Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Moderator: luk4s7

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

Dobry wieczór :-)

Mam w aucie Toyota Touch 2 & Go. W zamierzchłej aktualizacji mapy. Moje pytanie to czy warto robić jej update?

Drugie pytanie: co polecicie w kwestii modyfikacji dającej Car Play na oryginalnym ekranie :wink:

Pozdrawiam!
Załączniki
IMG_8160.jpeg
IMG_8160.jpeg (25,76 KiB) Przejrzano 1531 razy

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

ale ruch na forum??? :D

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: pawel4osi »

Jak tylko można muzę przez BT podłączyć to zupełnie dla mnie wystarcza. Te car playe to przerost formy nad treścią. Jak już się ekran telefonu przeniesie to znika większość możliwości apki np. korekty trasy w Google maps. Słabe to. W starszych wersjach j200 i 150 przynajmniej pamięć trasy w postaci kropek zapisuje i to jest fajna funkcjonalność. Jeśli chodzi o mapy fabryczne to nie wiem czy 10% użytkowników nawigacji na tym jeździ …?

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Jake »

pawel4osi pisze:
07 gru 2023, 21:50
Te car playe to przerost formy nad treścią. Jak już się ekran telefonu przeniesie to znika większość możliwości apki np. korekty trasy w Google maps. Słabe to.
Tu sie zdecydowanie nie zgodze. Ja wiele lat bylem anty i uzywalem zwyklego radia tylko z USB pod pendrive, a odkad pojezdzilem troche nowszymi wynalazkami i zobaczylem jakie to fajne miec nawigacje z telefonu na duzym wyswietlaczu w desce rozdzielczej stwierdzilem ze to bardzo praktyczne i zamierzam wrzucic jakies porzadne radio 2DIN do swojego 4 Runnera.
W zasadzie te sam funkcje co w telefonie, a lepiej widac, latwiej manipulowac podczas jazdy itd.

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

Na razie kupiłem aktualizację mapy na alledrogo za 170 zł i zobaczę co jest warta. Co do CarPlay to zgadzam się z Jake’m. Używam od 5 lat i nie wyobrażam sobie nie mieć 😉
Szkoda tylko że te moduły kosztują ponad 2000 PLN 🙄

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: tadeo »

Jeśli już wymieniać, to tylko na coś car play.
Raz poużywasz i nie będziesz chciał inaczej.
Co prawda są fakapy w stylu brak zasięgu i guzik z mapy, ale nie tylko samym googlem człowiek żyje.
Oprócz Google maps, współdziała z car play:
mapy.cz
TOMTOM GO
yanosik
waze
maps.me
i zawsze możesz pobrać mapy do używania "off line"
Wersja demolka: wymiana całej jednostki
wersja przyjazna dla użytkowania, dołączenie modułu i wtedy "przyciskiem" zmieniasz ekran z fabrycznego na ten modułowy z carpaly i odwrotnie.

Garmina z sentymentu nie wyrzucam, ale widzę, ze to już przeszłość.....
Niestety nie ma jeszcze fajnego programu do pracy na skanowanych mapach topo, w stylu ozi explorer, ale pewnie to kwestia czasu.

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: stasik »

Yanosik na tym działa?

Czy dalej wymaga korzystania z asystenta głosowego? Moje pierwsze zetknięcie z Android Auto w 2015 zakończyło się właśnie z tego powodu. Nie znoszę wszelkich asystentów głosowych...

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

Na car play działa Yanosik. Ale!!! Car play jako system zamknięty nie pozwala Ci mieć odpalonego prowadzenia na kilku Aplikacjach. Czyli nawigujesz albo na mapach auta albo na google, albo na Y, albo na mapy.cz
Przynajmniej tak miałem w BMW z 2018.

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

aha, aktualna mapa do jednostki w samochodzie to lipa. Niby stan na koniec 2022, ale nie ma połowy obwodnic i esek na wschodzie kraju (w ramach pierwszego wspólnego tygodnia zrobiłem knurem 2600 km ;-).

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: stasik »

Dzięki Adik :-)
Ciekawe czy pociągnie naraz Yanosika i radio internetowe z Firefoxa, ewentualnie aplikacji.
Moje pierwsze starcie a Android Auto to była końcówka 2015 roku w nowej Skodzie Octavii 3, wtedy kompletna lipa, bardzo się zraziłem. Ale czas nie stoi w miejscu, może coś się zmieniło...?

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: Adik G »

Z tym bez problemu, działają dowolne inne aplikacje z sygnałem audio (spotify, radio internetowe, podcasty) plus dowolna nawigacja / yanosik.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: irko »

stasik pisze:
17 gru 2023, 23:12
Dzięki Adik :-)
Ciekawe czy pociągnie naraz Yanosika i radio internetowe z Firefoxa, ewentualnie aplikacji
Wszystko zależy od jednostki jaką bedziesz miał. Najlepiej kupić jednak nowe radio z co najmniej 4 GB RAM. Ja mam 8 GB i smiga pieknie. Da się słuchać jednocześnie radia, mieć w tle Yanosika i jechać na mapach Google. Miałem radio 2GB przez chwile i to była porażka, to za mało ramu żeby system to pociągnął, wieszało sie to ciągle.

Tyle że ja mam łatwiej w Hiluxie Vigo, wystarczy wyjąć jedno radio i włozyć drugie bo ono nie obsługuje niczego innego poza radiem (klimatyzacji itp)

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Toyota Touch 2 & Go: update? CarPlay?

Post autor: stasik »

W J95 wszystko jest bardzo analogowe :-) Wentylacja / klimatyzacja na cięgnach :-D

ODPOWIEDZ