Bagażnik dachowy

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Gniew »

rolkos pisze:
07 gru 2022, 16:56
Gniew pisze:
07 gru 2022, 16:31
rolkos pisze:
06 gru 2022, 20:55
Poprzeczki dokręcane są z boku relingów. Możesz więc przykręcić dwie poprzeczki do namiotu, potem opuścić na bagażnik i dokręcić z boku.
Acha, dzieki. Czyli niezbyt wygodne rozwiazanie. Ja sie okaze, ze jednak chce sie przesunac o kilka cm w jakas strone, to znowu demontaz i montaz na nowo.
Chyba, ze jest na to jakis myk.
Zawsze można montować jak w bagażniku gdzie nie ma takiej opcji. Dodatkowo z boku masz wiele otworów i możesz przesunąć całość z namiotem.
Oczywiście nadal możesz poluzować sam namiot i przesunąć.

Dzięki tem że jest nisko jedziesz 140 i nic nie szumi.
Dla wielu osób kilka cm różnicy wysokości to różnica czy wjedzie do garażu podziemnego czy nie.
w sumie fakt, mozna przesunac dzieki otworom.
Co do wysokosci, to wiem o czym mowa.
Na dodatek pewnie nie jest tak ciezki, jak te spawane z rurek i jeszcze mi sie podoba na aucie.
Dobra, bede o nim myslal. Do wiosny planuje kupic.
Dzieki panowie za wskazowki

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Gniew »

Templar pisze:
07 gru 2022, 16:38
W poprzednim miałem wręcz przykręcony bezpośrednio do belek bagażnika, z pominięciem tych aluminiowych prowadnic od namiotu. Sprawdzało się doskonale.
Niektorym te ok.3 cm (grubosc profili od namiotu) duzo daje i dzieki temu wjada do garazu. Dobry pomysl.

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Jarosław Prezes »

rolkos pisze:
05 gru 2022, 15:15
Oczywiście Bison Gear :)
Bagażnik cały z aluminium, waży około 22 kg. Nic nie szumi dzięki owiewce z przodu. Każdy bagażnik bez owiewki będzie głośny.
A tak naprawdę jaka to marka ;-) ? Bo na stroni Bison-Gear nie widzę takiego produktu.

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Jarosław Prezes »

Dabr pisze:
15 lip 2021, 22:53
Hałas pojawia się raczej gwałtownie, minimalnie rośnie do ok 120 km/h, nie spodziewałm się że będzie aż tak uciążliwy. Zamówiłem już oryginalną owiewkę ma przyjść w przyszłym tygodnu, ale eksperymentalnie włożyłem kawłki styropianu między bagażnik a dach i to naprawdę mocno pomagło - zatem spodziewam się że owiewka rozwiąże problem.
Minęło sporo czasu od tego posta ale temat nadal ciekawy. Czy Dabr dołożyłeś owiewkę do ARB? Jeśli tak to jaki efekt?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: sebastian44 »

Jarosław Prezes pisze:
23 lut 2023, 09:03
rolkos pisze:
05 gru 2022, 15:15
Oczywiście Bison Gear :)
Bagażnik cały z aluminium, waży około 22 kg. Nic nie szumi dzięki owiewce z przodu. Każdy bagażnik bez owiewki będzie głośny.
A tak naprawdę jaka to marka ;-) ? Bo na stroni Bison-Gear nie widzę takiego produktu.
Bison Gear to polska firma, sami robią swoje produkty. Wystarczy do nich napisać i sie wszystko dowiesz ;)

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Gniew »

Jarosław Prezes pisze:
23 lut 2023, 09:03
rolkos pisze:
05 gru 2022, 15:15
Oczywiście Bison Gear :)
Bagażnik cały z aluminium, waży około 22 kg. Nic nie szumi dzięki owiewce z przodu. Każdy bagażnik bez owiewki będzie głośny.
A tak naprawdę jaka to marka ;-) ? Bo na stroni Bison-Gear nie widzę takiego produktu.
przeciez jest na ich stronie
https://bison-gear.com/pl/strona-glowna ... gx470.html

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Jarosław Prezes »

