łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

Dzieki za wyjasnienie. Asfaltowe drogi górskie w Alpach czy w Norwegii to raczej max. do 10 stopni nachylenia. Może 12 max.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

Dzieki za wyjasnienie. Asfaltowe drogi górskie w Alpach czy w Norwegii to raczej max. do 10 stopni nachylenia. Może 12 max.

Problemem nie jest raczej koszt łąncóchów bo przeżyję 400 zł za dwie osie. Niestety to wszystko trzeba gdzieś wozić :( . Liny, kompresor, ładowarka, narzędzia, łopata, siekiera ...

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: vito2190 »

pmcomp pisze:Dzieki za wyjasnienie. Asfaltowe drogi górskie w Alpach czy w Norwegii to raczej max. do 10 stopni nachylenia. Może 12 max.
Hej a gdzie jesteś w Norwegii jeśli można wiedzieć czy tylko wycieczkowo

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

Jestem w Polsce. Ale na marzec mam plan na Nordkapp.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: vito2190 »

pmcomp pisze:Jestem w Polsce. Ale na marzec mam plan na Nordkapp.
Były już tam drogi zablokowane i wioski odcięte parę ladbych dni temu no w marcu jeszcze może być wesoło tam też chyba pojade ale latem jak mały podrosnie

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: kpeugeot »

Kup na obie osie
W kopnym sniegu opony bez łańcuchów sie zakopuja

Dwie osie ida ładniej

fireman.uns
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2020, 05:23
Auto: Hilux Revo/ 4Runner UZN215
Kontakt:

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: fireman.uns »

Jeśli nie jest to głęboki, kopny śnieg, nawet na zjazdach załóż tylko na tył. Będą trzymać przy hamowaniu silnikiem. Na przód, tak czy inaczej zakładałbym tylko na jedno koło. Na ostrym zjeździe, gdy na zakręcie pokaże się trochę czystego asfaltu, to może być nieciekawie z dwoma łańcuchami na skrętnej osi.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: kpeugeot »

Nigdy w zyciu na jedno kolo

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

No to troche podzwoniłem, popytałem.

Te wszystkie tanie łańcuchy typu Inter Pack ECO czy Taurus w granicach 200 zł to jeden chiński pies. Z jednej fabryki w Chinach. Różnią się kolorami i opakowaniem.

Zapewne sprawdzą się przy wypadzie na narty zakładane raz na rok. Gdybym mieszkał nawet w Polskich górach, o Austrii czy Skandynawii już nie wspomnę, to bym takich łańcuchów nie kupił.
Natomiast dla miastowego niedzielnego kierownika "na wszelki wypadek", dla lepszego samopoczucia, do mienia w bagażniku zapewne się nadają. I pewnie je kupię bo wydawać ponad 2000 zł za łańcuch do leżenia w garażu też mi sie nie usmiecha.

Nie zdziwię się jak te tanie Pewagi też są tłuczone w Chinach, a od tych najtańszych różnią się tylko hakami i zamkami.

Chesz dobry produkt to trzeba zapłącić: https://katauto.pl/lancuchy-sniegowe/la ... reme-fm-82 - 2.200 zł



https://youtu.be/0Kr2Ss4lQ-g

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 491&type=3

Aż dziwne, że na takim szutrowo, kaministo błotnym podłożu one się nie rwą. Zapewne nie wolno zabuksowac kołami. Ktoś z was jeżdził na takich w takim terenie? Jakie wrażenia?


Pozdro

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: vito2190 »

Jak mam na traktorze założone to można nimi tyrać jak dusza zapragnie ale dobrej firmy a raz kupili jakieś tańsze to się zerwały owinely się koło mostu i wygięły siłownik od sterowania i dla mnie morał prosty co tanie to smietnik w takim przypadku.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: luk4s7 »

Nie odkryłeś Ameryki - za 200zł nie jest to produkt po którym cudów się można spodziewać. Jak wspomniałem wyżej - jeśli to ma być dla asekuracji w sytuacji kiedy inaczej się wjechać nie da, to zupełnie wystarczy. Oczywiście pod warunkiem że założysz, spokojnie przejedziesz i zdejmiesz. Jeśli potrzeba czegoś mocniejszego jak to kombinowali koledzy którzy jechali na Ukrainę poupalać w górach, to trzeba skorzystać z ich doświadczeń.

Kupiłem te łańcuchy właśnie w celu asekuracji. Użyłem póki co 1x kiedy stroma i śliska łąka z resztkami śniegu uniemożliwiała wjazd na samych kołach. Poza tym wożę zimą na górskie wyjazdy i jeszcze nie potrzebowałem choć pare razy było blisko. Zwykle jednak napęd 4x4, niskie ciśnienie w oponach, prześwit i minimum umiejętności wystarczało.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

Staniały o 20%. Chyba black friday się kłania:

https://katauto.pl/lancuchy-sniegowe/la ... reme-fm-82

Ciekawe ile takie łańcuchy kosztuja po sezonie np. w maju?

Awatar użytkownika
Roni
Posty: 58
Rejestracja: 02 wrz 2020, 20:17
Auto: HZJ105

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: Roni »

Pewag Forstmeister FM 80 / Offroad Extreme für SUV / 4x4-nówencje ,nie śmigane ,w drewnianej skrzyneczce rozmiar 80,pasuje od 15-18 cali i na szerokość opony od 215 do 275.(gdyby zgrzały na moją - pewnie bym łyknął)
Jak ktos potrzebuje to są do kupienia za ok 1300 pln + wysyłka.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 3-223-1546

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: łańcuchy śniegowe firmy taurus - ktoś używał?

Post autor: pmcomp »

Dzieki ale ... one nie pasują. Są na węższą oponę wg. opisu. Do LC120 potrzeba model FM82.

ODPOWIEDZ