Jaki akumulator polecacie?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: francek »

U mnie czerwone optimy bez zarzutu. Trzy żółte szmelc :mrgreen: Nawet mi się nie chce reklamować bo i po co ? wymienią mi na taki sam szajs :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: francek »

Aha a w Toyce mam jakieś no namy za 230 zł i pali mi w tę pogodę jak złoto. Obojetnie czy stoi 3 dni czy nie. Zresztą Toyka jest tej zimy jedynym samochodem który mi jeszcze działa :mrgreen: reszta szczezła lub się modyfikuje. Co prawda wywala bezpiecznik od deski i tylnich świateł ale staram się o tym nie myśleć.
Taki to pojazd jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

w trzech sam. miałem czerwone ,teraz mam spadkową yelou wyjętą z rajdówki- ma dwa lata stała cho cho po podładowaniu zapodałem do 90 zero złego słowa , a było u nas pare dni po
/-20 /i nie ma sie co kłucic kto ma lepszy akumlator i kto mniej na niego wydał bo to nie temat o tym a wypowiedziec jedynie słusznie sie nalezy dla dobra przyszłych pokolen :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kwiatec »

co tak bronisz z uporem maniaka tej optimy skoro większość mówi że to gówno żadkiej maści.
i że są lepsze akumulatory za lepsze pieniądze

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

Kwiatec pisze:co tak bronisz z uporem maniaka tej optimy skoro większość mówi że to gówno żadkiej maści.
i że są lepsze akumulatory za lepsze pieniądze
e nie wydaje ci sie :wink: poprostu chwile juz uzytkuje te baterie i nie miałem zadnych problem.z nimi tyle nastepny bedzie byk

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: drako »

optimy to super wypas przy exide maxxima .... hipser super akumlator do wyciagarek.
masakra! mialem takie 2 nowki w Wolfie ...ciagle problemy, nieuznane reklamacje itd..wkoncu kupilem najtansze centry i elektronika w aucie odzyla a swiatla zaczeli siecic jakby lepiej.

przereklamowany badziew.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

drako pisze:optimy to super wypas przy exide maxxima .... hipser super akumlator do wyciagarek.
masakra! mialem takie 2 nowki w Wolfie ...ciagle problemy, nieuznane reklamacje itd..wkoncu kupilem najtansze centry i elektronika w aucie odzyla a swiatla zaczeli siecic jakby lepiej.

przereklamowany badziew.
DRAKO STARY WIEZ ILE JA MIAŁEM PRZEZ TE BATERIE KŁOPOTU :!: na dziesiec sprzedanych 9 powróciło a tą dziesiąta gosc rozbił :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Cobra »

No dobra to co z tego wynika?? Że każdy z nas użytkował różne akumulatory, różnych firm....

Każdy ma swoje zdanie.. Ja z Kamesem bronimy optimy żółtej.... Bo nie mieliśmy z nią kłopotu...

Może to my jesteśmy tymi przypadkami... że się nie psuje....

Ja teraz mam tą 95-tkę i zastanawiam sie jaki akumulator dać... Wziąłem żółtą optime z 70 tki( bo mam dwie) ale niestety kable za krótkie... na szczęście nie było źle... Co prawda tydzień przed świętami byłem na mazurach i przy -20 stopni odpalił na standardowym akumulatorze toyoty który był wymieniany w 2001...

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: MaxLux »

Tylko Running Bull Banera - za 100Ah placisz mniej niz za ujowa Optime a dziala super 8)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: konus »

Amen i koniec bicia konia.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

a jak alternator nie wydoli- chyba szybciej naładuje si 55ah niz 100ah a prąd rozruchowy podobny :wink: ale jak pisze wyzej kolega, dosc bicia.................... , pozyjemy zobaczymy :!: ,ale i tak najlepsza na swiecie jest amerykanska koszula w krate :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: seburaj »

za młody jesteś jak na powrót z emigracji w czikago :lol:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

:mrgreen: e powiem ci ze jak bym za pełnoletniego gnoja wyjechał to bym na dom i zagrode przywiózł a co :!: :wink:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: lucjan »

podczepię się pod temat, bo świeży :wink:
jeżeli padł jeden akumulator z dwóch, to wymieniam obydwa (jak baterie w zabawkach, aby miały ten sam poziom zużycia) ?
czy wystarczy, że wymienię jeden ?
zwłaszcza, że ten prawy to jakieś lustrzane odbicie :shock:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

lucjan pisze:podczepię się pod temat, bo świeży :wink:
jeżeli padł jeden akumulator z dwóch, to wymieniam obydwa (jak baterie w zabawkach, aby miały ten sam poziom zużycia) ?
czy wystarczy, że wymienię jeden ?
zwłaszcza, że ten prawy to jakieś lustrzane odbicie :shock:
wypadało by wymienic dwa to zalezy co sie z tamtym stało ,są spiente razem wiec jeden szkodzi drugiemu , mozna by technicznie sie rozwodzic co sie stanie i kiedy- jak masz kase to kup dwa

ODPOWIEDZ