Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Pablo_rybak
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2021, 01:26

Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: Pablo_rybak »

Witam
Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie na forum wiec zakładam wątek .
Montuję reflektory dalekosiężne zastanawiam się czy połączyć je ze światłami drogowymi czy halogenami a może włączenie oddzielne ?
Światła drogowe dużo szybciej się zmienia w czasie jazdy , natomiast halogeny wyłącza sie nieco inaczej .
Mam również zamontowane włączniki do świateł roboczych. wykorzystałem panel koło gałki skrzyni biegów . Tylko szybkość wyłączenia tego włącznika jest wolniejsza niż przy drogowych
Co doradzacie z czym to sprzęźyć ?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: zombi »

dodatkowe halogeny powinny być tak podłączone, żeby nie działały jak światła długie są wyłączone.
Czyli osobny włącznik do samych halogenów, ale działają tylko ze światłami długimi - takie są wymogi prawne, jedni się przejmują inni nie.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: Jake »

Sterowanie z manetki swiatel dlugich - obowiazkowo!
Jesli chcesz dodatkowy wylacznik - mozna, ale imho nie ma potrzeby. Prawo dopuszcza 4 reflektory drogowe - wiec u mnie wszystkie wlaczaja i wylaczaja sie na raz, nie widze sensu jezdzic na samych fabrycznych dlugich, bez dalekosieznych.
Zasilanie za to nalezy podpiac osobno, zeby nie przekroczyc dopuszczalnego obciazenia istniejacej instalacji. Osobne bezpieczniki to minimum - przekaznik - nalezy sprawdzic czy ma zapas wydajnosci pradowej, jesli tak - mozna na tym samym, jesli nie - dolozyc osobny.
Ja zawsze dokladam osobny, wysterowany z tego samego zrodla co fabryczny przekaznik od lamp dlugich. W razie awarii - jeden z dwoch mozna wyjac i nadal miec 2 lampy funkcjonujace.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: kpeugeot »

w przypadku mgły nie zawsze dodatkowe halogeny pomagają, ja mam pstryczek który je odłącza od długich - nie działają samodzielnie

ale tzw robocze dachowe mam na oddzielnym pstryczku i działają niezależnie

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: Jake »

W czasie mgly w ogole zadne dlugie nie pomagaja. Krotkie + p-mgielne, lub w okreslonych przypadkach nawet tylko pozycyjne + p-mgielne.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Montaż reflektorów dalekosiężnych z czym poląćzyć

Post autor: Kwiatec »

z manetką długich i pstryczek odłączający. Tak mam od lat i robi robotę. reszt kwestia upodobań

ODPOWIEDZ