1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: jackswan »

Witam,

Czy mieliscie Panowie problem z 1-wszym przegladem technicznym w naszym kochanym kraju.
Czy przerabailiscie swiatla zgodnie zgodnie z przepisami?( wiem ze moze glupie pytanie ale chodzi mi o realia)
Mam na mysli swiatla DRL brak przeciwmgielnego i swiatla tylne czerone( a moze pomaranczowa zarowka?)
Jak to jest z nasza wladza- czy jak zlapia to nie ma szans?
Wiem ze ten post byl juz walkowany na forum ale chodzi mi o nasz model bo sie troche rozni od europejskiej braci :wink:

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedz.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: LEX »

Ja mam bardzo pozytywne przeżycia i model samochodu nie ma tu znaczenia. Policja, jak robi kontrolę to się zawsze pyta ile to pali i że ładne (w wypadku FJ też pewnie będą takie same pytania). Na przeglądzie diagnosta przymyka oko, no bo bądźmy realistami... 200 milionów amerykanów jeździ z takimi światłami i jakoś tam sobie radzą, więc nie ma o co siać paniki. Podobnie z kierunkami w kolorze czerwonym: Amerykanin odróżnia kierunkowskaz od stopu, bo mryga, to i Polak pewnie odróżni. Generalnie jak jest jakiś model bardziej egzotyczny to misiaki się tak nim podniecają, że nie patrzą na światła. Jakbyś prowadził sobie jakiegoś strucla sprzed 30 lat to mógłbyś mieć problemy. W każdym razie ja bym FJ Cruisera nie kaleczył i jeździł takim jak jest.

Oczywiście uogólniam, bo zawsze możesz trafić na jakiegoś kutafona, który masturbuje się do kodeksu ruchu drogowego i wtedy masz problemy :-)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: plum76 »

hej,

ja kupiłem juz w PL samochód i w tylnej klapie mam czerwone światełko zamontowane (trochę badziewne ale jest) z przodu na plastikowych elementach błotników mam po jednym białym diodowych swiatłach (juz nie działajacych). Technicznie wiec da sie to zrobić, ale liczyłbym tutaj raczej na wyrozumiałość kontrolerów w stacji diagnostycznej, oni też są ludzmi.

paweł

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: jackswan »

Witam,

Odpowiem sam na moje pytanie.
A więc z tyłu cacy wielki ukłon w stonę Toyoty- piekne kierunki pomarańczowe tak że spoko. Nie zmienialem ich bo kalecząc lewe światło cofania na rzecz peciwmgielnego ( przeciwmgłowego ) straciłbym lewą cześć doświetlającą pole widzenia kamery cofania. Ale założyłem światło przeciwmgielne pod lewą stroną zderzaka koszt 10PLN za lampę bo MIŚKI z 3-city 2 razy już strzelali z nosa bo to nie z przepisami. Co do symetrii przód- fabryka i nic nie zmieniam oraz pomarańcze (front side marker lights)- zostawiam bo bezpieczniej i od za....nia na naszych drogach jeżdzi i nic- zresztą milicja najbardziej atakuje tylne światla kiedy kierunki i stop są takie same. Jeżeli chodzi o przegląd techniczny to pozostawiam bez komentarza. Tak jak pisaliście- są ludzie i nie ludzie :)

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: Gladzio »

A możesz wrzucić foto jak wygląda tył przed o zmianie?

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: jackswan »

Proszę bardzo:

http://img696.imageshack.us/img696/8166/duy01.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Sama lampa

http://img89.imageshack.us/img89/124/duy02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Pstryczek elektryczek

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: jackswan »

Jeszcze lampa nocą:

http://img258.imageshack.us/img258/1821/duy03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: 1 PRZEGLAD TECHNICZNY EFJOTA-SWIATLA

Post autor: jackswan »

jackswan pisze:Jeszcze lampa nocą:

http://img258.imageshack.us/img258/1821/duy03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Przynajmniej jak ją gdzieś urwę na polu walki to nie ma problemu z zakupem nowej :wink: i serce nie boli

ODPOWIEDZ