Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

Dzięki OffRoadCamper.Ru za info. A na HZJ73 to by pasowało? Chyba nie :(
Zbyszek - może to wyjście dla Ciebie! kupisz skorupę i wstawisz na początek łóżko polowe... :D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

Jestem kurwa w szoku. 300kg??? :shock: Na hilu wygląda super, nawet na tym king kab.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: czobi »

i macie rozwiazanie problemow nurtujacych was panowie
jest i jet git!

Awatar użytkownika
OffRoadCamper.Ru
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2008, 00:36

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: OffRoadCamper.Ru »

Gałka pisze:Dzięki OffRoadCamper.Ru za info. A na HZJ73 to by pasowało? Chyba nie :(
jakos przymocowac to na HZJ73 mozna :) ale jak z tym jezdzic... :)
Załączniki
Formen_Guanacco2_019.jpg
(44,26 KiB) Pobrany 263 razy

Awatar użytkownika
OffRoadCamper.Ru
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2008, 00:36

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: OffRoadCamper.Ru »

konus pisze:Jestem kurwa w szoku. 300kg??? :shock: Na hilu wygląda super, nawet na tym king kab.
hilux z budka wazy prawie tyle co bez budki. Mozna zrobic z laminata weglowego - bedzie jeszcze lzejszy, ale i troche drozszy... :(

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: CzarekN »

Czytam sobie wlasnie artykul o dwoch Panach z Bawarii, co sie do Mongolii wybrali. Nissanem Navara (starszy typ), a z tylu kabina Bimobila). Cus nie teges powiem Wam szczerze. Niby komforcik jak ta lala, lodoweczki, prysznice, TV. Zapakowali sie jak dziadki na wojne (i to byl chyba ten gwozdz :mrgreen: ), a w Kazachstanie im sie toto ustrojstwo posypalo. I to nie buda, ale rama auta sie byla rozjechala. Jutro wkleje link do atykulu, niestety po giermansku. Wnisoki chyba nasuwaja sie same.

Czarek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

OffRoadCamper.Ru pisze:
Gałka pisze:Dzięki OffRoadCamper.Ru za info. A na HZJ73 to by pasowało? Chyba nie :(
jakos przymocowac to na HZJ73 mozna :) ale jak z tym jezdzic... :)
Właśnie. Może sam coś zmotam; ale z blachy bo z plastiku nie umiem :D
Na razie trwają prace koncepcyjne i projektowe. Coraz nowe pytania, coraz nowe pomysły, materiał kupiony ale nie wiem czy go wykorzystam bo koncepcja coś się zmienia... :?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Koledzy. Podzielam wasz podziw dla tej zabudowy i to już od dwóch lat kiedy to pierwszy raz zobaczyłem ją w Bad Kissingen, świetnie wykonaną i wyposażoną ale wtedy usłyszałem cenę za którą można kupić nowego kampera z własnym napędem i podwoziem.Chciałbym ją mieć i śledzę ale nie znajduję konkretnej propozycji dla mojego modelu choć jest ich bardzo wiele.Jedne są zakładane na pakę inne zabudowane na ramie, jedne mają dach sztywny a drugie podnoszony. Jeśli znajdę propozycję dla mojego modelu w rozsądnej cenie to chętnie ją kupię. W tym celu kontaktuję się z Producentem i mam nadzieję na szczęśliwy finał.
Jeśli chodzi o przykład wyprawy z Bimobilem to widać tu wyraźnie jaki błąd popełnili ci turyści. Bimobil produkuje nadstawki na pickupy turystyczne bardzo luksusowe (meble z drewna, kompletne łazienki itp) i dlatego bardzo ciężkie więc nie nadające się do turystyki po bezdrożach.Na bezdroża Bimobil robi zabudowy mieszkalne na Iveco i Mercedesie.

