Garmin Overlander

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Garmin Overlander

Post autor: luk4s7 »

tadeo pisze:
RAT pisze:
14 cze 2020, 09:54

Tadeo Overlander ma baterię , bawiłem się nim dłuższą chwile i się nie rozładował więc ma :)
3 godziny wytrzymają vs 16 godzin.
Proszę Cię :)
Tadeo, a kiedy ostatnio potrzebowałeś więcej niż 3h na baterii że tak prowokacyjnie zapytam? Obrazek
Chyba że przewidujesz w swoim aucie przerwy w dostawie prądu podczas wyprawy Obrazek

A tak całkiem poważnie to rozmowa toczy się o nawigacji do auta. Jest ona kompromisem jak wszystko. Duży ekran, responsywność, ilość funkcji po prostu musi żreć prąd. Osobiście wciąż korzystam w 62s bo to świetna nawigacja... piesza. Na 2 aku wędruje 3 dni czyli po 8-10h pracy codziennie. Mam ze sobą jeszcze 2 komplety czyli tydzień mogę być bez prądu. Próbowałem w aucie - ekran za mały, działa za wolno, nie gada (tylko piszczy na manewry). Porażka? No jasne bo to ręczniak a nie nawigacja samochodowa.

Ten Overlander gdyby kosztował połowę to byłby przebojem! A tak... fajny ale zwykłym tabletem ludzie obskakują praktycznie to samo za niemalże 1/4 ceny.

Nie znam cx276. Obstawiam jednak że Overlaner go bije na głowę komfortem użytkowania (szukania POI i wyznaczania tras) i szybkością. Bateria ma dać tyle że wyjdziesz z auta albo pobawisz się na postoju.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1419
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: tadeo »

To nie tak, nowy Garmin 276CX ma po prostu kawał baterii z tyłu lub można zaisntalować paluszki. (AA).
A Overlander pewnie ma baterię "mini", tak, żeby urządzenie od razu nie padło po wyłączeniu auta.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: kylon »

Cała moja zabawa z rajdami i wyjazdami to 176C a potem 276C. Ten drugi mam do dziś. Potem kupiłem Montanę na wypasie ale niestety zajumali mi ją w serwisie razem z uchwytem :-(

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Garmin Overlander

Post autor: pmcomp »

Garminami turystycznymi bawiłem się z 10 lat temu (i uczestniczyłem w wielu zlotach z GPS maniakiem, Lechu, spoczywaj w pokoju) ale z drogowego Nuvi 250W aktualnie korzystam w Budce. Ważne, że moge tam wgrać "każdą" mapę, a najlepiej te przygotowywane przez pasjonatów.

Za najlepiej przygotowany do zabaw terenowych na kołach wygląda teraz Garmin Overlander: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/685257#specs . Tylko ta cena.
Dlatego zastanawiam się nad stacją multimedialną z Androidem 10". I darmowy program Guru Maps, który oprócz bardzo dokładnych map wektorowych posiada ich inne rodzaje, łącznie z mapami TOPO np. Outdoors Pro i HERE Hybrid Pro (widok real plus drogi). Do tego google map z korkami i jestem w domu.

Ważne, że jest i na iOS i na Androida i ... mapy mozna ściągnąć na urządzenie i korzystać offline.

Pozdro

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Garmin Overlander

Post autor: pmcomp »


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Garmin Overlander

Post autor: pmcomp »

Duzo uwag: http://garniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=18473&start=30 , słabo to widzę.

Tutaj dobre uchwyty do wszelkiego phonowego i tabletowego tałatajstwa: https://www.dobry-uchwyt.pl/search.php? ... &counter=3

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: grzes »

