Prysznic z ciepłą wodą

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: Grunthor »

pmcomp pisze:
20 kwie 2021, 10:42
Wchodzę w temata. Jak się nie sprawdzi to pójdzie do kosza. Koszt butelki łyskacza, przeżyję. A jak się sprawdzi to "jestem w domciu".
Wieszasz na tylnych otwartych drzwiach na plastikowym haczyku i cieszysz się ciepłą wodą, ile chcesz, kiedy chcesz, a wydasz na to nie parę tysięcy, ale z całym wypasem może 5 stów.

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: Grunthor »

A tak na upartego to nawet ci nie jest pompka za bardzo potrzebna. Bańka z wodą postawiona na dachu da już pewne ciśnienie, tylko woda będzie bardzo gorąca :P , ale to bardzo.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Grunthor pisze:
20 kwie 2021, 10:50
pmcomp pisze:
20 kwie 2021, 10:42
Wchodzę w temata. Jak się nie sprawdzi to pójdzie do kosza. Koszt butelki łyskacza, przeżyję. A jak się sprawdzi to "jestem w domciu".
Wieszasz na tylnych otwartych drzwiach na plastikowym haczyku i cieszysz się ciepłą wodą, ile chcesz, kiedy chcesz, a wydasz na to nie parę tysięcy, ale z całym wypasem może 5 stów.

Jak 5 stów?

Piecyk ze słuchawką 250 zł. Pompka 50 zł. Wężyk do pompki z 10 zł. PowerBank mam, jak ktoś chce kabelek do zapalniczki kolejne 10 zł. Butla gazowa 1kg 70 zł, rurki, złączki, przejściówki gazowe na różne gniazda w Europie z 50 zł.

Razem: 430 zł :mrgreen:
Na upartego butlę gazową 3kg też mam czyli 360 zł. :lol:

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: aadamuss »

Butla 1 kg będzie za mała, tak samo jak 3 i 5.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Dlaczego za mała?
A ile bierzesz prysznic, ja mniej więcej dwie minuty, góra trzy. To ile gazu taki piec pobiera na minutę/godzinę? Dwie osoby dają cztery minuty na dobę.

Tu parametry, zużycia nie podają ale może da się z tego obliczyć, wersja 6l:

Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: czobi »

ostatnio Jasio wzial i mielsimy w azji zestaw low budget max, wiadro elasyczne i prysznic na kablu z pompką.
jakies namioty o kant dupy mozna, zajmuja miejsce, po prostu za auto i tyle. swietnie sie sprawdzilo.
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... wy-650394/
https://www.decathlon.pl/p/miekkie-wiad ... lsrc=aw.ds

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

W swoim zestawie bede mial to samo. Prysznic podlacze bezposrednio do pompki ktora bedzie robic w wodzie :) .
Tam raczej potrzebna zimna woda, choć
goracy prysznic w tropikach podczas pory deszczowej albo po kapieli w oceanie to czysta przyjemnosc.

Ja mam takie wiadro skladane w pokrywke na płask.

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: TomekW »

pmcomp pisze:
20 kwie 2021, 10:42
Wchodzę w temata. Jak się nie sprawdzi to pójdzie do kosza. Koszt butelki łyskacza, przeżyję. A jak się sprawdzi to "jestem w domciu".

Od razu mam załatwiony problem kuchenki. Po prostu muszę kupić butlę 1kg, 2kg albo 3kg. Jaką polecacie na 2 tygodnie dla 2 osób na gotowanie plus na podgrzewanie wody? 1kg wystarczy?
wrzuć link do tego piecyka

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Wiadro składane:

Obrazek

Obrazek


Przyda się nawet żeby wsadzić do jeziora i pompke do wiadra w wodzie żeby pompka nie ciągnęła piachu czy mułu.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: stachu_l »

Jak jest wiadro, pompka i prysznic to może technologia zaczerpnięta z czasów kąpieli w balii: nabieramy wody do wiadra, na kuchence gotujemy czajnik/garnek wody, dolewany tyle gorącej wody do wiadra aby temperatura była odpowiednia, tu modyfikacja zamiast wskakiwać do wiadra wkładamy pompkę i mamy ciepły prysznic bez dodatkowego piecyka.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: sebastian44 »

stachu_l pisze:
21 kwie 2021, 08:23
Jak jest wiadro, pompka i prysznic to może technologia zaczerpnięta z czasów kąpieli w balii: nabieramy wody do wiadra, na kuchence gotujemy czajnik/garnek wody, dolewany tyle gorącej wody do wiadra aby temperatura była odpowiednia, tu modyfikacja zamiast wskakiwać do wiadra wkładamy pompkę i mamy ciepły prysznic bez dodatkowego piecyka.
Dokładnie to samo uważam, po co sobie komplikować życie. Przy czym ja stosuje zamiast elektrycznej pompki prysznic z decatlonu. Wtedy odpada nam prąd i wiaderko.

