co z tym kazachstanem

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

mazeno
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2012, 20:31

co z tym kazachstanem

Post autor: mazeno »

wizy.
konkretnie:
dwukrotny tranzyt w widelkach ponad 30 dni lub dwukrotna turystyczna ponad 30 dni (60? 90?).
(to ze trzeba osobiscie to wiem).

dzwoniac do ambasady nic sie nie mozna dowiedziec.
ktos juz probowal w tym roku robic taka?
daja, nie daja?

brac jeden tranzyt i meczyc sie potem w biszkeku?
ktos robil w biszkeku?
jak dokladnie wyglada procedura wyrabiania wizy kazachskiej tranzytowej w biszkeku i jak dlugo to wszystko trwa - przyjmowanie, a potem odbior, jakies konkretne dni robocze, kolejki, upierdliwosc urzednikow?

jak bede w kirgistanie to do biszkeku musze nadrobic dobrze drogi z poludnia, no i czas stracony - a ze szkoda mi tracic az 3 dni w biszkeku, wiec wolalbym w miedzyczasie wyskoczyc na te 3 dni oczekiwania gdzies w gory, a potem ewentualnie wrocic.
dlatego chetnie sie dowiem, zeby bylo jak najsprawniej.
oczywiscie zakladam, ze bede mial wize ruska na powrot.

Elwood

Re: co z tym kazachstanem

Post autor: Elwood »

Urocze... :D
Zapomniałeś o swoich radach Lupiemu z zeszłego roku?
Wystarczy z nich skorzystać i będzie dobrze.
Generalnie szokuje mnie zadawanie przez Ciebie pytań tutaj...
Nie dlatego, że jest to złe forum... Ale na pewno jest dobre do lansu.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: co z tym kazachstanem

Post autor: lecchu »

Wizy dwukrotnej tranzytowej na ponad 30 dni nie dają.
Wizę turystyczną dwukrotną na ponad 30 dni.... papiery przyjęli, odbiór za tydzień (wtedy się dowiemy, czy dali). Wymagane jest "zaproszenie turystyczne" z planem podróży. Koszt 50E. W okienku dość rozumna i kompetentna pani, jednak nie wygląda na kogoś podejmującego decyzje (na pewno nie jest tam konsulem). Więc tylko sprawdza ogólnie papiery, sporo potrafi podpowiedzieć, jednak przyjęcie przez nią papierów nie wydaje mi się, by od razu przeświadczało o otrzymaniu wizy.

Wiza poniżej 30dni ponoć bez zaproszenia.

Płaci się po złożeniu papierów w banku MIllenium jakies 5min piechotą od ambasady (koszt wpłaty to 5,01zł). Potem potwierdzenie wrzuca do skrzynki na drzwiach ambasady (więc nie trza stać drugi raz).

Od 1.06.br papiery składa się od 10-12, zaś odbiór paszportów od 16-17 - w pon, wt, czw i pi. Składa się osobiście (dzieci nie muszą być, o ile papiery składają rodzice), odbiór możliwy jest nieosobisty kimś, komu się na to wystawi upoważnienie notarialne (upoważnienie potrzebne jest przy odbiorze, nie trzeba je składać wraz z papierami).

Kolejka idzie dość sprawnie (u mnie około 20 osób na 40min), wpuszczane jest po 2-3os na raz. Najwięcej czasu zabierali ci, którzy przyszli bez wypełnionych papierów i robili to już wpuszczeni do okienka (czym podnosili trochę cukier innym współstaczom :D). Także poszło to dość sprawnie. Inna sprawa, że lało - więc może dlatego nie było tak dużo osób (bo wieść gminna niosła, że potrafiło być tak wiele, że nie wszyscy chętni byli przyjmowani w danym dniu).

Pzdr
L.

PS 50E za samą wizę turystyczną dwukrotną. Zaproszenie- wiadomo, osobno.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 11:18 przez lecchu, łącznie zmieniany 2 razy.

mazeno
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2012, 20:31

Re: co z tym kazachstanem

Post autor: mazeno »

dzieki, choc to juz zdazylem sie wywiedziec.
dwa pytania jeszcze mam:
- gadales osobiscie z konsulem czy po prostu okienko i pani? w sensie, ze teraz pani jest buforem czy da sie pogadac z konsulem osobiscie?
- iles dal za zaproszenie (i ewentualnie w ktorej agencji)? bo jak tak patrze po sieci, to widelki cenowe sa dosc duze, a polowa info sprzed dwoch lat - nie wiadomo czym sie sugerowac, a druga polowa "oddzwoni z informacja" i nie oddzwania.

przez telefon nie da rady spytac o cokolwiek, bo nikt tam nie odbiera :(

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: co z tym kazachstanem

Post autor: lecchu »

Pani w istocie jest rzeczonym buforem (małe okienko w ścianie z drewana i lustra). Konsul gdzieś tam z tyłu jest, bo jak pani nie wiedziała pewnych szczegółów, to sobie tam jakoś nie za głośno (powiedzmy tak jakoś maksymalnie następny pokój z otwartymi drzwiami) z konsulem te kwestie wyjaśniła. Czy konsul poproszony do okienka podejdzie - nie wiem...

Pzdr
L.

ODPOWIEDZ