lodówki 12V tesco

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

lodówki 12V tesco

Post autor: cosi »

Witam,
właśnie zakupiłem w Tesco lodówkę (raczej chłodziarkę) 12V za 159zł.
Nie wiem jak się sprawuje ale do turystyki po Polsce powinna wystarczyć.
Mam nadzieję , że informacja przyda się komuś niskobudżetowemu w tym temacie.
Przy najbliższej okazji napisze więcej.

OPIS:
- model KB-7224
- zasilanie 12V/60W/5amp
- chłodzi do 16*C poniżej temperatury otoczenia (w 2h)
- pojemność 24L
- specjalne miejsce na 2 butelki 2L
- kabel chowany w deklu
- kolor niebieski
- importer Tristar Europe B.V.
- producent ConnaBride Plastics Ltd. Ireland

Jeśli to nie ten dział to niech szacowni admini/moderatorzy przeniosą we właściwy.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: fobos »

Co do tego typu lodówek to też kiedyś z braku laku, za punkty z którymi i tak nie było co zrobić wziąłem taką lodówkę ( tzn. nie ten konkretnie model, ale z tego przedziału cenowego i zapewne w podobnym wydaniu ). Nie polecam. Nadaje się jedynie jako dodatkowe obciążenie instalacji elektrycznej ( tylko nie wiem po co ). Szczerze mówiąc nie zauważyłem by chłodziła, mimo iż jechaliśmy 6 godzin. Działa mniej więcej tak: jak włożysz coś chłodnego, to pozostanie chłodne, jak włożysz coś ciepłego, to zostanie ciepłe. Próbowałem tym kiedyś schłodzić 6 piw i po 3 godzinach stwierdziłem, że to nie ma sensu. Lodówka działa w systemie Peltiera. Nie wiem jak lodówki Waeco z tym systemem chłodzą, ale nie kupuje ich tylko dla tego, że nie wydaje mi się by system Peltiera w ogóle działał. Jak się mylę to mnie poprawcie. Generalnie jeśli już kupię lodówkę do auta to raczej sprężarkową i z termoregulatorem.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: konus »

taak jak piszesz niema co poprawiać, g...o jakich mało,
też se kupiłem i wyje....m.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: LEX »

Ogniwa Pelitera to masakra jeśli chodzi o wydajność. Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że ogniwo peltiera to taka płytka, najczęściej około 4z4cm, która pod wpływem prądu wytwarza na jednej stronie ciepło a na drugiej stronie zimno. Więc wierzch lodówki wymaga chłodzenia bo się grzeje, a od spodu płytka generuje chłód. Skoro średnio takie lodówki mają 60W i przez 3 godziny nie schłodzą kilku piw to tylko świadczy o ich wydajności. A pobór 60W przez 3 godziny to naprawdę sporo.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: cosi »

Nie będę gdybał tylko w najbliższych dniach podłączę i sprawdzę co to warte.

P.S. Peltrier był moim marzeniem naście lat temu w epoce stacjonarnego PC :D i Q2/Q3

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: Pyrka »

W Auto-Świat był kiedyś test lodówek do aut: http://www.auto-swiat.pl/poradniki,arty ... 21560.html

Tutaj gdzieś ją można znaleźć: http://www.twenga.pl/dir-AGD,Lodowki-i- ... ni-lodowka

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: cosi »

Po krótkim teście mogę polecić jako dobrą chłodziarkę na trasy po Polsce.
o 11.00 wsadziłem do lodówki zmrożoną wódeczkę, trochę jedzenia i napoje o temp. pokojowej.
Dla pewności wkłady.
O 11.45 wyjazd z Wawy.
O 20.00 wódka była nadal lodowata (ale na efektowny szron nie było co liczyć), jedzenie świeże, a napoje schłodzone, a wkłady prawie nie rozpuszczone (!).

Ma jeden poważny minus - strasznie hałasuje, stąd docelowo wyląduje na pace (jak przeniosę tam gniazdo).

