Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rolkos »

Jaką byś nie wybrał polecam wziąć z pilotem bezprzewodowym.

Sam mam od niedawna TigerShark 11500 z syntetykiem, jestem zadowolony. Co do awaryjności się nie wypowiadam za krótko mam.
Jeśli zależy Ci na szybkości zwróć też uwagę na przełożenia. TS 11500 z przełożeniem 218:1 bez wysiłku wyciąga 2 tonowy samochód z porządnej wklejki, przy tym się nie grzeje. Tyle przetestowałem.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rafal187 »

Jest pierwsza opinia.
Może zrobimy to w formie głosowania?
Na szybkości mi nie zależy, mam czas, wole niezawodność i dostępność do ewentualnych części.
też uważam że pilot bezprzewodowy to przydatna rzecz.
Mam jeszcze dylemat, z miejscem na line. Nigdy nie miałem wincha więc możecie mi opowiedzieć czy często się zdarza, że lina nawija się z jednej strony bębna aż do zakleszczenia lub rozerwania wyciągarki?
Zawsze cały czas obserwujecie jak się nawija na bęben?
jeśli za bardzo panikuje proszę o opie...l.
Właśnie w escapie analizując wymiary i zdjęcia wydaje mi się, że tego miejsca na liną w razie w jest trochę więcej

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

Jesli skumulujesz linę to oczywiscie wyciągarka ulegnie przepołowieniu, albo wyrwie prety z góry albo podstawę z dołu. W escape evo podstawy sa podwyższone i jest więcej miejsca. Tigershark niestety nie ma nic z superwinczem wspólnego. Jesli ktoś będzie zainteresowany to rozwinę temat :)

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Mirekk »

Rozwiń, rozwiń.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

To zdjęcia tigersharka 11500 po skumulowaniu liny.
Obrazek

Obrazek

I żeby było jasne - nie chodzi o rozerwanie, bo tak zachowa się większość wyciągarek po skumulowniu liny. Chodzi o "wnętrze" i podzespoły. Podstawa, silnik i hamulec sprezynowy - z najtańszej chińskiej fabryki. Nie mówię że złej - ale jednak chińskiej i najtańszej. Za to druga strona jest gorsza - przekładnia najstarszego typu z mocowaniem głownej zębatki na blaszkach z wkrętami, smaru liźniete. Zero uszczelnień. Realna wartość około 1000 zł. Reszta to marketing. SW juz raz popełnił taką wyciągarkę LP8500 końcem lat 90-tych, bule było taniej i i zaistnieć w segmencie, który odpuścili ( czyli taniości). Jak dla mnie rozczarowanie, z wielka przyjemnoscią serwisuję stare modele z wysokiej półki, które zawsze służyły jako wzór doskonałej wyciagarki. Która kupowało się drogo ale która odpłaciła to przez lata uzytkowania.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rafal187 »

Hej Zibi
Dzięki za opinie i fotki, własnie w Twoich evo wydawało mi się, że jest więcej miejsca na linę w razie w...
Do mojego auta, LJ73, co polecasz, 12500 czy może 9500?
Pisałem do Was maile ale nie na wszystkie otrzymałem odpowiedź.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

telefon zawsze jest najszybszym kontaktem. Wybacz ale maili schodzi dziesiątki z czego niektóre zawierają po parędziesiąt pytań. Ostatnie dni mielismy non stop dostawy więc moze coś umkneło.
Róznica cenowa pomiedzy 9500 a 12500 jest tak niewielka że zdecydowanie polecam 12500. To naprawdę świetna wyciagarka i służy latami. Bedziesz mógł ją wiec wykorzystać w innym przyszłym pojezdzie. A że doświadczenie mówi, ze kazdy następny jest większy to będzie idealna :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rolkos »

Najlepszą opinię o BMW uzyskasz u sprzedawcy Szkody ;)

Ze 155 opinii użytkowników TS tylko w 1 przypadku była negatywna.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rafal187 »

Co do zamieszania w firmie to rozumie, teraz juz będę was nękał telefonami.
Jak do tej pory kontakt z Wami był oki, kupowałem u Ciebie zawieszenie, snorkel i jakąs drobnice do mojego auta i wszystko było oki.

