granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: sebastian44 »

Ja w tym roku odpuszczam zagraniczne wycieczki, mimo wszystko ryzyko że bedziemy mieli problemy z powrotem do kraju lub przymusową kwarantanne jest. Że o zarażeniu sie nie wspomne. Wiec tym razem odkrywamy Polskę ;)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: pmcomp »

sebastian44 pisze:
30 lip 2020, 13:48
Ja w tym roku odpuszczam zagraniczne wycieczki, mimo wszystko ryzyko że bedziemy mieli problemy z powrotem do kraju lub przymusową kwarantanne jest. Że o zarażeniu sie nie wspomne. Wiec tym razem odkrywamy Polskę ;)
Hmmm, jak widzę w telewizorze jak wygląda w tej chwili sytuacja i liczba rodaków w polskich górach czy nad morzem to mam większe obawy niż jak aktualnie siedzę w Hiszpanii niedaleko Malagi (Costa del Sol). Na plażach pusto, w knajpach pusto, na deptakach pusto. Super !!! Wszyscy w sklepach w maseczkach, rękawiczki, dezynfekcja rąk. Obowiązkowo. I pilnują. Zobaczcie coś się dzieje w Polsce ... strach. Jedynie na zadupiach albo bardzo rano czy późno wieczorem można spotkać ludzi z opuszczonymi maseczkami.
Ja nie chodzę do barów i nie całuje sie po pijaku z nieznajomymi :oops: :shock: :D i czuje się tu bezpieczniej niż w Polsce.

Mam nadzieję, że w Danii będzie na plażach tak jak na tym zamieszczone powyżej zdjęciu ... trzy auta na krzyż :mrgreen: .

Każdy swój rozum ma i wybierze dla siebie najlepszą opcję. Czego gorąco życzę.

Pozdro

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: luk4s7 »

pmcomp - nie w tym rzecz czy Ty będziesz uważał całując się z nieznajomymi. Problem polega na tym że przez to że ludzie mają w dupie liczba zakażeń rośnie i miłościwie nam panujący chcą pozamykać granice. Obawiam się jedynie problemów w podróżowaniu przez granice i ewentualnego powrotu.

W logice rządowej jednak logiki bym się nie dopatrywał więc powtarzając za ASZDziennikiem: "Tylko dziś w Polsce odnotowano ponad 600 nowych przypadków koronawirusa. To historyczny rekord, ale Mateusz Morawiecki podtrzymuje stanowisko, że koronawirus został zwalczony i nie trzeba się go bać. A gdy liczba zachorowań spadnie do ok. 100, to zamknie się lasy i parki."

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: pmcomp »

Mam nadzieje, że podobnie jak poprzednio dadzą ze dwa czy trzy dni na przyjazd do Polski przed "zamknięciem" granic czyli wejściem w 14-o dniową kwarantannę. Choć dziś prasa spekuluje nt. długości tej ew. kwarantanny. Wtedy z Danii na kołach powinienem zdążyć. Z Norwegii promem juz może być gorzej.

A ściskanie i całowanie po chlaniu w barze ma niestety bezpośrednie przełożenie na liczbę pozytywnych wyników badań. Dlatego ja wyznaję zasadę chlania i całowania we własnych pieleszach domowych :mrgreen: :mrgreen: .

A jak ludzie nie noszą masek to się zaraza roznosi. W Hiszpanii raczej w tej chwili noszą. I raczej z rozumu, a nie z zakazu. A u nas i jednego i drugiego brak.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 941
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: vGreg »

https://www.gov.pl/web/ukraina/zmiany-d ... ium-polski
"Informujemy, że Polska została umieszczona przez Ukrainę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia, przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski, 14-dniowej kwarantanny."

Awatar użytkownika
krudnik78
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:03
Auto: HJ60 1983
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: krudnik78 »

Bardzo przykra wiadomość odnośnie Ukrainy, szkoda a miałem jechać za 11 dni.

