granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: pmcomp »

pmcomp pisze:
11 sie 2020, 14:09
fireman.uns pisze:
11 sie 2020, 11:37
Od Stavanger proponuję jechać wzdłuż wybrzeża przez Bryne do Egersundu. Jest dużo ładniej, a czasowo niewiele stracisz.
Dzięki. Jesli będę miał więcej czasu to chyba nawet wybiorę taką trasę:

Obrazek

Pozdro
Poniewaz wyladowalem Kristiandsand, a nie wiem jak bede wracal, odwrocilem trase. I dobrze bo przez nastepne kilka dni jest zarabista pogoda w Stavanger i Bergen, a to rzadkosc.
Dzisiaj zrobilem odwrocony ten etap ale zakonczylem nie w Stavanger tylko na koncu fiordu w Lysebotn. Zachod slonca tamze to widok za milion buksów. Trasa wspaniala. Na polnoc nie jechalem 9-a tylko trasa rownolegla biegnaca po drugiej stronie wody. Byl tez lekki offroad wraz z kopalnia piasku i granitu. Dobtego wizyta na gorskim lotnisku i torze motocrossowym. Po drodze kapiel w jeziorze, a na koncu mrozenie jajek w wodzie z fiordu. Dawno nie mialem tak dobrego dnia :).

A namkoniec jeszcz jedna uwaga. Dawno nie mialem auta z tak kiepawymi hamulcami. A z tylu sa nowe tarcze i klocki, z przodu tez po przegladzie.
To wina przodu. Po calym dIsiejszym dniu ok. 200 km w koncu po gorach ostatni zjazd to kielbasy w dol z wysokosco 850 mnpm do zera. Pod koniec pedal zrobil sie mieciutki jak maly u impotenta. Moim zdaniem na automacie hamowanie silnikiem tez pozostawia dyzo do zyczenia. Musialem recznie na dwojce. Masakra. Slabe te hamulce, za slabe na taka mase. Jak bede wymienial przod to wyladuje tam DBA.

Natomiast auto nadspodziewanie dobrze prowadzi sie na gorskich zakretach. Jak na taki wysoki autobus to jest znakomicie. Wybrane najtwardsze zawieszenie. Nie jest to BMW Z4 ale jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony.

Pozdro

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: Rolin »

Jakby ktoś chciał jakichś rad odnośnie Norwegii to mogę pomóc. Ostatnio zrobiłem trasę ponad 8 tys km, co prawda motocyklem. Na pewno jak tylko czas pozwala to radzę jechać na samą północ, widoki niesamowite. I na pewno odradzam powrót przez Szwecję wzdłuż wschodniego wybrzeża, nuda, nuda, nuda...

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2128
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: plum76 »

Jak dobrze rozumiem, to UA podzielili na strefy jak u nas.
https://reachinitiative.maps.arcgis.com ... ef94f20edb
Niestety Zakarpacie słabo wygląda.
paweł



Awatar użytkownika
PblO
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: PblO »

na to czekałem... już przed wakacjami można było otrzymać wizę do Rejonu Leningradzkiego i wstępny plan był, niestety w związku z koroną do Rosji "нельзя"
Mam nadzieję, że do przyszłych wakacji otworzą się na dobre.

ODPOWIEDZ