Gniew pisze:
24 lut 2023, 01:35


przeciez jest na ich stronie
https://bison-gear.com/pl/strona-glowna ... gx470.html
Aaa ... to błąd opiekuna strony Bisona, bo jak wybieram Toyota 120 to się nie pokazuje ten bagażnik a jak wybieram Lexus to się pokazuje :?
Swoją drogą czy pasuje też do 150-tki? Chyba muszę wykonać telefon do odpowiedniej osoby :wink:
Chyba że śledzi te posty i odpowie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: luk4s7 »

Jarosław Prezes pisze:
Gniew pisze:
24 lut 2023, 01:35


przeciez jest na ich stronie
https://bison-gear.com/pl/strona-glowna ... gx470.html
Aaa ... to błąd opiekuna strony Bisona, bo jak wybieram Toyota 120 to się nie pokazuje ten bagażnik a jak wybieram Lexus to się pokazuje :?
Swoją drogą czy pasuje też do 150-tki? Chyba muszę wykonać telefon do odpowiedniej osoby :wink:
Chyba że śledzi te posty i odpowie.
Może śledzi, może nie. Rolkos go zwą. Także śmiało.

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Dabr »

Jarosław Prezes pisze:
23 lut 2023, 09:06
Dabr pisze:
15 lip 2021, 22:53
Hałas pojawia się raczej gwałtownie, minimalnie rośnie do ok 120 km/h, nie spodziewałm się że będzie aż tak uciążliwy. Zamówiłem już oryginalną owiewkę ma przyjść w przyszłym tygodnu, ale eksperymentalnie włożyłem kawłki styropianu między bagażnik a dach i to naprawdę mocno pomagło - zatem spodziewam się że owiewka rozwiąże problem.
Minęło sporo czasu od tego posta ale temat nadal ciekawy. Czy Dabr dołożyłeś owiewkę do ARB? Jeśli tak to jaki efekt?
Po montażu owiewki jest dużo lepiej, ale nie mogę powiedzieć, że zupełnie "nic nie szumi", ale to moze być kwestia subiektywna - na codzien jeżdżę osobówką.
BTW na pusto spokojnie wjeżdżam do typowego garażu podziemnego

Jarosław Prezes
Posty: 40
Rejestracja: 25 paź 2022, 19:03
Auto: TLC J15
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Jarosław Prezes »

luk4s7 pisze:
24 lut 2023, 21:56

Może śledzi, może nie. Rolkos go zwą. Także śmiało.
Tak się właśnie domyśliłem że to Rolkos ze względu na stan posiadania samochodowego w tym moich ulubionych modeli czyli FJ 4R ;-)
Tu widzę generalnie (prawie) cały świat (krajowy) ludzi toyotowoffroadowy się zgromadził znany mi z innych miejsc: sklepów i warsztatów 4x4 oraz yutubów. Trafiłem w dobre miejsce jednym słowem. A wszystko to przez miłość do ... J15. Kiedyś pacząc na 120 i innych śmigających nimi tylko ślina mi ciekła. I wreszcie przed emeryturą dorobiłem się ;-)
I naprawdę fajnie, że są ludzie tacy jak Wy dla których LC i jego rodzina jest z jednej strony związana z zarobkowaniem ale tez i jest pasją.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Templar »

Na dniach powinienem mieć ARB BazeRack. Jak tylko założę, wrzucę dokładne pomiary głośności przy różnych prędkościach.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Gniew »

Jarosław Prezes pisze:
24 lut 2023, 20:38
Gniew pisze:
24 lut 2023, 01:35


przeciez jest na ich stronie
https://bison-gear.com/pl/strona-glowna ... gx470.html
Aaa ... to błąd opiekuna strony Bisona, bo jak wybieram Toyota 120 to się nie pokazuje ten bagażnik a jak wybieram Lexus to się pokazuje :?
Swoją drogą czy pasuje też do 150-tki? Chyba muszę wykonać telefon do odpowiedniej osoby :wink:
Chyba że śledzi te posty i odpowie.
musieli juz poprawic, bo teraz sprawdzalem i jak wybralem Toyote, potem LC120 to pokazuje wzystkie artykuly (w tym bagaznik).

ODPOWIEDZ