Jaki akumulator polecacie?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: pablo200 »

Centra standard. Po 7 miesiącach bez zalanych cel robią robotę przy - 20 C. W garażu na prostowniku :lol: :lol: :lol:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Gałka »

Kwiatec pisze:przykład z zeszłego tygodnia W toyce Rebeki dwie optimy i ten izolator inteligentny po kilku dniach postoju dopen bladen. coś musi w tym być skoro takie baterie siadają po tygodniu nieużywania i przy w sumie małym minusie. :wink:
Coś ma sknocone!
U mnie 2 optimy ( 3,4 letnie ). Samochód stał miesiąc. Jak pisaliście o problemach z zapalaniem w mrozy to na próbę zapaliłem swój; zaskoczył od pierwszego obrotu. Chwilę pochodził nierówno ale po kilku minutach było gładko...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: konus »

Co do optim potwierdzam, mega dupa. Mi 3 sztuki padły po tygodniu stania auta z zap nie mam żadnego problemu.

Przy okazji były już takie tematy więc warto użyć szukajki.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Cobra »

hmn... Kurcze z tymi optimami to macie jakiegoś pecha... Bo ja mam w swojej 70 tce dwie żółte... i dwa tygodnie stał teraz na tym mrozie. Wczoraj przyszedłem rano żeby odpalić ... prym i odpaliła bez problemu.... A nie mam żadnego bajeru typu żeby zostało energii na sam rozruch...

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

u mnie to samo w dwóch samochodach ,a w dodatku sprzedajemy optimy i nikt sie nie skarzy :lol:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: konus »

Mi tam w lato padały i to po 7 dniach stania. Łącznie 3 sztuki, wszystkie wymieniane na gwarancji.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Pyrka »

Ja kupiłem ostatnio do 4R w hipermarkecie Centrę za 249 zł - podobał mi się design, na cyferkach się nie znam, wziąłem podobny rozmiar do starego, optycznie podszedłem do zagadnienia, że tak powiem, jako wybitny fachowiec od spaw technicznych :oops: . Na starym już i tak wszystkie naklejki poschodziły a nie chciało mi się szukać - teraz stoi po 3 dni na -15st. C, przekręcam dizloka i pali od pierwszego pyknięcia.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

konus pisze:Mi tam w lato padały i to po 7 dniach stania. Łącznie 3 sztuki, wszystkie wymieniane na gwarancji.
no widzisz a wymien inne to będzie ze to ,ze tamto, tu nie ma gadania - aku idzi na wage jak nie ma ubytku wagowego lub dziury to dają nowy

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Cobra »

konus pisze:Mi tam w lato padały i to po 7 dniach stania. Łącznie 3 sztuki, wszystkie wymieniane na gwarancji.

Konus... a może masz gdzieś przepięcie...?? i coś Ci pobiera moc z akumulatora?? Sam u siebie robiłeś elektrykę?? Bo gdy ja kupiłem samochód to miałem podobnie jak ty.. jak tygdzień postał to prostownik i dopiero wtedy...

Ja musiałem zdementować jakiś alarm który mi się kiedyś załączył na ukrainie;/ podczas jazdy... a który wcześniej nie działał... Skręciłem na krótko i działał :) Po powrocie wziąłem się za elektrykę...

Okazało że wszystko mam na skrętki i większość nie mam nawet izolacji... Wyprułem jakieś 4 puchy od dziwnych alarmów wszystko zalutowałem co się dało i izolacja... moduły wszystkie sprawdziłem...

Po tym jak skończyłem to nawet mi elektryczny zamek zaczął działać.... :mrgreen:


Optima raczej jest mało zawodna... Ale może miałeś po prostu pecha...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: konus »

A tam pada jak cholera w sumie miałem 7 sztuk.
3 różne w różnym czasie i potem wymiana. nie ma mowy o pechu. to jest po prostu mega szit. W samochodach w których prąd pobierany był tylko do rozruchu.

Teraz w LC mam ZAPa i jestem mega zadowolony nic się nie dzieje nawet po 4 miesiącach stania, gwarancja jest, wymiany są wszystko jak należy. Było o tym już wiele w innych iejscach.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

konus pisze:A tam pada jak cholera w sumie miałem 7 sztuk.
3 różne w różnym czasie i potem wymiana. nie ma mowy o pechu. to jest po prostu mega szit. W samochodach w których prąd pobierany był tylko do rozruchu.

Teraz w LC mam ZAPa i jestem mega zadowolony nic się nie dzieje nawet po 4 miesiącach stania, gwarancja jest, wymiany są wszystko jak należy. Było o tym już wiele w innych iejscach.
ZAP NAJBARDZIEJ PRYMITYWNA WERSJA akumulatora głebokiego rozładowania jak porownac sliza z łososiem :!:


toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: toyotek »

u mnie 1 x 74A 680Ah po kilku dnia stania w -18 w nocy, odpala nad ranem bez większego problemu, może nie tak żwawo jak przy plusowych , ale za pierwszym razem. Miałem już kilka aku i w różnych autach i żaden nie padł w lecie nawet 7-dmio letni, tylko po prostu w zimie sobie nie radził i trzeba było wymienić.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: Kames »

kazdy nowy zdrowy akumulator odpali w zimie .warunek sprawna instalacja elektryczna a czy to jest aku sraki czy owaki to juz kazdego sprawa .czasami jest tak -20 odpalamy sam . i jedziemy 800 metrów do sklepu potem stoi 2 dni na mrozie znowu 1,5 km jazdy i tak raz za razem zaden aku tego nie wytrzyma i nie ma co por. akumulatorów np optimy czy byka ze zwykłą kwasówką inna technologia produkcji inne zastosowanie ,a jak kto chce by paliło zawsze wszedzie to niech fure do gniazdka podłaczy o :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki akumulator polecacie?

Post autor: konus »

Każdy poza optimą yellow. :mrgreen:

ZAP może i prymitywny, ale z lepszym serwisem w lepszych pieniądzach i działający a nie stojący.
Do rajdówek wsadzamy też żele ale już nie optimy, bo są po prostu lepsze firmy. No ale nie nabija się tak na nich klientów :mrgreen:

ODPOWIEDZ