Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: gwt »

Jak to nie ma w języku polskim. Szedł klient do salonu zostawiał 300tys. pln i dostawał instrukcję obsługi w j. ang.? Przecież już wtedy chyba nawet obowiązywała ustawa o języku polskim.
Chciałem kupić instrukcję na instrukcja.pl. Nawet kupiłem ale okazało się, że wbrew deklaracjom to nie J100 a 90. Poszukam dalej.

Awatar użytkownika
Dziq
Klubowicz
Posty: 138
Rejestracja: 25 sie 2012, 23:58
Auto: LJ70 '92
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: Dziq »

kylon pisze:Na Allegro 65 pln. Kiedyś była na chomikuj. Musisz poguglać ale też coś płatna. Manuale w języku polskim nie istnieją.
Kylon, co innego macie chyba na myśli... Kolega chyba szuka takiej zwykłej instrukcji do auta, co to napisali jaki przycisk wcisnąć albo którą wajchę przestawić, żeby coś włączyć/wyłączyć. Manual serwisowy to inna bajka, a tych fakt, po polsku nie widziałem.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: czobi »

Z jedna i druga byc moze kiepsko, bo jak z czasem sobie czlowiek uswiadamia
bolesnie, TOyoda europe ma centralnie w d, a polska tamze najcentralniej!
Ich realne rynki w milonach to beżowi i azja..
A klawisze proste do ogarniecia i olej wymieniac :wink:

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: gwt »

O to właśnie chodzi. Nie bardzo mogę ogarnąć kilku funkcji np. jak dodać telefon do zestawu głośnomówiącego, jak zapamiętać ustawienia fotela dla dwóch użytkowników, jak ustawić lusterka żeby sie zawsze składały przy zamykaniu auta. I takie tam. Instrukcje serwisowe to raczej zawsze są po angielsku i nawet sie nie spodziewałbym ze mogą być lokalizowane. Instrukcje obsługi jakaś wczoraj ściągnąłem ale niby po polsku a jakaś dziwna wersja auta jest opisana np. obsługa skrzyni wajcha przy kierownicy.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: gwt »

Czobi to możesz mi powiedzieć jak ogarnąć te tematy co wyżej napisalem? I dodatkowe pytanie czy można wgrać aktualna mape do nawigacji? Mam wrażenie ze mam tylko mape UK.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: kylon »

Na allegro są instrukcje użytkowania pojazdu w języku polskim w formie papierowej. Manualami czego dotyczy ten temat nazywa się instrukcje serwisowe wewnętrzne Toyoty ;-). Czyli jak napeawiać auto zgodnie z procedurami fabrycznymi.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: gwt »

:D Tak, widziałem te aukcje a Allegro. Nawet niedrogie bo po 50 zł. Tylko nie jest określone, której wersji dotyczą przed czy po faceliftingu. Napisałem do sprzedającego czekam na odpowiedź. Nie chciałbym aby zakup skończył się jak ten internetowy, że kupię coś do jest nieadekwatne do mojej wersji. Pewnie różnic jest nie tak znów wiele ale wolałbym nieć wersję pełną.
Swoją drogą to wychodzi mój status początkującego na forum, bo dla mnie manual dotyczy dwóch obszarów: user i service. :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: kylon »

Jakoś tak zawsze w motoryzacji było. Jak pamiętam zanim forum i jak pracowałem po warsztatach to manuale dotyczyły napraw.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: kylon »

Pierwszy wyskakujący link dotyczy wersji przed liftowej. Jest napisane w opisie.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: gwt »

A poliftowa bo takiej szukam?

wiewiór
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2016, 21:07
Auto: 4Runner 2LT

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: wiewiór »

nie chcę tu wyskakiwać z oczywistą oczywistością (nie widziałem tego linka wcześniej), ale na oficjalnej stronie:
https://www.toyota-tech.eu/
jest dostęp do całej masy instrukcji użytkownika za darmo.
Jeśli ktoś ma wykupiony dostęp do instrukcji serwisowych to z chęcią wykorzystam w wolnym czasie.

Zdaje się, że każdy producent ma obowiązek (wprowadzony przez UE) udostępniać swoje instrukcje serwisowe. Ostatnio w pracy miałem dostęp do WISu Daimlera i naprawdę było tam sporo dobra.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: drnostromo »

jackswan pisze:Manuale do wsiech z ryknu usa:

https://techinfo.toyota.com/techInfoPortal/

Platne ale czasami warto.

Czy ściągał ktoś oprogramowanie z tej strony i potrafi się wypowiedzieć nt. możliwości jakie daje i wymagań tego softu (O.S. / kable)?

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: lipek »

czobi pisze:
11 gru 2011, 20:08
a najlepiej skopiowac i unas zawiesic, to wszytsko bediz e znikalo z netu w przyszlosci
robmy swoja biblioteke. oczywiscie jak najukochansze pikne adminy znajda czas na to.
prorok czy co? ;)

Awatar użytkownika
mayzel
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2020, 08:52
Auto: '93 4Runner KZN130 (1KZ-T)

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: mayzel »

Czy ktoś z szanownych kolegów może się podzielić service/workshop manualem do 4Runner-a KZN130 (1KZ-T) '93 - oczywiście jeżeli takowy istnieje, a jeżeli nie to może ktoś podpowie gdzie zdobyć oficjalnie lub pod jaką nazwą szukać (bo chyba nazewnictwo modelowe jest mocno różne w zależności od kontynentu) i na ile przydatny jest manual z wersji benzynowej (chodzi o różnice między benzyną a dieslem w kwestiach poza- silnikowych/elektrycznych).
Czy ewentualnie przy pracach z samym silnikiem można posługiwać się wydzielonym podręcznikiem dla 1KZ-T (przeznaczonym niekoniecznie dla 4R)?

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Bardzo dużo manuali do Toyota 4x4

Post autor: dmuchawiec »

mayzel pisze:
03 wrz 2020, 15:28
Czy ktoś z szanownych kolegów może się podzielić service/workshop manualem do 4Runner-a KZN130 (1KZ-T) '93 - oczywiście jeżeli takowy istnieje
может быть по русски? ;-)
4runner 88-99 diessel.png
4runner 88-99 diessel.png (465,95 KiB) Przejrzano 8707 razy

ODPOWIEDZ