Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Moderator: luk4s7

adamms
Posty: 64
Rejestracja: 04 sie 2018, 20:17
Auto: VDJ200
Kontakt:

Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: adamms »

Czy mógłby ktoś ogólnie napisać jak wyglada wymagana amortyzatorów w zawieszeniu hydraulicznym. Mam duże wątpliwości co do serwisu w toyocie, któremu zleciłem wymianę amortyzatorów.
Po wymianie prze serwis dostałem informacje ze pompa od zawieszenia „trze”, grzeje się i nie można jej odpowietrzyć, wywala bezpiecznik i błąd. Jak mi powiedziano strata pompa nie daje rady z nowymi amortyzatorami, a przy starych amorach wszystko działało be problemu.
Czy faktycznie tak może być? Czy raczej wina nieumiejętnie wykonanej procedury i w konsekwencji uszkodzenia pompy od hydrauliki.

Pozdrawiam I dzięki z fory za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: hetman »

Nie znam się na hydraulice w toyocie, ale mam trochę doświadczenia z ABC merca. Tam wydajność czy praca pompy nie ma nic wspólnego z amorami, które de facto są szeregowym siłownikiem hydraulicznym i zwykłym tłumikiem większych częstotliwości. Zabić pompę można zazwyczaj brakiem albo niskim stanem płynu. Przy nieumiejętnej wymianie i płukaniu układu można przytrzec pompę która chwilowo może pracować na sucho.

adamms
Posty: 64
Rejestracja: 04 sie 2018, 20:17
Auto: VDJ200
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: adamms »

Dzięki za odpowiedz. Tłumacza się ze stara pompa nie wyrabia się przy nowych amorach i padła. Coś mi się nie chce w to wierzyć. Przed wymianą nie było żadnych oznak jej końca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: pawel4osi »

Witam,

czy może ktoś pomóc w regulacji wysokości poziomu zawieszenia? Musiałem zmodernizować wodzik (urwany zamieniłem na śrubę rzymską -jak jest w J100 i J120 - wydaje się, że tej samej długości) w lewym tylnym czujniku poziomu zawieszenia. I teraz wydaje mi się , że buda jest ok 2 cm wyżej od kiedyś mierzonych przeze mnie wielkości ( jest 90cm z tyłu i 87 z przodu). Jest regulacja położenia na czujniku poprzez miejsce przykręcenia na śrubie do wahacza i teraz jest w prawie skrajnym położeniu z jednej strony fasolki. Jak przesunę w w przeciwną stronę to auto nad tym kołem prawie się nie podnosi o nad przeciwnym podnosi się wg mnie dużo za wysoko. I też ciężko skończyć procedurę podnoszenia/opuszczania - cały czas miga na wyświetlaczu i auto krzywo stoi. Podczas jazdy jednak potrafi się ustawić równo ale dopiero po kilku przejechanych kilometrach. Ma ktoś instrukcję serwisową takiej procedury?

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: pawel4osi »

znikąd pomocy...?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: kylon »

Masz komputer diagnostyczny, który ogarnia AHC?

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: pawel4osi »

jeżeli ASO u mnie ma to mogę mieć... Muszę zapytać.
Zastanawiam się też czy jednak nie wymienić tego czujnika poziomu zawieszenia i zapomnieć o temacie a ten regenerowany zostawić jako zapas. Czy wtedy poziom powinien się ustawić fabryczny czy mimo tego też trzeba z komputerem zrobić regulację? Niestety do Twojego serwisu mam daleko a po drodze to w Twoje rejony też nie trafiam :(.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: kylon »

Bez komputera będziesz tylko kluczył metodą prób i błędów.

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatorów z AHC

Post autor: pawel4osi »

Ok. Dzięki. Popytam

ODPOWIEDZ