Witam wszystkich po sporej przerwie od forów etc, ale nie od jeżdżenia niekoszernym autem na tym forum (Patrol).
Overlandera już chwilę używam. W sumie jest ok. Wcześniej miałem 2x Oregona, i chcałem czegoś z większym ekranem, bo jeżdżenie w :terenie na ekranie 3 calowym jest trochę niebezpieczne.
Ogólnie Overlandera ma większość opcji turystycznych Garminów. Problem baterii dla mnie nie istnieje bo używam go tylko w samochodzie.
Jest na Androidzie co na początku było dziwne, ale teraz po jakimś czasie jest użyteczne. Trasę mogę zaplanować w Garmin Explore obojętnie na czym, i w prosty sposób zaktualizować online, i Overlander sobie to pobiera z mojego konta Garminowskiego. Wygodne w praktyce.
Trasy zapisuje normalnie. Tracki odtwarza rówież, tu mam jedno ALE - wyświetlany track to cienka linia na ekranie i czasem słabo ją widać na Oregonie byłą to grupa kreska obojętnie czy w trybie nawigowania po śladzie (czyli wybieram ślad a potem jedź) czy wyświetlałem sobie ślad i jechałem po nim bez prowadzenia, to w Overlanderze jest słabe, że nie da się zmodyfikować tej kreski (żeby grubsza była).
Ogólnie urządzenie jest fajne, i w 4x4 się sprawdza.
Pewnie, że ktoś napisze że można tablet czy telefon, owszem można, ale mając wszystko w jednym urządzeniu jeśli coś się z nim stanie to jesteśmy uziemieni. Poza tym robiłem kiedyś doświadczenie w górach Rumunii gdzie telefon się zgubił , tablet również, a jedynie Garmin wiedział gdzie jest.
Ale to moje subiektywne zdanie.
:D

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1812
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: irko »

drnostromo pisze:
09 cze 2020, 23:28
irko pisze:
28 sty 2020, 21:15
Miałem i używałem przez chwile.
Które urządzenie lepiej radzi sobie z lokalizacją w trudnych warunkach:
dedykowana nawigacja Garmina, czy telefon z GPS-em, GLONASS-em i A-GPS-em? :idea:

Trafiłem kiedyś na takie porównanie i tam omawiający temat przekonywał, że telefon z dobrą mapą
radzi sobie znacznie lepiej od dedykowanego urządzenia z nawigacją zw. na A-GPS.
Jeździłem z MAPS.ME i na Garminie. Nie wiem jak inne apki na telefon, ale MAPS ma spore opóźnienie, tzn łatwo pominąć moment gdy ma sie wykonać manewr.
Jednak Overlandera nie polecam nikomu. Owszem, zapisuje ślad ale wystarczy w opcji EXPLORE kilka razy zmniejszyć i powiększyć mapę i... zawiesza się. Moje wrażenia z OVERLANDERA: https://www.bluephoto.pl/garmin-overlan ... droznikow/
https://www.youtube.com/watch?v=mxXUD-PEc1Q&t=24s

Ja wybrałem dla siebie ZUMO XT, bo jest oparte nie na ANDROIDZIE ale własnym systemie garmina i działa sprawniej. https://www.landcruiser.pl/czytelnia/te ... podroznika

Niestety jest to nawi dla motocyklistów przez co ma swoje wady. Może to samo tylko w wersji dla UTV działa lepiej?
https://www.garmin.com/pl-PL/p/732617
Ostatnio zmieniony 07 maja 2022, 16:43 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1812
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: irko »

grzes pisze:
01 maja 2022, 09:38
Trasy zapisuje normalnie. Tracki odtwarza rówież, tu mam jedno ALE - wyświetlany track to cienka linia na ekranie i czasem słabo ją widać na Oregonie byłą to grupa kreska obojętnie czy w trybie nawigowania po śladzie (czyli wybieram ślad a potem jedź) czy wyświetlałem sobie ślad i jechałem po nim bez prowadzenia, to w Overlanderze jest słabe, że nie da się zmodyfikować tej kreski (żeby grubsza była).
W ZUMO XT da się wybrac grubość śladu na ekranie.
Sprawdź opcje u siebie bo i tu powinno to być
Załączniki
image0.jpeg
image0.jpeg (14,12 KiB) Przejrzano 2386 razy

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1419
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: tadeo »

Nie ma jak 276cx i wcześniejsze.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin Overlander

Post autor: grzes »

irko pisze:
07 maja 2022, 16:33
grzes pisze:
01 maja 2022, 09:38
Trasy zapisuje normalnie. Tracki odtwarza rówież, tu mam jedno ALE - wyświetlany track to cienka linia na ekranie i czasem słabo ją widać na Oregonie byłą to grupa kreska obojętnie czy w trybie nawigowania po śladzie (czyli wybieram ślad a potem jedź) czy wyświetlałem sobie ślad i jechałem po nim bez prowadzenia, to w Overlanderze jest słabe, że nie da się zmodyfikować tej kreski (żeby grubsza była).
W ZUMO XT da się wybrac grubość śladu na ekranie.
Sprawdź opcje u siebie bo i tu powinno to być
sprawdze i dam znać

ODPOWIEDZ