z kim na początek

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

kozaczy
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2021, 16:14
Auto: LC 100 4,2D
Kontakt:

z kim na początek

Post autor: kozaczy »

  • Witam mam zamiar rozpocząć przygodę z wyprawami, samochód już mam i najbliższe miesiące będę go przygotowywał do tego typu atrakcji. Tak więc w 2022r pierwsza jak dla mnie poważana wyprawa, jednak przy asekuracji doświadczonego przewodnika. Nie to, że jestem tam jakaś ciapa, ale uznałem, że nie powinienem tracić dziewictwa samemu przy braku doświadczenia. W internecie oczywiście nie brakuje ofert wypraw 4x4, są jednak one zróżnicowane przede wszystkim pod względem jakości stron www i cen usług. Niestety zdaje sobie sprawę, że dobrze skrojony film na YT lub kilka dobrych ujęć fotograficznych nie musi się pokrywać z tym co zaoferują przewodnicy w terenie. I tu pytanie do was, czy jest jakaś różnica w przygotowaniu trasy np. w Albani za 2500 PLN czy 900 PLN. Zastawiam się czy warto przepłacać zawsze to ładnych parę stówek, które można przeznaczyć na paliwo.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: kpeugeot »

Przygody4x4

A jak mocniej terenowo to adrenalinka z Francem

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: Templar »

Ja zacząłem jeździć za granice z Przygodami4x4 i tak już zostało. Od siebie polecam.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: z kim na początek

Post autor: pmcomp »

Chyba najważniejsze jest nie z kim tylko, że na 100% z kimś bo ... porywanie się na teren w jedno auto to moim skromnym zdaniem słabo może być. Ale ja mało doświadczony jestem ;) .

Co do cen bywa róznie: półdniowa wyprawa niedaleko w Polsce 3 stówki vs. wyprawa zagraniczna na 3 dni jazdy za 5 stówek. Wychodze z założenie, że i tak najważniejsi są ludzie i ekipa, a nie cena :mrgreen: . Tylko często dowiadujesz się o tym po fakcie, a nie przed. I nie chodzi zawsze o przygotowanie techniczne i merytoryczne ale o tzw. chemię i fakt, że z jakąś grupą ludzi będziesz się tułał po bezdrożach jakiś tam czas.

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: Grunthor »

pmcomp pisze:
07 sie 2021, 20:13
Chyba najważniejsze jest nie z kim tylko, że na 100% z kimś bo ... porywanie się na teren w jedno auto to moim skromnym zdaniem słabo może być. Ale ja mało doświadczony jestem ;).
A moim zdaniem prawdziwa zabawa w wycieczki zaczyna się w jedno auto :D . Jak parę tysiecy km od domu musisz być kierowcą, nawigatorem, mechanikiem, elektrykiem, drwalem, meteorologiem, tropicielem, poliglotą etc.....

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: PblO »

I tak właśnie robię od zawsze, planowanie sprawia mi wielką przyjemność a realizacja jeszcze większą.
Przejechaliśmy właśnie przez albańskie góry, najkrótszą drogą z Vlore do Pogradca, momentani było hardcorowo ale da się w 1 auto.

Awatar użytkownika
mijamoto
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2017, 14:12
Auto: J12

Re: z kim na początek

Post autor: mijamoto »

2 tyg. temu z plaży Gjipe do Pogradca asfaltem nawigacja pokazała mi ok. 7 godzin, dlatego też wybrałem drogę przez góry. Nie żałuję.

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: Grunthor »

Było po drodze Tomori i przełęcz Partyzantów ?

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: z kim na początek

Post autor: Chiavares »

Ja mogę polecić Podróże4x4. Zjeździłem z nimi sporo kierunków. W moim przypadku ważne było, że oferowali możliwość wypożyczenia swojego auta. Po latach mogę powiedzieć, że z Michałem i Mariuszem mamy dobrą znajomość. Obaj są różni jako prowadzący ale każdy daje radę nieźle. W razie problemów pomagali. Za atmosferę odpowiadają jednak głównie współtowarzysze. A tu już jak się trafi na wyjeździe. Bywało różnie, w większości przypadków jednak trafialiśmy na bardzo fajnych ludzi- taki to sport:)

ODPOWIEDZ