Elektryczna wyciągarka dwusilnikowa

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2128
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Elektryczna wyciągarka dwusilnikowa

Post autor: plum76 »

Miałem przyjemność po długiej determinacji znaleźć autora filmów i rozwiązania technicznego widocznego na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=_9k4-W7rr6E
i na tym:
https://www.youtube.com/watch?v=LQpbKbzEv9Q

Wiem, że ameryki nie odkryłem bo są dwusilnikowe wyciągarki na rynku ale w cenie 5-8 widocznych na filmie.

Pan po wielu próbach twierdzi, że opanował sztukę i kilka sztuk tego już jeździ. Proszę nie pisać, że jest jakaś xDyna bo wiem, że jest i wiem co użytkownicy o niej myślą.

Fajnie się ogląda a i szybko nawija linę.

Pisząc to wracam do swojego mechanika i przyzwyczajam się do jego wolnego nawijania liny.
paweł

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8289
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Elektryczna wyciągarka dwusilnikowa

Post autor: Rokfor32 »

Mechanik Ci bardzo szybko line nawinie - jak zapodasz piątkę na skrzyni :wink:

To nie winda jest wolna, tylko reduktor (ogólnie napęd kół, przy zapięciu windy) za szybki.

Elektryk dwusilnikowy da rade zwijać szybciej (pod obciążeniem) - ale też zeżre aku odpowiednio szybciej.

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Elektryczna wyciągarka dwusilnikowa

Post autor: jezus »

Wolno ale pewnie i do celu. Aczkolwiek przy twoim małym i lżejszym autku mechanik powinien zapitalać. Windy dwu silnikowe wpierdzielają ogrom prądu, wszystko ładnie i pięknie jak jest nowe. Po roku czy dwóch aku siądzie , alternator do regeneracji, przewody co naj miej do sprawdzenia. Same też silniki jak po kilku minutach takiej orki dostają już mniej prądu niż powinny idą w pi..u :-). Także ...Ciesz się tym co masz......

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Elektryczna wyciągarka dwusilnikowa

Post autor: jezus »

Acha....jeszcze jedno. Jak chcę szybko( co nie jest u mnie z nadwagą zalecane) daję luz reduktora , lewarek na D i zapierniczam.

ODPOWIEDZ