Webasto

Moderator: luk4s7

segedyn
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2020, 17:52
Auto: VDJ200, 210kw

Webasto

Post autor: segedyn »

Witam mam pytanie czy ktoś zakładał do swojego v8, lub ma założone mokre ogrzewanie Webasto itp. Bo chciałbym założyć tylko nie bardzo wiem gdzie je umiejscowić pod maską bo tam mało miejsca

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Webasto

Post autor: rmaster »

Prawie do każdego samochodu jest instrukcja montażu Webasto, eberspacher.
200 ma z przodu nadkola z prawej strony. (Eberspacher). Kiepskie miejsce bo ciągle w wodzie, soli.
Mogę w wolnej chwili sprawdzić dla Webasto. 😃

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Webasto

Post autor: rmaster »

Webasto też na schemacie pokazuje przednie prawe nadkole. :D

segedyn
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2020, 17:52
Auto: VDJ200, 210kw

Re: Webasto

Post autor: segedyn »

Cześć dzięki za podpowiedz, ale po rozmowie z gościem który bawi się tymi klockami, doradził mi model suchy zamiast mokrego bo jeśli tylko do spania na jakiś wyjazdach to suche jest lepsze( bardziej efektywne) i mniej prądu bierze oraz mniej problemu z montażem
dzieki

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 46
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:36
Auto: only Toyota :)

Re: Webasto

Post autor: Ronin »

Może potomnym się przyda
Mam Eberschprachera mokre i suche. W zimie przed wyjazdem ogrzewam mokrym, ale ten 4.5-litrowy piec pod maską jest tak duży, że po przejechaniu 5km jeszcze się nie nagrzewa, a kabina już się wychładza. Więc po wejściu do kabiny i tak odpalam suche, które po nagrzaniu się silnika wyłączam. W 5.7 Pb może być inaczej :wink: .
Reasumując - mając tą wiedzę, którą posiadam teraz montowałbym tylko suche, bo robi robotę i w czasie jazdy i na campingach.

segedyn
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2020, 17:52
Auto: VDJ200, 210kw

Re: Webasto

Post autor: segedyn »

Dzięki bardzo za podpowiedzi, lecz kolega Ronin jak napisał ma doświadczenie i potwierdził słowa fachowca że suche jest górą i przy tym zostanę.
jeszcze raz dzięki

ODPOWIEDZ