wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Moderator: luk4s7

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Cześć,

Uprzejma prośba o pomoc, poradę i rozwianie wątpliwości, które mam odnośnie oglądanego samochodu tj. J200 V8 d, 2011 rok, przebieg 139 000

1. zawieszenie pneumatyczne - sprawdzałem działanie, generelanie podnosi, nie ma dziwnych dzwięków. Dzięki forum wiem że nie działa przy otwartych drzwiach :D i że przód jest trochę niżej natomiast wydaje mi się że najpierw podnosił się tył a później dopiero przód - czy to normalne?

2. właściciel doposażył na samym początku samochód w oryginalny, dodatkowy moduł mocy ale od znajomego z aso dowiedziałem się ze te moduły były wadliwe i zostały wycofane. czy kto ma wiedzę na ten temat? z historii w aso okazało się że wtryski były wymieniane po czterech latach wiec nie wiem czy coś jest na rzeczy

3. Daniel od Kylona podpowiedział mi też (za co serdecznie dziękuję) o problemach poza ACH z turbinami. natomiast nie do końca wiem jak je sprawdzić. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to można zrobić?

4. Zauważyłem również że przednie, obydwie opony (zwykłe szosówki, auto nie widziało raczej terenu) są nierównomiernie zużyte tzn. bardziej starty bieżnik bliżej zewnętrznych krawędzi. Właściciel uważa, że ten typ tak ma więc pytanie czy to faktycznie normalne?


Mam zamiar oczywiście sprawdzić auto w aso ale różnie to z nimi bywa. Chciałbym zrobić to u Kylona ale za daleko i sprzedający nie ma tyle czasu. Generalnie samochodem sie świetnie jeździ (żeby nie powiedzieć że jestem zachwycony co nie jest dobrym doradcą przy zakupie) aczkolwiek jestem niedoświadczony jeśli chodzi o tego typu auta. Rama, progi są w relatywnie dobrym stanie - czarne z delikatnym nalotem w kilku miejscach. Biorąc pod uwagę totalne próchna jakie przez ostatni rok oglądałem to przepaść ale też samochód rocznikowo młodszy i dużo droższy niż zakładałem - tym bardziej nie chce się władować do minę na dzień dobry

Będe wdzięczny za pomoc, wiedzę mam czysto teoretyczną z tego zacnego forum - było kilka podobnych wątków ale ponieważ dotyczyły innych samochodów i były kilka lat temu postanowiłem założyć nowy. z góry przepraszam jeśli zrobiłem coś nie tak

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Wrzucam jeszcze fotki tych opon z przodu ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: Jake »

Ad. 4:
Nie to nie jest normalne a ten typ tak nie ma (zaden inny tez nie), do sprawdzenia luzy w zawieszeniu i ustawienia poprawna geometria. Opony smietnik - ale jak chcesz kupic szosówki to nie bede drogie.

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Dzięki serdeczne. Powiem w aso zeby zwrócili na to szczególną uwagę. Z oponami oczywiście sie liczylem i nawet lepiej bo kupie sobie AT

Natomiast niepokoją mnie te wytarcia, to może być coś poważnego, zwłaszcza że z tyłu opony są idealne

Tak jak pisałem zwiększyłem znacznie budzet na zakup tym samym mniejsza "kupka" na niespodzianki

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Dzięki serdeczne. Powiem w aso zeby zwrócili na to szczególną uwagę. Z oponami oczywiście sie liczylem i nawet lepiej bo kupie sobie AT

Natomiast niepokoją mnie te wytarcia, to może być coś poważnego, zwłaszcza że z tyłu opony są idealne

Tak jak pisałem zwiększyłem znacznie budzet na zakup tym samym mniejsza "kupka" na niespodzianki

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: Jake »

Przód i tył maja calkowicie inny typ zawieszenie, tył ma sztywny most, który ma znacznie miej punktow swobody, mozliwych luzów i regulacji, rzadko sie zdarza by tylne opony sie krzywo wycierały. Z przodu zas jest zawieszenie niezalezne zlozone z drazkow, gałek, sworzni, przegubów i ruchomych elementów ktore z czasem sie zuzywaja. Istotne sa trzy podstawowe kat: zbieznosc, pochył kół i kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

