Świata do jazdy dziennej HILUX 2010 SR5 3D

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

tza
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2012, 10:44
Auto: HILUX SR5 3D
Kontakt:

Świata do jazdy dziennej HILUX 2010 SR5 3D

Post autor: tza »

Cześć. Podpytam szanownych. Poszukuje estetycznego oświetlenia do jazdy dziennej do mojego Hila 2010r. SR5. Zależy mi na jak najwierniejszym zachowaniu oryginalnego wyglądu samochodu z dyskretnym usprawnianiem pojazdu w obecnych warunkach. Światła do jazdy dziennej muszę zastosować, aby zainstalować stację multimedialną, która automatycznie będzie przygaszała podświetlenie. Nie jest to możliwe przy używaniu świateł mijania, stacje MM w dzień same się przygaszają przy włączeniu świateł, są wtedy mało czytelne. W nocy niestety, przy ustawieniu wyświetlania dziennego, walą po oczach i trzeba ręcznie przygaszać podświetlenie. Stąd też wymagane jest zainstalowanie świateł dziennych. W moje opinii najdyskretniej zamontować "dzienne" w halogenach. Może macie doświadczenia? Kłaniam się.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Świata do jazdy dziennej HILUX 2010 SR5 3D

Post autor: Templar »

Jak chcesz zrobić ładnie i dyskretnie masz trzy opcję:
- Montaż LED w miejsce przeciwmgłowych. Nie wiem czy jakieś wessem nie podejdą. Koszt niewielki.
- Opcja droższa to wymiana przeciwmgłowych na dedykowane dwu-funkcyjne. Wymienialiśmy tak w LC150. Wydatek rzędu 1200PLN za porządne, (na szybko na ALI za 300PLN mi jakieś wyskakują, ale jak kiedyś podobne u siebie montowałem to żyły pół roku) ale masz zarówno dzienne jak i przeciwmgłówki.
- Wymiana głównych lamp na zamienniki z soczewkami, HID i paskiem LED. Rozwiązanie chyba najdroższe (~2500PLN) i nie do końca legalne (chyba nie mają homologacji EU, a hill nie ma auto stabilizacji reflektora).
Obrazek

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Świata do jazdy dziennej HILUX 2010 SR5 3D

Post autor: qberus »

Może po prostu moduł drl podpięty pod halogeny? Jeżdzę tak od kilku lat i mimo, że to nie do końca legalne to nie miałem z tego powodu żadnych problemów.

ODPOWIEDZ