Modernizacja wnętrza samochodu

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Seba33
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2015, 21:19
Auto: KDJ120

Modernizacja wnętrza samochodu

Post autor: Seba33 »

Witam,
Dzięki naszej wyprawie do Włoch zdaliśmy sobie sprawę z kilku niedogodności w czasie podróży. Głównym problemem była potrzeba rozdzielenia dziewczynek od siebie – wiadomo aniołkami to one nie są. Kolejnym bardzo istotnym problemem był brak lodówki.

Najważniejsza dla mnie rzeczą było zapewnienie komfortu podróży naszym pociechom. W związku z tym postanowiłem zastąpić tylną kanapę dwoma osobnymi fotelami. Idealnie w to miejsce wpasowały mi się dwa przednie fotele od Fiata Cinquecento. Nie są one zbyt szerokie ,dzięki czemu oszczędziłem w środkowej części samochodu miejsce na lodówkę. Mają regulacje oparcia i możliwość składania do przodu ,a system pasów bezpieczeństwa jest bardzo podobny do Toyoty – dzięki czemu po małej modyfikacji mogłem wykorzystać oryginalne pasy.

Fotele osadziłem na stalowej ramie mocowanej do oryginalnych mocowań kanapy. W miejscu zaoszczędzonym w środkowej części zamontowałem dodatkowy stelaż stanowiącą mocowanie lodówki kompresorowej oraz kosza na śmieci. Całość wykonałem z płaskowników i kątowników 3mm – pospawanych ze sobą specjalnie pod wymiar lodówki i kosza na śmieci.

Natomiast sam montaż wykonałem na śrubach ocynkowanych oraz oksydowanych i zabezpieczonych przed odkręceniem klejem do gwintów.

Obrazek

Jak się okazało w czasie naszej wyprawy na Półwysep Iberyjski nowa zabudowa sprawdziła się doskonale. Trzymaliśmy w niej jedzenie, picie oraz co najważniejsze lodówka pozwoliła nam utrzymać odpowiednią temperaturę lekarstw jednej z córek.

Lodówka podłączona jest do bezpośredniej sieci 12V dzięki czemu pracowała także gdy kluczyk był wyciągnięty ze stacyjki. Śmietnik to drugi po lodówce potrzebny dodatek dzięki któremu skończył się problem ze śmieciami w samochodzie. Same fotele sprawdziły się doskonale – nie tylko dawały komfort regulacji oparcia w czasie jazdy to jeszcze zyskaliśmy miejsce pod nimi do magazynowania butelek z wodą.

Więcej zdjęć na mojej stronie: http://wyprawaoffroad.pl/2020/01/02/mod ... samochodu/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