Nie wiem skad jestes ale jak masz blisko do WAW to warto podjechac do Kylona z wyprawy4x4 na przeglad przed/pozakupowy :)

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Wiem, jestem z Piaseczna, juz u Kylona robilem taki przegląd j100 w zeszłym roku. Ta natomiast jest za Częstochową wiec sprzedający ostatecznie sie zgodził najdalej do Częstochowy i niestety pozostaje mi tylko aso

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: Jake »

No to po zakupie ewentualnie do Kylona ;)

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

To na pewno ;)

Obawiam się tylko tego aso przed zakupem ze potraktują sprawę powierzchownie a ja później klęknę

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: luk4s7 »

Jest jeszcze coś takiego jak rękojmia (nie mylić z rękoczynem :D ) na sprzedany produkt. Dotyczy to również samochodów. W skrócie chodzi o odpowiedzialność sprzedającego za to co sprzedaje. Wiadomo że jak zacznie lecieć chłodnica to nie jego wina, ale jak się okaże że auto po dzwonie a miało być ideał, albo skrzynia zarżnięta a deklarował że ideał i nigdy nic jej nie dolegało to się można domagać rekompensaty. Wiem że to marne pocieszenie i nikt się na ochotnika do sądu nie wybiera ale może jak się człowiekowi uświadomi że takie grożą mu konsekwencje i że znamy swoje prawa to będzie bardziej szczery i uczciwy?

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

dzięki wszystkim za rady!!!

potwierdził się problem związany z wytarciem opon - w aso nie byli w stanie (nie chcieli) ustawić prawidłowo kata wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, cały czas wypluwało na czerwono i nie potrafili tego zdiagnozować. twierdzili, że to nie problem ponieważ po obu stronach wychodzą zbliżone wyniki

poza tym wszyszły nierówne wyniki hamowania z tyłu - mam nadzięję, że tylko czyszczenie pomoże

mimo kilku powyższych potencjalnych problemów zdecydowałem się na zakup i mam nadzieję, że nie władowałem się na jakiś gruby temat

już się umówiłem do Kylona na prawdziwy przegląd i wymiane płynów ustrojowych

tym samym dołączam do Waszego zaszczytnego grona!!!

tymczasem zrobiłem próbną trasę w weekend na mazury - jeździ się bajecznie, im więcej nim jeżdze tym bardziej mi się podoba :)

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Po przeglądzie u Kylona: wyczyszczone hamulce, zmienione z przodu klocki bo jeden był pęknięty, wymieniony olej, lekkie zapocenie przy intercoolerze do obserwacji

Koła z wytartymi rantami wrzuciłem na tył i będę obserwować teraz przednie. Jeśli również sie beda w ten sam sposób wycierać to będziemy dalej kombinować z geometrią

Innych uwag brak

Także temat wątpliwosci można zamknąć ;)

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: stan1906 »

Gratulacje. Jak wrażenia z silnika i gabarytów auta?

miernik
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2019, 15:02
Auto: VDJ200, 2011r

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: miernik »

Jak na razie jeździ się fantastycznie. Co prawda jest to zupełnie inny samochod niż moje poprzednie i nie da się ich porównywać ale odnośnie mocy silnika to po przejechaniu na razie 3 tyś. km nie mam żadnych uwag. Spokojna, bezpieczna jazda z pełną kontrolą zarówno na krętych, gorzystych chorwackich drogach jak i wyprzedzanie na autostradzie przy większych prędkościach. Trzeba pamiętać tylko o tych 3 tonach w razie hamowania. Ja miałem jedno awaryjne podczas powrotu i faktycznie przy tym aucie trzeba trochę bardziej przewidywać.

Jesli chodzi o gabaryty to rewelacja. 2 tyg. wyjazd na wakacje na Chorwację z dwójką małych dzieci i pierwszy raz od lat nie musiałem brać boxa. Bagażnik jest po prostu przepastny.

Co do długości i szerokości to nie wiele się rózni od mojej poprzedniej bmw 530i także poza wysokim pkt siedzenia nie czuje specjalnie różnicy



Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wątpliwości przed zakupem J200 D4D, 2011 rok

Post autor: kylon »

Zmiana hamulców na lepsze w J200 to standard.

ODPOWIEDZ