Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Szymek »

Witam wszystkich!
Ostatnio ogladalem ladne autko, oczywiscie Toyotka ;), model Seuqoia. Auto, ktore ogladalem, bylo na sprzedaz (mialem chwile czasu, wiec po prostu z nudow chodzilem po pobliskim komisie). Czytalem sobie cale wyposazenie jakie ten samochodzik posiadal, no i m.in. znalazlem: blokady tylnego mostu, blokada miedzyosiowa itp.. itd...
Zastanowilo mnie, czy tak naprawde te Land Cruisery, ktore tak wszyscy chwalimy i kochamy, czyms tak konkretnie sie roznia od innych modeli Toyoty? Przeciez taki samochod jak Toyota 4Runner czy wspomniana Sequoia to wedlug mnie sa to samochody prawie identyczne jak Land Cruiser. Jedyna roznica tkwi w wygladzie zewnetrznym (czyli w nadwoziu) i wyreklamownaiu samochodu przez Toyote.

Ostatnio u sasiada widzialem Toyote (ktos do niego przyjechal, a raczej do jednej z jego corek... ;) ) i w pierwszej chwili pomyslalem ze to LC 80. Dopiero jak dyskretnie przyjzałem sie tylowi auta to zobaczylem napis 4Runner. Auto nie dosc, ze wygladem przypominalo Landka, to jeszcze mialo takie same blokady jak "prawdziwa terenowka" czyli Land Cruiser". Nie wiem, czy np. 4Runner ma ramę, ale przypuszczam, ze posiada.

Reasumujac: czy Land Cruiser ma jakies naprawde szczegolne cechy, aby traktowac go jako auto wyjatkowe, inne niz np. 4Runner czy Sequoia? Mam nadzieje, ze tak, ale tak naprawde to nie znam prawdziwych argumentow, aby 4Runnera czy Sequoie traktowac jako auto mniej terenowe niz Landek.
Tak jak napisalem wyżej, mam nadzieje, ze Land Cruiser faktycznie czym sie wyróznia :) .

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: cosi »

Prowokacja?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Rokfor32 »

Tak w skrócie - inne rynki zbytu. Toyota nie robi sobie wewnętrznej konkurencji, tam, gdzie królują LC i Hile (Europa, Afryka, Australia, Bliski Wschód) Seqoia, Tundra, Tacoma, czy 4runner nie są sprzedawane, a przynajmniej nie jako model podstawowy danego segmentu.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Northern Sun »

pytanie zbyt obszerne ... :) btw sequiya to nie truck tylko suv :) tematu 4runnera nie bede ruszal, land cruzera tez nie, kumpel sie buja fj62 czy jakos tak, ... dla malo wtajemniczonych lyknal bym to co nowsze i za dobfra cene , offrodu to pewnie jak na lizaki bedzie .. :shock:

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Szymek »

cosi pisze:Prowokacja?
nie, to nie prowokacja :) . Po prostu najzwyczajniej chcialem sie dowiedziec dlaczego jest tyle roznych modeli Toyoty tak naprawde podobnych do siebie, ale kolega Rokfor32 juz wyjasnil, za co dziekuje :) .

pozdr. .

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: lucjan »

zanim stałem się właścicielem LC100 przymierzałem się do sequoii ze stanów sprowadzonej (kumpel ciągnie stamtąd sporo aut, więc byłoby prosto)
właściwości terenowe są nieporównywalnie mniejsze niż w setce, ale dla mnie najważniejszym wyznacznikiem było wykorzystanie auta jako rodzinne auto wyprawowe
sequoia choć na pierwszy rzut oka wydaje się większa, to wcale tak nie jest :wink:
dla 5- osobowej rodziny kiepska konfiguracja foteli: 2+2+2 (czyli bagażnika masz połowę)
w setce: 2+3+2 (w 2-gim rzędzie z luzem 3 osoby się mieszczą jak w żadnym innym znanym mi autem, poza busami oczywiście, bo vw multiwanem atlantisem też się interesowałem :wink:)
no i dostępna tylko benzyna - i to jaka pojemność :shock: (choć najnowszy model 5,7 iForce niby oszczędniejszy)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: RobertK. »

Myślę że trzeba by prześledzić wątki w o każdym modelu na tym forum.
Różnice są i w zależności do czego auto ma służyć i co preferuje kierowca, bo teren terenowi nie równy :mrgreen:
Na pewno 4 runner nie nadaje się do ostrego upalania w terenie równie dobrze jak powiedzmy J8 czy J7 :D
Chcąc kupić auto zmyślą o zastosowaniu off-road warto pojeździć i poobserwować innych jak i posłuchać obserwacji użytkowników zanim podejmie się decyzje, bo off-road ma wiele twarzy i wiele sposobów jest na, nim się cieszenie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Northern Sun »

Na pewno 4 runner nie nadaje się do ostrego upalania w terenie
zalezy co masz dokladnie na mysli? :o moj kumpel ma przewroconego 4runnera z solid axle, miales kiedys przewroconego 4runnera? :mrgreen:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: RobertK. »

oczywiście wszystko można :mrgreen:
Nawet jeden z naszych klubowiczów z 4 runnera zbudował mega auto przeprawowe, ale jakimi nakładami czasowymi i walorów płatniczych.....hmmm.....może sam się wypowie :D

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Northern Sun »

no tak tylko ze u was spotkanie 4runnera to pewnie tak jak u mnie spotkanie hiluxa :D

ja tam wiem jedno, u mnie jest zatrzesienie 4runnerow, kazdy zlom ma czesci do 4runnerow, nie ma zlomu na ktorym by nie stal 4runner, kumpel ostatnio wyslalal graciarnie do Afryki, 4runner na zdjeciu mial kiedys plug, juz nawet nie pamietam ktory to skolei ... :D
Załączniki
12.jpg
(124,14 KiB) Pobrany 352 razy

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: RobertK. »

Northern Sun pisze:no tak tylko ze u was spotkanie 4runnera to pewnie tak jak u mnie spotkanie hiluxa :D

ja tam wiem jedno, u mnie jest zatrzesienie 4runnerow, kazdy zlom ma czesci do 4runnerow, nie ma zlomu na ktorym by nie stal 4runner.......
Heh....też bym tak chciał :mrgreen:
Niestety tu raczej ciężko o ten model, bo nie był on sprzedawany w Polsce, a to co jeździ jest sprowadzone obecnie....
Sytuacja poprawiła się w ostatnich dwóch latach przez sprowadzanie anglików na części, ale to nie to samo co pujść na pierwszy szrot i znaleźć dawcę organów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Czym sie rozni Land Cruiser od 4Runnera czy Sequoi?

Post autor: Northern Sun »

hmm .. no tak, mozna poszalec :)

ODPOWIEDZ