Check VSC + Check PCS + ABS

Moderator: luk4s7

SzymonPobiega
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:39

Check VSC + Check PCS + ABS

Post autor: SzymonPobiega »

Czołem!

Dziś podczas codziennej jazdy ze szkoły przejeżdzając przez próg zwalniający poczułem lekkie automatyczne hamowanie bez jakiejkolwiek przyczyny. Po przejechaniu paruset metrów zapaliły się kontrolki poślizgu i ABS oraz zaczęła mrugać kontrolka cetralnego mechanizmu różnicowego (tak, jak przez załączeniem blokady). Po przejechanimu kilometra, na światłach, wszystko zgasło. Po kolejnym kilometrze powtórka.

Ktoś ma jakieś pomysły? Do tej pory nie miałem problemów z elektroniką. Jedyne, co ostatnio robiłem to wymieniałem oba akumulatory (historia w poprzednim poscie).

Pozdrawiam,
Szymon

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Check VSC + Check PCS + ABS

Post autor: stachu_l »

Może taki zestaw winnych: woda, korozja styków, mikro-wyłącznik (wyłącznik krańcowy), gryzonie (uszkodzona izolacja, przegryzione kable) a sama elektronika to raczej na końcu ale nie można wykluczyć.
W 120 są podobne kontrolki i jak się włącza blokadę to informują, że część systemów zostaje zdezaktywowana.
Układ kontroli blokady centralnego mechanizmu różnicowego jest "tójstanowy" : wyłączony, "w drodze", załączony. Stany skrajne/stabilne wykrywane są odpowiednimi wyłącznikami krańcowymi a jak nie jest w stanie stabilnym to jest "w drodze" - załącza się lub wyłącza. Jak blokada nie jest wyłączona (załączona lub "w drodze") to wysyłany jest sygnał dezaktywujący układy VSC...
Jeżeli więc ginie gdzieś sygnał o wyłączaniu blokady to wchodzimy w tryb "w drodze" i blokada sobie miga a reszta się wyłącza sygnalizując to odpowiednimi kontrolkami.
Trzeba sprawdzić kable, złącza, wyłącznik krańcowy a jak to nic nie da to także elektronikę.

SzymonPobiega
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:39

Re: Check VSC + Check PCS + ABS

Post autor: SzymonPobiega »

Okzało się, że źródłem problemu był pierścień magnetyczny przy czujniku ABS lewego przedniego koła.

ODPOWIEDZ