Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

No zrobię to jako jedną całość a że teściowa jest krawcowa to nie będzie problemu .:)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Gniew »

pmcomp pisze:
13 lis 2020, 22:09
Taka siatka to najlepszy moim zdaniem produkt Bizona:

Obrazek


Jak ktoś to potrafi sobie uszyć sam i dorobic mocowania to piekna sprawa.

Paweł, musisz pomysleć nad wiekszą wersją nad tylne (jak jest) i środkowe siedzenia. Zawsze mozna zdjąć rączki nad drugim rzędem foteli i założyc drugą.

:mrgreen:
Właśnie taką siatkę zrobiłem, ale od samego końca do samego początku, żeby mi na łeb nic nie wpadło :lol:

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Właśnie taką siatkę zrobiłem, ale od samego końca do samego początku, żeby mi na łeb nic nie wpadło :lol:
Jeśli na całą długość to się dobrze zastanów na jakie elementy konstrukcji samochodu może to mieć wpływ. Rozmawiałem z Bizonem bo tez tak chciałem ale mi uzmysłowił pewne zagrożenie. :?

Pozdro

vito2190
Posty: 42
Rejestracja: 31 lip 2020, 22:19
Auto: KDJ120l

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: vito2190 »

A niema tam kurtyn przypadkiem

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Gniew »

pmcomp pisze:
15 lis 2020, 17:17
Właśnie taką siatkę zrobiłem, ale od samego końca do samego początku, żeby mi na łeb nic nie wpadło :lol:
Jeśli na całą długość to się dobrze zastanów na jakie elementy konstrukcji samochodu może to mieć wpływ. Rozmawiałem z Bizonem bo tez tak chciałem ale mi uzmysłowił pewne zagrożenie. :?

Pozdro
Ale ja to w jeepie robilem.
Jakie zagrozenie?
vito2190 pisze:
15 lis 2020, 17:47
A niema tam kurtyn przypadkiem
Kurde, nawet nie wiem. Musze sprawdzic :cry:
Dzieki za uswiadomienie

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: roro »

A może coś takiego z AliExpress? Właśnie czekam na przesyłkę. Zamówiłem z ciekawości ;)
https://pl.aliexpress.com/item/40012388 ... 5c0fvAF356
Załączniki
siatka_ali.jpg
siatka_ali.jpg (56,4 KiB) Przejrzano 4171 razy

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Dzięki.
44 zł to nie majątek a wygląda fajnie.

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: roro »

pmcomp pisze:
19 lis 2020, 15:22
Dzięki.
44 zł to nie majątek a wygląda fajnie.
Brałem pod uwagę Bison-Gear, ale żeby nie ta cena to zapewne bym kupił. To za 44zł ma zapinanie na zamek i wysyłka z Europy czy nawet z Polski.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Bizon jest wykonany z taśm i mocowany przez kawałki blachy do śrub od rączek. Dzięki temy ma dużą wytrzymałość i można tam umieszczać cięższe pakunki. Ta siatka zawiśnie u mnie nad drugim rzędem siedzeń.
Nie znalazłeś na Ali czasem takich organizerów na siedzenia z dużą ilościa małych kieszeni na drobne przedmioty?
COś w tym stylu:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: sebastian44 »

Zwroćcie uwage że Bison Gear oferuje komplet taśmy plus mocownie pod nie instalowane w miejsce oryginalnych rączek. Dzieki temu możemy korzystać z dodatkowego miejsca bez zajmowania podsufitki w drugim rzędzie siedzeń. Miałem tą siatke którą zamówiliście z Allie. Generalnie spoko ale zahacza o głowy pasażerów w drugim rzędzie i musiałem ją zdemontować. Poza tym nie jest dopasowana do modelu i wisi jak stare majtki. Wieć wybor należy do nabywcy- produkt dopasowany do modelu i sprawdzony albo uniwersalna chińszczyzna
Ostatnio zmieniony 19 lis 2020, 20:12 przez sebastian44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: sebastian44 »

BTW na allie są organizery na tylne siedzenia, akurat te polecam, jest tego od groma różnych wariantów. Opisane w wątku o mojej J120 z Egiptu

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

sebastian44 pisze:
19 lis 2020, 20:09
Zwroćcie uwage że Bison Gear oferuje komplet taśmy plus mocownie pod nie instalowane w miejsce oryginalnych rączek. Dzieki temu możemy korzystać z dodatkowego miejsca bez zajmowania podsufitki w drugim rzędzie siedzeń. Miałem tą siatke którą zamówiliście z Allie. Generalnie spoko ale zahacza o głowy pasażerów w drugim rzędzie i musiałem ją zdemontować. Poza tym nie jest dopasowana do modelu i wisi jak stare majtki. Wieć wybor należy do nabywcy- produkt dopasowany do modelu i sprawdzony albo uniwersalna chińszczyzna
Ja nie wożę na wyprawy pasażerów w drugim rzędzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
roro
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:11
Auto: był: Land Cruiser 150 2012r. 3.0 190 KM
będzie: na pewno kiedyś jakiś LC :)

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: roro »

sebastian44 pisze:
19 lis 2020, 20:09
Zwroćcie uwage że Bison Gear oferuje komplet taśmy plus mocownie pod nie instalowane w miejsce oryginalnych rączek. Dzieki temu możemy korzystać z dodatkowego miejsca bez zajmowania podsufitki w drugim rzędzie siedzeń. Miałem tą siatke którą zamówiliście z Allie. Generalnie spoko ale zahacza o głowy pasażerów w drugim rzędzie i musiałem ją zdemontować. Poza tym nie jest dopasowana do modelu i wisi jak stare majtki. Wieć wybor należy do nabywcy- produkt dopasowany do modelu i sprawdzony albo uniwersalna chińszczyzna
Zgadzam się z Tobą w 100% i osobiście uważam, że Bison Gear jest lepszym rozwiązaniem chociażby ze względu na to mocowanie w 3 rzędzie. Tą chińszczyznę kupiłem z ciekawości bo to nie majątek ale też uważam, że będzie przeszkadzała pasażerom jeśli już się z nimi jedzie. Nie ukrywam, że kusi ta siatka od B-G ale bardziej od nich jestem nakręcony na stolik na drzwi tylne ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: luk4s7 »

Mam taką siatkę (jak ta z Ali) zrobioną przez Spearpoint’a do J95. Uważam że to świetne rozwiazanie ale faktycznie pasażerowie 3 rzędu mają to dość nisko nad głową. Jeśli nikt tam nie siedzi to wiadomo - super.

Stolik od Bizona wczoraj oglądałem u Kylona w sklepie. Bardzo fajna sprawa. Sprytny mechanizm zamykania - takie guziczki po bokach czy jak to nazwać. Zastanawiam się tylko czy nie będzie hałasować podczas jazdy bo po zamknięciu jest lekki luz i to może brzęczeć.

CooL
Posty: 119
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:40

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: CooL »

luk4s7 pisze:
20 lis 2020, 09:34
Stolik od Bizona wczoraj oglądałem u Kylona w sklepie. Bardzo fajna sprawa. Sprytny mechanizm zamykania - takie guziczki po bokach czy jak to nazwać. Zastanawiam się tylko czy nie będzie hałasować podczas jazdy bo po zamknięciu jest lekki luz i to może brzęczeć.
Mam taki stolik, nic nie stuka nic nie puka, nic nie brzęczy. Jest możliwość regulacji blokad stolika, więc można ściągnąć tak, żeby nie było żadnego luzu.

ODPOWIEDZ