Litwa, Łotwa, Estonia

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: plum76 »

Możesz dojechać do nas. Termin sztywny.
Masz jeszcze 10 dni wiec może zrobią mechanicy.

Ktoś wie gdzie jest ten bród: https://www.youtube.com/watch?v=TIDIHYNa1xI&app=desktop

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: vGreg »

Jest to połączenie brodem z wyspy Muhu na wyspę Kõinastu.
https://goo.gl/maps/FodvJzF12WNZHB5k9
58°37'59.4"N 23°01'24.7"E
Promy z Virtsu w Estonii do Kuivastu na Muhu kursują co godzinę. Czas trwania przeprawy 30 minut.
https://www.eesti.pl/drzwi-do-muhu-11789.html
(...) wzdłuż wybrzeży Muhu, gdzie przy niskich stanach wody można dojść na przybrzeżne wyspy, oddalone niekiedy o kilka kilometrów od właściwej Muhu. Przykładem jest tu wyspa Kõinastu w zachodniej części, na którą prowadzi ścieżka dostępna jedynie w czasie suchego i ciepłego lata. Nagrodą dla odważnych będą niezapomniane widoki, szczególnie z klifowego brzegu pełnego różnorodnego ptactwa. Podobnie sytuacja wygląda w południowej części, na wyspach Suurlaid oraz Võilaid. Północna część wybrzeży Muhu nie jest już tak urozmaicona. Atrakcją jednak jest tutaj wysoki brzeg klifowy. Białe skały wapienne wznoszą się na wysokość sześciu metrów. Klify Üügu, Rannaniidi czy oddalony kilka kilometrów od wybrzeża dawny brzeg w Tupenurme to dziś rezerwaty przyrody nieożywionej. Szczególnie wrażenie robią wysoko położone groty, wypłukane przez morze około 3000 lat temu.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: plum76 »

też znalazłem. choć chwile to zajęło.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: Synto »

Wybieram się na początku czerwca moim Stworem (HDJ80) do Estonii. Auto sprawne choć wygląda starutko i widać po nim lata życia (rdza, lekkie wgięcia) :-) Dodatkowo ma stalowe zderzaki i wyciągarkę. Byłem już w LŁE ze trzy razy ale to było dawno i nie takim autem. Czy ktoś coś wie na temat możliwych komplikacji na granicach związanych z wyglądem auta? Czy raczej wszystko płynnie i bezproblemowo?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: plum76 »

Przecież nie ma granic.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: plum76 »

Przecież nie ma granic.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: PblO »

Nawet jak się jedzie do kraju gdzie są granice, to nie słyszałem, aby ktoś miał problem z niezbyt ładnym autem.
Widziałem Twoją 80kę na zdjęciach i zdaje się, że przesadzasz nieco, w każdym razie pozwolił bym Ci zaparkować przed moim domem :mrgreen:

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: Synto »

No to mnie uspokajacie. Tak się chciałem upewnić bo takim to jeszcze nie wojażowałem po świecie.
Pblo jak kiedyś będzie okazja to chętnie zaparkuję :-)
Jak już szczęśliwie objadę to wrzucę parę fotek i krótką relację.
A póki co idę się uczyć używania multimetra i ogarniać klakson bo coś nie chce współpracować.:-)

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: szulbor »

Panowie czy ktoś będzie tak miły i podzieli się trasa przejazdu z góry dziękuję.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: Synto »

Czyli? Miejscówki? Konkretne destynacje? Bo nie wiem czy dam radę coś doradzić. Ja jechałem standardowo Suwałki-Kowno-Ryga-Tallin z noclegami na dziko w aucie (Litwa np. las k. Kazlu Ruda; Łotwa plaża k. Ainazi)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: plum76 »

Szulbor Litwa jest blisko wiec ją pomiń. Jedz na Łotwę i Estonię.
Na Estoni posiłkuj się tym https://www.rmk.ee/ jest tez aplikacja na telefon. Jedz na wyspy tylko nie pchaj się w tłumy tylko zbaczaj na boki.

Tam znajdziesz legalne miejscówki do spania na dziko. Często cudowne miejsca. Nasze lasy państwowe mogą się od nich uczyć jak wykorzystać lasy.
Tu byłem polecam https://www.google.com/maps/place/RMK+L ... F11xhfk5xv

Jest tego dużo więcej.

Na Łotwie tu spaliśmy tanio i przystepnie: https://www.google.com/maps/place/Campi ... 11b73jyxms. Poczytaj o Jurmali. Dobra Baza wypadowa do zwiedzania Rygi. Jest tam polski przewodnik , warto wynająć i w 1 dzień poprowadzi cię po starówce. Choć w porówanaiu z Talinem to jest ona mdła.

Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: Synto »

W Estonii polecam klify Paldiski i okolice, a wyspy obowiązkowo...popieram plum76.
Na zachód od Tallina jest fajny ośrodek LaSpa Laulasmaa - trochę na uboczu choć nie wiem jak w sezonie, ja byłem tam wiosną i spacery plażą były... długie :-)

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: szulbor »

Dzieki chloapki za pomoc ! Fajnie ze zawsze mozna na was liczyć.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: pmcomp »

Hej, czy mozecie udostepnic jakies tracki gpx ze swoich wypraw do Baltyków? Ew. waypointy z miejscami zarabistych noclegów i z godnymi obejrzenia czy zwiedzenia. Mogę sie zrewanzowac wlasnymi z Albanii i z Czarnogóry.

Pytam bo „ze wzgledu na komary” moja druga zaloga odmawia wyjazdu „na ryby” do Finlandii i modyfikujemy plany na Suwalki i okolice + Kraje Baltyckie. Termin to pierwsze dwa tygodnie lipca. Muszę na szybko ustalić jakąś trasę.

Bede wdzieczny za jakies sugestie super noclegow w dzikich miejscach, miejsc do obejrzenia (raczej jakies ruiny baz, plaze, kopalnie, wiodki krajobrazow, jeziora niz muzea czy zabytki. Lekkie trasy offroadowe wskazane na dwie zalogi bez wyciagarek, jedynie liny.

Dzieki za pomoc.

pozdro

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Litwa, Łotwa, Estonia

Post autor: pmcomp »

Było, odbyło się ... było zarąbiście. Czysta turystyczna wyprawa, w "błotko" i wielkie dziury rześmy się nie ładowali. Szuterków od groma ale takich "autostradowych".

Dzięki wszystkie za cenne rady.

Zapewne za rok powtórzę w najlepsze miejsca biwakowe.

ODPOWIEDZ