Zabezpieczenie ramy po zakupie

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Hall
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 12:40

Zabezpieczenie ramy po zakupie

Post autor: Hall »

Cześć, na forum jestem nowy a to mój pierwszy temat. Prawdopodobnie w czerwcu odbiorę nową LC150. Zaraz po zakupie chciałbym porządnie zabezpieczyć ramę, profile zamknięte i cały w sumie dół przed korozją. Jakie rozwiązanie byście polecali? Zależy mi na trwałości i działaniu takiego zabezpieczenia. Chciałbym tym autem jeździć długo (10 lat, może więcej). Dodam że mieszkam w Krakowie.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie ramy po zakupie

Post autor: stachu_l »

Górny prawy narożnik strony "Szukaj..." i fraza: "zabezpieczenie antykorozyjne" (search.php?keywords=zabezpieczenie+antykorozyjne) pokazuje nam taki wątek - długi i treściwy (22 strony)
viewtopic.php?f=2&t=7546
Gdzieś w rejonie strony 20 dyskusje nad zabezpieczeniem (ochroną) zastosowana w nowych autach przez szanownego moderatora i nie mniej szanowanego na forum kylona.
viewtopic.php?p=243848#p243848
Jak chcesz coś co może wytrzymać 10 lat (może 7 jak sugeruje Zbowid) to chyba jednak stracisz gwarancje bo raczej wymaga to oddzielenia budy od ramy i tym podobne manewry.
Wersja warstwy ochronnej odnawianej chyba co roku mieści się w gwarancji.
Warto poczytać a potem we wskazanym wątku odpytać jeżeli jeszcze coś jest niejasne.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Zabezpieczenie ramy po zakupie

Post autor: luk4s7 »

Kolego Hall, zapoznałeś się z regulaminem, poobserwowałeś zwyczaje, poszukałeś odpowiedzi na swoje pytanie choć przez 30s?

Nie odpowiadaj bo znam odpowiedź. Jest obszerny temat o zabezpieczeniu antykorozyjnym z którego dowiesz się wszystkiego. Wysil się choć odrobinę.

EDIT: Kolega Stachu_I powyżej zrobił całą robotę za Ciebie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie ramy po zakupie

Post autor: kylon »

A ja nie jestem moderatorem ;-)

ODPOWIEDZ