iKamper skycamp 2.0 opinia

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: CooL »

Bry,
Poniżej moje przemyślenia po roku użytkowania namiotu.

Na cały mój wywód na temat zalet i wad namiotu, trzeba patrzeć przez pryzmat „namiotu za taką cenę”.
Spędziłem w namiocie dwa wyjazdy po tygodniu. Pierwszy Szwecja w dwie osoby, drugi objazd po Polsce, dwie dorosłe osoby z dzieckiem. I kilka wyjazdów weekendowych w konfiguracji 2 i 2+1.
Zanim kupiłem iKampera, rozważałem Escape, ocean-cross, James Baroud lub ARB.
I na moment zakupu tylko iKamper był tak duży 210x190cm. Były jeszcze klasyczne namioty dachowe, ale z nich się wyleczyłem oglądając namiot Templar’a.
Niedługo po zakupie mojego iKampera pojawiła się podobna konstrukcja Escape, z tym, że obudowa nie jest zamykana na klucz. Moim zdaniem to minus, mam coś takiego w głowie, że jakbym miał zamknięcie bez klucza, to zostawiając samochód na mieście myślałbym czy po powrocie nie zastanę jakiegoś „siniaka” śpiącego na górze.
Z plusów, mamy ładne wykonanie, dobre materiały, nie jestem specjalistą, ale materiał nie sprawia wrażenia szmaty za 5pln. Dodatkowo przy zamkniętych wszystkich otworach w ciągu dnia w namiocie jest ciemno. To plus, jak chce się pospać do 10 ;) Następnym plusem jest wielkość, więc 2 dorosłych i jedno dziecko śpią wygodnie, jest miejsce na torby z ciuchami na rano, dodatkowy koc, buty jak pada itp. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać namiot James Baroud u Kylona, tam też 3 osoby wejdą, ale nie tak komfortowo jak w iKamper.
Namiot faktycznie otwiera się bardzo szybko, natomiast ze składaniem raczej trzeba się pogimnastykować, a to inaczej ułożyć matę, a to materac, a to źle się naciągnie ściana. Nie jest źle, ale mogło by być lepiej.
Przejdźmy do minusów, cena… kolejnym jest kondensacja, po całej nocy otwierając okno dachowe czasami miałem wrażenie, że odkręcam prysznic. Na forum iKamper tłumaczą to tym, że w Korei jest inny klimat a u nas inny i to dla tego. Ludzie podpowiadają wkładać coś między tropik a „podpinkę” np. poduszkę. Woda również zbiera się pod materacem i to do tego stopnia, że pode mną po nocy potrafiła być kałuża, no i tu iKamper wychodzi z pomysłem mata izolacyjna za 600pln. Mata z siatki 3D, no i spoko, działa nie ma wody, jest lekko wilgotno. Aleee, tu przechodzimy do następnego problemu, brak miejsca. Według iKamper w wersji 2.0 jest grubszy materac, więc już nic się nie mieści, nawet mata izolacyjna. To szczerze mówiąc jest szczyt. Kupiłem namiot z myślą o tym, że można tam wrzucić dwa śpiwory, poduszki i jest git. A tu zonk, na szczęście matę udało mi się upchnąć w środku, więc jest w miarę.
Dalej, minusem jest podłoga, wykonana, według producenta, z plastera miodu, no i super, jak zamykałem namiot „na zimę” to zorientowałem się, że zaraz przy drabince mam wybite kolanem wgniecenie, bo po otwarciu wchodząc do środka, żeby ułożyć materac, staje na kolanie. No i jest dołek.
Na razie tyle mi przyszło do głowy, jakby ktoś miał pytania, to zapraszam odpowiem. :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2019, 15:10 przez CooL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: rolkos »

Przyjedź do mnie to zobaczymy jak to jest. U mnie wchodzą 3 lub 4 śpiwory 3 poduszki i markiza do środka iKampera.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: luk4s7 »

Fajny temat! Rolkos - napisz o swoich spostrzeżeniach. U Ciebie jest 2+2 a to ciekawa opcja choćby dla mnie.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: zombi »

Z wilgocią/kondensacją to trochę słabo. Tłumaczenie, że w Korei jest inny klimat to jak przyznać, ze ten produkt jest nieodpowiedni na rynek europejski. Ciekaw jestem kolejnych opinii.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: rolkos »

