Namiot dachowy dla 4 osób

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

Cześć,
Zbliża się czas wyboru namiotu dachowego.

Mają zmieścić się w nim 4 osoby - tzn. 2 dorosłych i dwa maluchy.
Z racji wielkości odpada plastik, bo nie zmieści mi się na moim wąskim dachu.
Są takie za 4tyś, są takie za 12tyś - które wielkościowo spełnią oczekiwania.

No i właśnie.
Zna ktoś namiot Autohome Overcamp ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pasuje mi w nim to że:
- szerokość wnętrza 180cm,
- jest wąski po złożeniu,
- brak tych wszystkich prętów do podtrzymywania dachu i otworów co w chińczykach,
- dobre materiały - to samo co w serii Overland, którą oglądałem i wzbudziła moje zaufanie.

Minusy:
- wejście (jedno) tylko z boku, czyli depczemy po kimś wchodząc na swoje miejsce - chociaż to może być plus, bo może dzieci nie uciekną...

Ale co jeszcze, na co nie zwróciłem jeszcze uwagi, bo dotychczas spałem tylko na parterze.
Przeglądałem ofertę James Barroud, Autohome, iKamper, Escape i ... Allegro :-)
Może źle szukam, może jest jeszcze coś na rynku co spełni oczekiwania ?

Ktoś coś ?

ps. spanie wewnątrz auta ok i tak myślę o namiocie.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: rolkos »

Nie wiem czy delica ma węższy dach od 120, iKamper na 120 wchodzi. Namiot super się sprawdza w konfiguracji 2+2 rozmiar materaca 190x210cm. Jak chcesz zobaczyć na żywo to do końca tyg. mam go jeszcze na samochodzie.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: rolkos »

Nawet na Skodzie Octavii to zakładają ;)
Obrazek

Audi Q7
Obrazek

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

Wiedziałem że iKamper wypłynie :)

Jest na drugiej liście - na dziś jeszcze pomęczę o typowe materiałowe w jednak sporo niższej cenie.

Dziękuję za propozycję - w tym tygodniu nie dam niestety rady.
Jak będzie trzeba to odwiedzę importera pod koniec roku. Zakup z wiadomych powodów wiosną - tyle że muszę do końca roku określić się (z jakimkolwiek) aby przypłynęły/przyjechały do PL przed latem.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: endurance »

Panowie,

znacie moje nastawienie do namiotów, ale to pomińmy... w te wakacje miałem możliwość porównywania namiotów dachowych do James Baroud to OSTRZEGAM i przestrzegam tylko ja spałem bez kurzu, tylko w JB jest wszystko wykończone w środku i nic się nie urwało. Tylko faktycznie 4 osoby i icamper dawał radę, dobrze, że nie było deszczy bo spanie nie byłoby w kurzu tylko błocie.
Jechać cały dzień w kurzu rozłożyć namiot wieczorem i rano złożyć bez ubrudzenia... niewykonalne, ale to moja negatywna fobia i jak to mówią zamienił stryjek siekierkę na kijek :(

nienawidzę namiotów
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: luk4s7 »

Wojtek, chyba pisałeś na szybkości albo ja po całym dniu słabo czaję. Ustalmy fakty:

1. Masz James Barroud który jest szczelny i dopracowany.
2. Na tej samej wyprawie był iKamper który w środku się zakurzył, a gdyby padało to by przeciekał.
3. Jeśli 4os. to według Ciebie tylko iKamper.

Dobrze to rozumiem?

Rolkos - jak u Ciebie szczelność? W deszczu spałeś? W kurzu jeździłeś?

Mi się podoba idea iKamper’a ale poczekam cierpliwie zanim zostanie przetestowany w boju przez kilka osób.