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: jezus »

Lodowki waeco daja sobie rade...malo tego...nie schladzaja o mniej wiecej 20cia stopni ponizej zewnetrznej temp. ale okolo 30ci stopni ponizej zewnetrznej temp....ale nie nizej niz plus 1stopien..(fizycznie nie mozliwe)....np. lodowka tc35 ..31litrow z temp...25stopni schodzi do plus 2 stopni w przeciagu 2,5 h...po czym utrzymuje ta temperature dzialajac automatycznie....mam .....sprawdzalem......
PS...azeby latem na spokojnie zostawic taka lodowke w aucie na noc i nie miec stresa ze rozladuje aku....nalezy za okolo 50zeta kupic zabezpieczenie do niej......bo niestety w dosc sporej cenie zakupu lodowki typu tc nie posiadaja wbudowanega zabezpieczenia....ale za to maja 12\24 i 230v...co niektore tansze moga tylko pomazyc.......lodowki waeco kompresorowe typu cf...maja juz takowe zabezpieczenie.........

sumujac.......Niemiaszki musialy cosik ulepszyc w swoim systemie peltiera....bo po prostu dziala i spelnia swoja role.....

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: RobertK. »

Potwierdzam Waeco Ct 35 działa....przez dwa tygodnie w Rumunii w niezłym upale dawała radę i chłodziła.
Trzeba tylko nie pomylić się i nie przestawić jej na grzanie :mrgreen: :mrgreen:
W zimie może być to funkcja przydatna :D

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: slawek »

Wróciliśmy z Albanii, przy 35-40 stopniach na zewnątrz Waeco tropicool działałą bez zarzutu. Tańsze lodówki kolegów nie dawały sobie rady równie dobrze.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: jezus »

Waeco robi sprzęt pod takich odbiorców jak właściciele ciężarówek , jachtów , campingów , wyprawówek....tanie nie są ale spełniają swoje funkcje. :P

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: gors »

Mozesz napisc gdzie kupiles zabezpieczenie przed rozladowaniem acu do Waeco?

Awatar użytkownika
pickup-camper
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:34
Auto: Hilux 1996
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: pickup-camper »

W nazy kabiny mieszkalne tez mamy lodowki z Waeco, model CR80. To jest naprawde super sprzet.

Obrazek

W samochodzie ja tez mam lodowka. Tego jest od marki Engel z Australi, ma tylko 14 litrow ale mroze do -25°.

Obrazek

Dane sa tutaj: http://www.engelaustralia.com.au/cgi-bi ... em_string=

Pozdrawiam,

Jens

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: GrzegorzM »

Rok temu wzialem taką hipermarketową lodowkę na Kaukaz, rozleciala sie w polowie drogi od wibracji (powaga) w Albanii. Wiec offroad- nie.

W tym roku zanabyłem malą zgrabną sprężarkową Waeco u Kylona.

Rewelacja, oczywiscie inna polka cenowa - ale bez porownania - przede wszystkim dziala i to jak!

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: lodówki 12V tesco

Post autor: Jureq »

gors pisze:Mozesz napisc gdzie kupiles zabezpieczenie przed rozladowaniem acu do Waeco?
Na alleniedrogo kupisz bez problemu prosty układ który jest w stanie obudzić i zmusić do wyłączenia hebla ;-)
http://www.allegro.pl/item736291051_tes ... j_aku.html

Ja mam u siebie (w nietojce) lodówkę zasilaną z przetwornicy 24V/230V która samoczynnie się wyłącza przy napięciu <=10,5V (wiekszość przetwornic 12 i 24V juz to potrafi) przy okazji nie ma dodatkowej utraty mocy powodowanej przez zwykłe reduktory 24V/12V które mają mniej niż 50% sprawności (to info dla tych co mają instalacje 24V i lodówki zasilane tylko z 12V lub 230V) - reasumując, lodówka na przetwornicy pracuje mi ok. 16 godzin a nie tylko 7 ;-)

ODPOWIEDZ