Maty izolacyjne na szyby

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Kryhu
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:11
Auto: HDJ100, LJ70, S6 C8, Touareg R5

Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Kryhu »

Po ostatnim wyjeździe do Turcji, gdzie spałem w samochodzie, a temperatura w nocy spadała poniżej zera stwierdziłem, że potrzebuję maty izolacyjne na szyby.
Widziałem w jakimś ogłoszeniu LC100 z takimi porządnie zrobionymi matami na przyssawki jakiegoś niemieckiego producenta ale ogłoszenie zniknęło i nie mogę się doszukać firmy która to robiła.

Szukam czegoś dobrej jakości niekoniecznie taniego :)

Poradzi ktoś coś?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: aadamuss »

https://youtu.be/GKY9q5tuoyk

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Kryhu
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:11
Auto: HDJ100, LJ70, S6 C8, Touareg R5

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Kryhu »

O widzisz, dziękuję, wprawdzie oryginalnie widziałem chyba jednak niemiecki produkt ale wyglądał identycznie.
Teraz muszę tylko się dowiedzieć kto u nas lub w Europie tym handluje :)

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: RAT »

Cześć
Może warto też zapytać , bo czytałem dobre opinie o tej firmie , a myślę że będzie taniej :)
Załączniki
Maty.jpg
Maty.jpg (32,99 KiB) Przejrzano 2842 razy

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Rolin »

To ja mam pytanie na ile to działa? Temperatury przez całą noc nie utrzyma i tak trzeba grzać. Czy może rzecz w tym, że nie trzeba grzać tak mocno?

Kryhu
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:11
Auto: HDJ100, LJ70, S6 C8, Touareg R5

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Kryhu »

RAT bardzo dziękuję, zaraz do nich piszę :)

Rolin - w swoim LC100 mam suche Webasto, które daje radę ale myśląc o matach mam na myśli większą izolację kabiny. Przy temperaturach poniżej zera śpiąc miałem wyraźne odczucie, że od samych szyb ciągnie zimno.
Kolejna kwestia to np. mata z jednej strony czarna, a z drugiej srebrna. Latem warto przyczepić taką matę srebrną stroną do szyby i można dłużej pospać zanim Słońce przygrzeje :) To też już sprawdziłem stosując srebrny pokrowiec na część samochodu wystawioną na działanie Słońca. Różnica jest duża.

Radzi0
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2020, 12:45

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Radzi0 »

Kruchu, jak będziesz pisał w sprawie mat zapytaj się o zniżkę „dla forum”. Tez jestem zainteresowany wiec może zbierze się jeszcze ktoś chętny na większe zamówienie.

Kryhu
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2021, 18:11
Auto: HDJ100, LJ70, S6 C8, Touareg R5

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: Kryhu »

Radzi0 pisze:
25 lis 2021, 09:25
Kruchu, jak będziesz pisał w sprawie mat zapytaj się o zniżkę „dla forum”. Tez jestem zainteresowany wiec może zbierze się jeszcze ktoś chętny na większe zamówienie.
Korespondowałem z nimi wczoraj dość długo, widać, że mają spore doświadczenie, a w ich maty zaopatrują się co bardziej znani podróżnicy. Generalnie pewnie u nich zamówię ale muszę się wybrać do Częstochowy na pomiary ponieważ nie mają w swojej bazie LC100. Orientacyjna cena mat na wszystkie szyby wzięta z 4Runnera wyszła 1200zł za standardowe maty srebrno/białe i 1600zł za maty srebrno/czarne. Mało to nie jest ale i tak znacząco taniej niż w/w James Baroud, a wykonanie bdb. Dodatkowo za dopłatą mogą zrobić na tylne boczne okna maty z organizerami, też ciekawy pomysł.
Oczywiście mógłbym kupić gotowe zestawy materiałów do uszycia i zlecić jakiemuś kaletnikowi. Pewnie wyszłoby połowę mniej ale czy będzie równie dobrze zrobione tego nie wiem, a lubię rzeczy dobrze wykonane i skłonny jestem za taki produkt zapłacić więcej.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Maty izolacyjne na szyby

Post autor: pmcomp »

Podobne maty kupiłem w sklepie internetowym w Hiszpanii za ok. 150 EUR. Pisałem gdzieś o tym na forum.

ODPOWIEDZ