Prysznic z ciepłą wodą

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
aadamuss
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: aadamuss »

Wymiennik mozna wyczyscic ale lepiej nie zapchać. Sitko z uszczelka jak do pralki na 3/4.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

pmcomp
Auto: LC120

Post autor: pmcomp »

Dzieki.
Masz pomysł jak to zamontować do pompy? Tam nie ma żadnego gwintu, nic, do tego przekrój pompy od ssaka nie jest okrągły.

Awatar użytkownika
aadamuss
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Post autor: aadamuss »

Montaż przy wymienniku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

pmcomp

Ale ja chce chronic pompę a nie wymiennik. Wydaje mi się, że ona jest bardziej narażona na zanieczyszczenia niż wymiennik. Poza tym filtr na pompie chroni oba elementy.

pmcomp

Juz się zabezpieczyłem przed wszelkiego typu nawet drobnymi brudami, voila:

Obrazek

oto kubeczek z bardzo dorobnej siateczki do parzenia herbaty z Auchan za całe 12,99 PLN, zmodyfikowany przez nawiercenie czterech otworów w kołnierzu jako punktów mocowania.

Tak to wygląda, dwie trytytki były niezbędne, w środku na wszelki wypadek pozostały dwie warstwy poprzedniej siateczki o grubszych oczkach, które mają chronić tą drobną siateczkę przed przetarciem o korpus pompy:

Obrazek

Sprawdziłem przepływy, nawet tak drobniutkie oczka nie stanowią problemy dla cisnienia i przepływu wody przy tak małej pompie.

Przy okazji przetestowałem na ile starczy mi ciepłej wody przy wykorzystaniu 25l miętkiego wiadra. Starczy na 6min30 sek. Jeśli chce napełnić wiadro z 20l woskowego wora na wodę to wtedy starczy na 5min. Moje ubiegłoroczne doświadczenia z norweskich campingów na żetony mówią, że czasu jest świat i ludzie :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Jak pisaliście wcześniej mozna oczywiście zagrzać całe takie wiadro do temperatury wymiennika stosując obieg zamknięty. Znakomite do golenia, nie cirpie się golić w zimnej wodzie, czy do zmywania garów.

I ten siateczkowy kubeczek chroni mi i pompę i wymiennik :mrgreen: :lol: 8)

Pozdro

ODPOWIEDZ