VDJ200 polift - elektryczna klapa bagażnika

Moderator: luk4s7

barkas
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2023, 01:31
Kontakt:

VDJ200 polift - elektryczna klapa bagażnika

Post autor: barkas »

Witam,
takie luźne pytania od kogoś, kto JESZCZE nie posiada VDJ200. Jak wygląda sprawa z elektryczną klapą bagażnika w modelu >2012? Oglądam sobie różne filmiki na youtube z prezentacjami i na wielu z nich zauważyłem, że osoba prezentująca musi "pomóc" ręcznie klapie się podnieść. Przyda mi się też ta informacji przy zakupie auta.

1. Czy w pilocie każdego poliftowego VDJ200 jest trzeci przycisk do zdalnego otwierania klapy?
2. Czy w każdym polifcie klapa powinna się automatycznie podnieść od początku do końca? Trochę nielogiczne mi się wydaje, żeby elektryczną klapę móc tylko zamknąć bez ingerencji rąk, a to jest to co widzę na chyba większości filmów z prezentacji tego auta.

Pozdrawiam,
Bartek

Adik G
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2023, 18:15
Auto: LC 200 4,6 V8 1UR-FE '2016
Kontakt:

Re: VDJ200 polift - elektryczna klapa bagażnika

Post autor: Adik G »

jako świeży posiadacz poliftowej dwusetki:

na obu pilotach są przyciski do otwierania klapy. Klapa otwiera się do końca. Po prawej stronie kierownicy masz przycisk do otwierania i zamykania klapy, oraz drugi do dezaktywacji elektrycznego otwierania... Nie pytaj skąd wiem :roll: Ja dezaktywujesz elektrykę to przyciski z pilota nie działają, słychać tylko piknięcie i klapę otwiera się ręcznie.

Mam nadzieję że pomogłem :wink:

barkas
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2023, 01:31
Kontakt:

Re: VDJ200 polift - elektryczna klapa bagażnika

Post autor: barkas »

Dzięki za odpowiedź. Auto kupiłem bez elektrycznej klapy, ale zamówiłem od Chińczyków zestaw, zamontowałem sam, praktycznie Plug&Play, działa super - nareszcie mam czyste ręce przy deszczowej pogodzie. Otwiera i zamyka się klapę poprzez naciśnięcie trzykrotnie przycisku "otwórz" na pilocie lub chwycenie za klamkę klapy lub na panelu drzwi kierowcy należy trzykrotnie nacisnąć przycisk odryglowywania drzwi. W ten sam sposób się ją zamyka, dodatkowo Chińczyk dołączył przycisk w klapę bagażnika od wewnątrz oraz przycisk przy kierownicy - z tego ostatniego zrezygnowałem, bo miał niebieskie, drażniące podświetlenie.

Pozdrawiam i dzięki za odzew.

ODPOWIEDZ