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: CzarekN »

Dokladnie, zabila ich waga. Jednak czy zabudowa jest typu lekkiego, czy ciezkiego to i tak wplywa negatywnie na obciazenie oraz rozklad mas. W przypadku podrozy po cywilizowanych ostepach tego swiata nie ma to moze wiekszego znaczenia, jednak w przypadku wypraw w odlegle rejony bloku wschodniego badz Afryki, gdzie stan nawierzchni pozostawia wiele do zyczenia i dodatkowo brak infrastruktury powiedzmy paliwowo-zywieniowej wymusza zabieranie wielkich ilosci zapasow....
Tu sytuacja wyglada odmiennie i warto oszczedzac kazdy kg wagi. Innym "mankamentem" kabin do celow wypraw jest to iz pomieszczenie mieszkalne w pewnym sensie zabiera miejsce ladunkowe.
Ale tak czy inaczej nie chce nikogo od tego pomysla odwodzic, gdyz to co napisalem opiera sie takze o moje przemyslenia na temat .... kabiny :mrgreen:
ponizej link do polamanych
http://www.baikal2007.de/reise.shtml

Czarek

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: CzarekN »

Gałka pisze:
OffRoadCamper.Ru pisze:
Gałka pisze:Dzięki OffRoadCamper.Ru za info. A na HZJ73 to by pasowało? Chyba nie :(
jakos przymocowac to na HZJ73 mozna :) ale jak z tym jezdzic... :)
Właśnie. Może sam coś zmotam; ale z blachy bo z plastiku nie umiem :D
Na razie trwają prace koncepcyjne i projektowe. Coraz nowe pytania, coraz nowe pomysły, materiał kupiony ale nie wiem czy go wykorzystam bo koncepcja coś się zmienia... :?
Widzialem kiedys co takiego i powiem szczerze ... milutkie, tylko wykonanie troche trudne technicznie poniewaz nalezy pociac auto:
http://www.toms-fahrzeugtechnik.com/wor ... age_id=392

Czarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Patrząc na fotki, ilość szpeju oraz kanistrów to nie dziwię się, że rama im strzeliła. Na pusto w moim pick-upie dosyć mocno pracuje. Zwróćcie uwagę we wstecznym lusterku jak hard-top pracuje w stosunku do nadwozia na wybojach. Nawet na zwykłej asfaltowej drodze. Rama jest oczywiście policzona na pracę ale bez przesady. W tym przypadku działały poważne siły skręcające (wysoki środek ciężkości) oraz wyginające w łuk (zapakowany tył). Nie wiem czy goście mieli duży zbiornik ale pakowanie kanistrów na dach oraz tył był dla nich gwoździem do trumny.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

CzarekN pisze:Widzialem kiedys co takiego i powiem szczerze ... milutkie, tylko wykonanie troche trudne technicznie poniewaz nalezy pociac auto:
Widziałem to na żywo i faktycznie jest fajnie wykonane. Tu gdzieś mam fotki z fazy niewykończonej.
http://www.wyprawa4x4.pl/go/_gallery/sh ... y.php?id=6
Fotka w czwartym rzędzie

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: CzarekN »

Wlasnie. Po czesci jednak pakowali na dach i maske, bo paka zajeta byla przez ... kabine. To co normalnie miesci sie na pace tu powedrowalo na dach. Mozna by sie pokusic o stwierdzenie, ze kabine mogli zapchac szpejami, ale po co komu kabina, w ktorej nie ma miejsca na ... luksus :wink:

Czarek

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: CzarekN »

CzarekN pisze:Widzialem kiedys co takiego i powiem szczerze ... milutkie, tylko wykonanie troche trudne technicznie poniewaz nalezy pociac auto:
http://www.toms-fahrzeugtechnik.com/wor ... age_id=392

Czarek
O ten mi chodzilo, z Inovation Campers na bazie HZJ74, ponizej linki do zdjec. Wydaje mi sie ze Tom wspolpracuje z InoCamp
http://www.innovation-campers.de/d_main.html

Czarek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

to już pełna przebudowa samochodu; praktycznie do zrobienia w zakładzie blacharskim a nie na "balkonie". Ja na razie sklecę coś na moim drugim hardtopie i zostanę przy wersji: " 3 w 1."

ODPOWIEDZ