Zibi, Ty jako fachowiec w wyciagarkach co myślisz o tym, żeby przekaźnik zamontować pod maską i używać głównie pilota bezprzewodowgo? Kable chyba można bezproblemu zamontować dłuższe? Oczywiście obowiązkowo hebel na plusie.

Drugie pytanie, niezabardzo podobają mi się takie sterczące rolki na zderzaku, co myslisz o ślizgu żeliwnym pod kątem trwałości liny?
Wyciagarka będzie używana jak dobrze pójdzie raz w miesiącu, może kilka razy.

P.s. sorki, że tak męcze może głupimi pytaniami, ale wolę uniknąć błędów montażowych i eksploatacyjnych a będzie to moja pierwsza, i tak jak pisałeś pewnie ostatania, wyciagarka...

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

Puszka jak nabardziej może iść do góry, bezprzewodówka jest bardzo przydatna, kablowy pilot mam schowany w tapicerce w tyłu auta - na wszelki wypadek. Ale odkąd zamontowałem wewnątrz auta carling do sterowania wyciagarką jedynie jego używam - jest najwygodniejszy.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

rolkos pisze:Najlepszą opinię o BMW uzyskasz u sprzedawcy Szkody ;)

Ze 155 opinii użytkowników TS tylko w 1 przypadku była negatywna.
Zgasza się. Ale zwróc uwagę, ze nie szkaluje a jedynie przedstawiam fakty potwierdzone organoleptycznie :)

Kiedyś robiono badania uzytkowników passata. Ponad 90 procent gdy użytkowało samochód złego słowa nie powiedziało, było pewnym, ze 20 letnie auto nie ma więcej niż 200 tyś przebiegu i same och, ach. Po spzredazy zdanie się zmieniało - w skrócie można okreslić - wiesz jak się psuło? ile musiało miec przebiegu? itd.
Ocenianie produktu w tydzień po zakupie jest bezsensem. Choć w przypadku tego modelu ocena nie powinna sie po roku zmienić ( ocena dobra). Bo mimo że to tani chińczyk to dobrze zrobiony. Ale realnie wartośc jego jest o wiele niższa. W USA ten model był po 300 usd z syntetykiem i darmową dostawą.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: rolkos »

To jakaś promocja, teraz jest po 649$ z syntetykiem.
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00KPP6G ... hark+11500

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: sebastian44 »

Ja miałem ( dalej mam) evo 12500. Niezawodna. Niestety po dwóch latach widac ze powłoką lakiernicza odchodzi płatami praktycznie wszędzie a pod spodem widac białe utleniajace się aluminium. Teraz mam ja poza samochodem wyczyscilem i pomalowalem. Generalnie winda będzie jezdzic ukryta w zderzaku ale jak ktoś chce ka mieć na froncie w widocznym miejscu to po dwóch latach będzie wątpliwa ozdobą.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

rolkos pisze:To jakaś promocja, teraz jest po 649$ z syntetykiem.
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00KPP6G ... hark+11500
poszukaj po forach nie na amazonie. Juz kiedys wstawiałem linki, nawet najnizszą cenę znalazłem wtedy 298 usd z wysyłką na terenie usa.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Zibi »

sebastian44 pisze:Ja miałem ( dalej mam) evo 12500. Niezawodna. Niestety po dwóch latach widac ze powłoką lakiernicza odchodzi płatami praktycznie wszędzie a pod spodem widac białe utleniajace się aluminium. Teraz mam ja poza samochodem wyczyscilem i pomalowalem. Generalnie winda będzie jezdzic ukryta w zderzaku ale jak ktoś chce ka mieć na froncie w widocznym miejscu to po dwóch latach będzie wątpliwa ozdobą.
Ale wiesz, zaskoczony jestem. Nikt nigdy nie zgłaszał problemu z powłoką, sam mam u siebie od 4 lat taką windę, jutro obejrzę bo jest zabudowana. Aluminium oczywiście jeśli nie bedzie zabezpieczone to się zacznie utleniać.

ODPOWIEDZ