEDEN strzał - tak w zasadzie.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Jakie urządzenie rozruchowe

Post autor: stasik »

Ołowiowy w porównaniu z Li-ion traci niewiele. Inżynierem chemikiem jestem, ale to mało istotne... Wystaw w pełni naładowany telefon na jedną mroźną noc za okno ;-)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie urządzenie rozruchowe

Post autor: rolkos »

stasik pisze:
30 lis 2022, 23:43
Ołowiowy w porównaniu z Li-ion traci niewiele. Inżynierem chemikiem jestem, ale to mało istotne... Wystaw w pełni naładowany telefon na jedną mroźną noc za okno ;-)
W styczniu na Ukrainie z tego powodu dron mi prawie spadł. Wystartowałem z baterią 100% poleciałem nad las i po około 2-3 minutach wskaźnik naładowania baterii spadł skokowo na 0% i awaryjne lądowanie. Na szczęście była polanka. Temperatura coś około -10C.

Z boosterm w takiej sytuacji po prostu włożyłbym go pod kurtkę poczekał ze 20 min. i pewnie by zadziałał. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale powinno wystarczyć.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Jakie urządzenie rozruchowe

Post autor: Darek_LC_J95 »

W sumie to taki starter powinien mieć funkcję termostatu i jakiś mały grzejnik PTC do utrzymania temperatury. Zawsze w samochodzie można go trzymać w torbie termicznej z ogrzewaczem chemicznym. Są takie kieszonkowe podgrzewacze na ryby, w chemicznym roztworem triosiarczanu sodu. Wstrząsasz aż rozpuszczą się kryształki i reakcja egzotermiczna ponownej krystalizacji rusza oddając ciepełko można nieźle ręce ogrzać. Urządzenie wielokrotnego użytku, tylko wstrząsnąć i poczekać.

ODPOWIEDZ