Troche nie kumam organizowania sobie spa na campingu. Moja żona korzysta z powyższego rozwiązania i jest niezmiennie zadowolona wiec po co wiecej.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: plum76 »

hej
proponuje ze zrozumieniem przeczytać co Kylon napisał.
to pomoże:
viewtopic.php?f=2&t=17308
viewtopic.php?f=14&t=15787
viewtopic.php?f=23&t=5440

Jak widać temat przynajmniej od 2011 był wałkowany.
Samochód sam w sobie generuje dużo ciepła. Można wiec zrobić zarówno permanentne rozwiązanie jak i przepływowe.
Jakbym jechał na rok w świat to zrobiłbym zbiornik, a na 1-2 tygodnie wystarczy uniwersalne wielozadaniowe wiadro, woda z rzeki, pompa 12v za pare groszy i najtańszy wymiennik wpięty w mały obieg.
Nie raz grzałem wodę dla innchy na noclegu w ten sposób.

PAweł

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: sebastian44 »

Wymiennik ciepła jest skuteczny to nie podlega dyskusji, można podgrzać cały basen wody jak ktos chce.

Ale ma tez szereg wad.

Jestemy zależni od samochodu, nie pojdziemy sobie na strone wziąć prysznica w ciszy i przy spiewie ptaków. Raczej bedziemy słuchać warkotu silnika i wąchać dym spalin. Nie każdy to lubi. Szczególnie ludzie postronni którzy rozbili sie obok mogą mieć obiekcje przed warczeniem i dymieniem.

Ustawienie całego majdanu wymaga wiecej zachodu (otwórz maske, podłącz wąż, costam odkreć, odpal silnik itd itp). Grzanie wody w garnku wydaje sie jednak logistycznie prostsze.

Każdy wybiera własny sposób, ja nie lubie sie uzależniać od auta.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

plum76 pisze:
21 kwie 2021, 10:30
hej
proponuje ze zrozumieniem przeczytać co Kylon napisał.
to pomoże:
viewtopic.php?f=2&t=17308
viewtopic.php?f=14&t=15787
viewtopic.php?f=23&t=5440

Jak widać temat przynajmniej od 2011 był wałkowany.
Samochód sam w sobie generuje dużo ciepła. Można wiec zrobić zarówno permanentne rozwiązanie jak i przepływowe.
Jakbym jechał na rok w świat to zrobiłbym zbiornik, a na 1-2 tygodnie wystarczy uniwersalne wielozadaniowe wiadro, woda z rzeki, pompa 12v za pare groszy i najtańszy wymiennik wpięty w mały obieg.
Nie raz grzałem wodę dla innchy na noclegu w ten sposób.

PAweł

No dobrze, czy taki płytkowy wymiennik ciepła wpiet w obieg chłodzenia wody może obsłużyć mi zainstalowane juz mokre Webasto (czyli nie uruchamiac silnik tylko Webasto). Mniej hałasuje i mniej kopci co może miec w pewnych warunkach duże znaczenie.
Jak rozumiem z tego wymiennika rurkami (jakimi) idzie się gdzieś pod spodem na tył samochodu czy kranik do słuchawki prysznica jest gdzieś pod maską i wejście zimnej wody z pompki i przy myciu trzeba mache w górę i się podłączyć? Poza tym jak jest z regulacją temperatury takiej wody bo jak nie ma to będzie leciec ukrop?

Skoro mozna zastosować cos co nazywa sie mieszacz termistatyczny

Obrazek

to pewnie jakis sposób jest.

Jakis link do takiego mieszacza? Cos takiego?: https://allegro.pl/oferta/zawor-mieszaj ... 701b8c0118

Przykładowy link do wymiennika:https://allegro.pl/oferta/wymiennik-cie ... 8MQAvD_BwE

Jak rozumiem ten wymiennik musi być gdzieś pod maską. Bedzie gorący bo zawsze przez niego będzie płynąć chłodziwo silnika więc trzeba go dobrze i zmyślnie zamonotować.

Jak widzę taki wymiennik mieszacz i rurki (pewnie sztywne) zajmą trochę miejsca pod maską. Macie jakieś fotki jak to jest zrobione? Niestety miejsce nad prawym nadkolem jest u mnie zajęte przez piec Webasto. Może gdzies o frontu przy chłodnicy?

Podsumowując pompka z wężem i tak potrzebna. Słuchawka prysznicowa także.

Czyli zamiast chińskiego pieca na gaz (mały klamorek do wożenia mamy pod maską dodatkową instalację i musimy odpalać silnik albo Webasto.

Pozdro

ODPOWIEDZ