Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Gniew »

Ja uszylem sobie krate z pasow transportowych- pierwsze lepsze Foto z neta https://www.louis.pl/artikel/joubert-ze ... i/10001112
W konstrukcji auta wywiercilem otwory, wkrecilem stalowe nitonakretki, do tego sruby z duzymi kolami- https://www.edelstahl-niro.de/ring-schr ... gKPVPD_BwE
i mocuje w pol minuty na szekle.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

No właśnie o to mi chodzi bo mam oryginalna przegrodę z mocowaniami tylko siedzenia wtedy w pionie muszą być a dłuższą trase to kregoslup polamany

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Gniew »

vito2190 pisze:
12 lis 2020, 21:17
No właśnie o to mi chodzi bo mam oryginalna przegrodę z mocowaniami tylko siedzenia wtedy w pionie muszą być a dłuższą trase to kregoslup polamany
To kup kilka pasow, kilka szekli, kolek i uszyj sobie lub daj jakiemus krawcowi. Calkowity koszt wyniesie smieszne pieniadze w porownaniu z kupnem takiej przegrody, a poza tym to nic nie wazy, szybko sie demontuje i przede wszystkim nie zajmuje miejsca

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

Będę musiał tak zrobić chyba najlepsze wyjście tym bardziej że materiał do tego mam za darmo.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Gniew »

vito2190 pisze:
13 lis 2020, 16:50
Będę musiał tak zrobić chyba najlepsze wyjście tym bardziej że materiał do tego mam za darmo.
Mnie sie tak spodobalo, ze uwiesilem sobie nawet pod calym sufitem :lol:
Tam wrzucam spiwory, poduszki i jakies koce. Dzieciaki, jak im sie chce spac podczas jazdy, to tylko siegaja do gory po koce i poduszki. :D

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

Gniew pisze:
vito2190 pisze:
13 lis 2020, 16:50
Będę musiał tak zrobić chyba najlepsze wyjście tym bardziej że materiał do tego mam za darmo.
Mnie sie tak spodobalo, ze uwiesilem sobie nawet pod calym sufitem Obrazek
Tam wrzucam spiwory, poduszki i jakies koce. Dzieciaki, jak im sie chce spac podczas jazdy, to tylko siegaja do gory po koce i poduszki. :D
No widziałem to u bizon. Ale troche mi szkoda za parę sznurków tyle kasy dawać a nie należę do skner.. chyba kupię mojej maszynę i będzie szyła co jej nawymyslam haha

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Taka siatka to najlepszy moim zdaniem produkt Bizona:

Obrazek


Jak ktoś to potrafi sobie uszyć sam i dorobic mocowania to piekna sprawa.

Paweł, musisz pomysleć nad wiekszą wersją nad tylne (jak jest) i środkowe siedzenia. Zawsze mozna zdjąć rączki nad drugim rzędem foteli i założyc drugą.

:mrgreen:

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

pmcomp pisze:Taka siatka to najlepszy moim zdaniem produkt Bizona:

Obrazek


Jak ktoś to potrafi sobie uszyć sam i dorobic mocowania to piekna sprawa.

Paweł, musisz pomysleć nad wiekszą wersją nad tylne (jak jest) i środkowe siedzenia. Zawsze mozna zdjąć rączki nad drugim rzędem foteli i założyc drugą.

:mrgreen:
No ta jest fajna no ale nie za te pieniadze. A że mam na codzien pracuje z metalami to mocowania to nie problem ale dobry pomysł żeby ją przedłużyć polary by można było włożyć sobie czy jakieś takie podręczne rzeczy chyba jutro pujdzie projektowanie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Tylko w długiej dostęp będzie trudniejszy. Mi na ta małą weszły spiwory, namiot, materac, polary i ortaliony :) .

Od strony kierowcy musi być ściślej żeby do przodu przy hamowaniu nie spadały. Widoczność do tyłu słaba ale ja sie juz na zewnętrzne lusterka przestawiłem.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

Myślę jak by zrobić dwa większe otwory do wkładania rzeczy a z przodu jak by taka ściankę zrobić z tych pasów z tyłu większe a z przodu mniejsze i mialbym gdzie synowi zabawki wieszać hah

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

I do tego odrazu zrobił bym przegrodę jak nie potrzebna podwieszam a jak potrzebna mocuje nadole żeby w lep nie dostać czymś z tyłu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Tylna siatka może byc przegrodą. Mocowana jakoś na zaczepy przy rączkach a potem w dół gdzieś na jakieś zaczepy na zabudowie, z boków czy na podłodze bagażnika. Dwa ruchy i przepinasz z pionu na poziom.
:)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: rolkos »

vito2190 pisze:
13 lis 2020, 22:17

No ta jest fajna no ale nie za te pieniadze. A że mam na codzien pracuje z metalami to mocowania to nie problem ale dobry pomysł żeby ją przedłużyć polary by można było włożyć sobie czy jakieś takie podręczne rzeczy chyba jutro pujdzie projektowanie :)
Grunt to ukraść czyjś pomysł, skopiować i jeszcze się tym chwalić.

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

No może teraz skorzystać ze rozwinęliśmy ten projekt w drążyć go do sprzedaży bo ja tylko dla siebie kombinuje a nie żeby dalej to sprzedawać no i oni na pewno lepiej to wykonają mogę im nawet zdjęcia wysłać jak to zrobię jak będą chcieli

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

rolkos pisze:
13 lis 2020, 23:17
vito2190 pisze:
13 lis 2020, 22:17

No ta jest fajna no ale nie za te pieniadze. A że mam na codzien pracuje z metalami to mocowania to nie problem ale dobry pomysł żeby ją przedłużyć polary by można było włożyć sobie czy jakieś takie podręczne rzeczy chyba jutro pujdzie projektowanie :)
Grunt to ukraść czyjś pomysł, skopiować i jeszcze się tym chwalić.
To było wiadome, że tak się może stać. Z tego co pamiętam masz tam pare własnych "patentów" :D . Są ludzie, którzy nie cenią czyichś pomysłów i w pogoni za ceną robią sami. Odkąd świat stary, długi i szeroki. Tego nie zmienisz.


Pomyśl nad moim pomysłem uniwersalnej półki tasmowej w poziomie przestawianej na pionową kratę zabezpieczającą. Pomysł masz ode mnie za darmo :mrgreen: .

ODPOWIEDZ