Domyślam się również że Wojtek był w bardziej ekstremalnych okolicznościach niż zwykle się jeździ rodzinnie z dziećmi i gdzie iKamper ma największy sens. Osobiście pewnie w takie warunki bym gawiedzi nie ciągnął bo bym się pewnie musiał przeprowadzić do namiotu dachowego

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: rolkos »

Namiot sam w sobie jest szczelny, spałem w nim wiele razy z i bez tropiku (po założeniu tropiku nie ma okna w suficie). W sumie w tym roku spaliśmy w nim około miesiąc (30 nocy). W Albanii tydzień lało non stop. Co do kurz to też raczej nie miałem problemu ale też nie jechałem w konwoju. Dodatkowo producent ciągle usprawnia, w US okazało się żę komuś nie trzymał zamek, wystarczyło wypełnić formularz na stronie i dostałem paczkę z poprawionym ryglem, do tego dali też uszczelkę skorupy, ale u mnie nie zauważyłem potrzeby zmiany i leży w szacie.
Nowe namioty mają to już usprawnione.
Jak by nie gabaryty to pewnie JB bardziej dopracowany, ale tam spanie w 4 osoby odpada. Napewno JB ma więcej miejsca na graty w iKamper wchodzą 4 śpiwory i poduszki + piżama, ale trzeba odpowiednio ułożyć (połowa skorupy jest zajęta przez cześć która się otwiera).

Wg mnie dla 2+2 to iKamper albo jakiś szmaciany co się rozkłada. Overcamp wygląda spoko i podoba mi się koncepcja, ale 180cm szerokości o wg mnie za mało dla 2+2, jak jeszcze dzieci są małe to może i tak, ale namiot chcę używać kilka lat, a dzieci rosną.

Do dam że iKamper występuje w 2 wersjach tkaniny Poly i PolyCotton ta druga to coś jak namioty klasyczne czyli bawełna z jakimś włóknem w tej wersji jest dodatkowy tropik.

Teraz iKamper wypuszcza nowy namiot typu "szmaciak", to co fajne to to że po zamknięciu ma górze masz bagażnik :) (nie ma typowego pokrowca)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: Zibi »

Escape Vario - spanie 200x195 cm, okno dachowe do oglądania gwiazd :) i przedsionek jako mały hangar.

Obrazek

Jest także wersja szmiaciana o szerokości 220 cm ( spanie 220x240) może występować jako dwie osobne sypialnie

Obrazek

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

Widziałem oba.
Jako że ten pierwszy to nowość u Ciebie, poczekam jeszcze jak się sprawdza.
A jeśli, to i tak pewnie z wyprzedzeniem zadzwonię i wpadnę "podotykać" jeśli będziesz je miał u siebie.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: mlodyy »

A ja sobie nabyłem Escape Vario i jestem happy, cena połowę Ikamper-a, funkcjonalność taka sama. Ja zamieniłem swojego More 4x4 w wersji kanapka na właśnie Vario. Rozkładany narazie co prawda tylko w warunkach biwaku pod domem ponieważ kupiony na jesieni ale już widzę same pozytywy. Pozatym przy dużym aucie nie muszę latać z drabinką, aby go pospinać co jest niestety minusem przy kanapce, którą trzeba obłożyć plandeczką.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

No właśnie. Plandeka, o tym zapomniałem.

Masz go na Suzuce ?

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: mlodyy »

GV I poszła na handelek teraz jest GV II, jeszcze go na nią nie zakładałem, ale mam też Trafica którego użytkuję wyprawowo wakacyjnie i to głównie do niego ten namiot. Ale jak robiłem pomiary to na Sukę też się zmieści spokojnie.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

Dusza Suzukowca zmusiła mnie do pytania :)
U mnie ma wejść na Mitsubishi Space Gear (Delica) i wymiarowo mi pasuje.

Masz ten jasny szary czy brązowy kolor tkaniny ?

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: mlodyy »

Wybrałem ten brązowy ponieważ stwierdziłem że będzie się mniej brudził. Ten szary wydawał mi się za jasny.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Namiot dachowy dla 4 osób

Post autor: czaya »

To też budzi moje obawy.
Dzięki.

ODPOWIEDZ