Przespałem w ikamper około 80 nocy i nie było jakichś wielkich problemów z kondensacją, chociaż wilgoć na podłodze pod materacem się pojawiała to nie przeszkadzało to zbytnio.
Biorę namiot w styczniu na Ukrainę to zobaczę, jak w zimę, chociaż w maju jak byłem z dziećmi na Ukrainie też bywało po 5C w nocy. Dam chyba na spód matę "zagrzejnikową" z Castoramy, to powinno załatwić problem.
Mata:
https://www.castorama.pl/ekran-zagrzejn ... UrEALw_wcB

Namiot składa się szybko (około 5min. jak już mamy uporządkowane wnętrze). Układasz śpiwory do 1/3 szerokości i zamykasz to wszystko. Całe spanie i śpiwory dla 2+2 zostają w środku. W tym roku byliśmy jeszcze z drugą ekipą co też mieli iKampre też byli 2+2 i też wszystko trzymali wewnątrz. U nas jeszcze była w środku markiza która sama w sobie jest duża.

Markizę iKamper będę miał do sprzedania, kupiłem 270 Rhino Rack.

Obrazek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: rolkos »

Jeszcze co do składania, napewno w Magiolina czy JB jest łatwiej, ale to zupełnie inny system i rozmiar namiotu. Za to ikamper jeśli chodzi o składanie jest znacznie szybszy niż namioty tzw. szmaciane.


PS. Jak ktoś chce obejrzeć jak to wszystko działa to za tydzień zakładam namiot na samochód można podjechać obejrzeć. ;)

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: CooL »

rolkos pisze:Przyjedź do mnie to zobaczymy jak to jest. U mnie wchodzą 3 lub 4 śpiwory 3 poduszki i markiza do środka iKampera.
Ja do ciebie już tak jadę od sierpnia ;-) ale przyjadę, bo mam kilka tematów poza ikamperem :-)

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: zombi »

Zapytam w tym wątku, co by nie zakładać kolejnego w temacie namiot.
Miał ktoś okazję obejrzeć/porównać do skycampa namiot iKampera X-cover

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: CooL »

Update, wymiana materaca na cieńszy pozwala zamknąć 3 śpiwory, poduszki i matę antykondensacyjną.
Na forum iKamper wszyscy kupują exped maty, za grube $$. Materac regenerat wymiary 120x200cm - 49pln, wymagane są dwa. Można dociąć nożem kuchennym.

Awatar użytkownika
Gibson74
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2010, 23:15
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: Gibson74 »

Witam. Jestem bezpośrednio po tygodniowym wyjeździe w Bieszczady właśnie ze Skycamp 2.0 i niestety muszę potwierdzić kilka wg mnie poważnych "niedociągnięć" opisanych już wcześniej.
Po pierwsze, to skraplanie to faktycznie kałuże wody pod materacem. Czy te maty, które zastosowałeś (napisz konkretnie jakie, plis) rozwiązują problem w 100%, ewentualnie czy załatwia to cudowna oryginalna mata 3D? Pytam, bo ten problem w ogóle nie istniał w moim poprzednim namiocie (James Baroud), ale tam materac był zdecydowanie grubszy. Codzienne suszenie materacy i wycieranie wody z podłogi jest jakimś absurdem.
Poza tym, faktycznie trudno coś zmieścić w namiocie po złożeniu, ale to pewnie jakoś rozwiążę przez jakieś mniejsze poduszki itp. Generalnie chyba trochę przesadzili z dążeniem do poprawy aerodynamiki (?), kosztem miejsca pod skorupą. Też myślę o wymianie materaca, bo ta memory foam delikatnie mówiąc dupy nie urywa. Ugniata się na twardo i nawet pozostaje w tym stanie jakiś czas po odciążeniu (to chyba to memory). Nie jestem jakiś wybitnie gruby (90kg przy 188cm wzrostu), ale kości trochę się poobijały. Macie jakieś konkretne propozycje?
Nie chcę żeby zabrzmiało to jak jakaś totalna krytyka, bo mimo powyższych uwag kupiłbym pewnie ten namiot ponownie (alternatywy na razie brak), ale jestem na gorąco i jeszcze lekko rozczarowany ;).

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: iKamper skycamp 2.0 opinia

Post autor: CooL »

Ja kupiłem maty od ikampera. Jest dobrze, bo wody jest o wiele mniej i zostaje pod tą 3D matą, materac jest suchy. A woda z podłogi odparowuje w czasie jak jesz śniadanie ;-)

Myślę, że nie ma potrzeby kupować oryginalnej maty, można kupić takową firm trzecich.

A z tego co wiem to Rolkos zastosował jakaś folię odbijającą ciepło, do kaloryferów. I też nie ma wilgoci.


ODPOWIEDZ