Awatar użytkownika
Kabal
Posty: 78
Rejestracja: 11 mar 2020, 10:45
Auto: HDJ100

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: Kabal »

Obawiam się, że teraz będzie wysyp takich wiadomości. Ja miałem 22.08. ruszać do Macedonii, ale coraz słabiej to widzę :( Zostanie nadrobić zaległości w zwiedzaniu Najjaśniejszej wśród komarów i oby jak najdalej od suwerena :(

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: plum76 »

Rozważcie Estonia. Tam trzeba tylko pilnować przed wyjazdem jednej liczby https://vm.ee/en/information-countries- ... passengers

Ja się załapałem i jak na wakacyjną wyprawę na 10 dni to jest co tam pozwiedzać, a i mały bród da się zrobić.

Fajna trasa tez po Litwie wzdłuż Niemna. Nam zajęła tydzień, tylko nie asfaltami ale boczne drogi aby rzekę było widać przez okno.
W obu przypadkach pies i dzieci można brać.

No i w tym kierunku można jechać z dnia na dzień.
paweł

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: piter69A »

Właśnie wróciłem z tygodniowego wyjazdu do RO.
Wszystko bez problemu.
Granica HU-RO to jakieś 15-30 min. kolejki w obie strony, czyli tak jak bywało wcześniej.
Jedyny kontakt z ludźmi to właściwie granica i stacje benzynowe. Na stacjach wymagane maskowanie i raczej pilnują tego.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: PblO »

Czy to nie Ciebie Piter w towarzystwie Defendera spotkaliśmy na jedzonku w Alba Iulia?
Widzę w podpisie HD, a stała tam na parkingu sztuka.

My od 10 dni w Rumunii, w zasadzie nie ma turystów zagranicznych, kilku motocyklistów z PL oraz 2 ubłocone terenówki :)
Poza tym tylko rumuńskie blachy.
Pogoda piękna, ludzie mili, doskonałe jedzenie.
W sklepach, na stacjach i w parkach obowiązkowe maski, ale podobnie jak w PL, nie wszyscy biorą to na poważnie.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: piter69A »

Tak, to ja 😁. Def stał blisko Lexa, moja 73 kawałek dalej 😉.
Kilka dni wcześniej mijałem się z dwoma Dyskotekami na blachach DW. Przy powrocie jedno Pajero z Francji.
Poza wami innych, nie rumuńskich blach już nie spotkałem.
Udanego dalszego zwiedzania 👍

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: pmcomp »

pmcomp pisze:
28 lip 2020, 20:56
Ktoś ma ochotę w sierpniu na dwa tygodnie na wyprawę południowa Norwegia, zachodnie plaże Danii i bałtyckie wybrzeże Niemiec? Ew. jeśli piaski Danii będą zajefajne to Niemcy powrotnie można potraktować przejazdowo.

Z Warszawy wyjdzie jakieś 4 - 4.5 tys km. A paliwo teraz tak tanie, że aż szkoda nie pojechać do Skandynawii :D .

Jakoś tak by to miało wyglądać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Proszę na PW. Wyprawę traktuję lajcikowo jako wstęp i naukę jazdy 4x4 :mrgreen: .

Pozdro
Ciągle się zbroję, przygotowania trwają. Wyjazd zaplanowany jakos na czwartek w przyszłym tygodniu.

Pozdro

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 941
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: vGreg »

Po powrocie z Polski na Litwę, Łotwę i do Estonii będzie obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna - ogłoszono w piątek 7 sierpnia. Przyczyną jest zwiększająca się liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: pmcomp »

Mam nadzieję, że Norwegia nie wprowadzi kwarantanny dla Polaków tamże przybywających. Gdyby tak to zostaną mi Dania i Niemcy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: granice otworzyli - ktoś gdzieś jedzie?

Post autor: luk4s7 »

vGreg pisze:Po powrocie z Polski na Litwę, Łotwę i do Estonii będzie obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna - ogłoszono w piątek 7 sierpnia. Przyczyną jest zwiększająca się liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce
Ujmując to inaczej - po wyjeździe z Polski do tych krajów trzeba się zgłosić do najbliższej jednostki medycznej i poddać kwarantannie 14-to dniowej. Zasadniczo czyni to taki wyjazd bezsensownym. Chyba że ktoś jedzie ja dużo dłużej niż urlop.

Dla ścisłości - Litwa nie ogłosiła tej zasady a przy silniej oficjalnie nie opublikowali na swoich stronach. Choć w sumie wiele to nie zmienia dla wycieczki do Estonii.

ODPOWIEDZ