Wymiana elementów ramy - ciekawostka

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Wymiana elementów ramy - ciekawostka

Post autor: szulbor »

Ja remont ramy mam za sobą, ale dziś wpadło w oko. Jankesi jednak lubią na skróty. Co sądzicie?

BTW. I lokowanie produktu nie zamierzone, to nie reklama jak niezgodne to proszę o usunięcie Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Wymiana elementów ramy - ciekawostka

Post autor: zombi »

Sam dorabiałem części elementów ramy i wiem ile to jest roboty, można się zastrzelić. Nikt nikomu nie zapłaciłby za taką rzeźbę jaka robiłem. Więc fajnie te elementy gotowe.
Ale z drugiej strony, ile trzeba wyciąć do zdrowej części to już różnie bywa i niekoniecznie zakupiony kawałek starczy.
Inna sprawa, że końce tych kawałków powinny być skośne (45*) na ramie nie spawa się pod kątem 90*. To w teorii bo czasami nie da się tego inaczej.
Dokładnie nie widać czy te elementy są z dwóch wygiętych kawałków i pospawane. czy trzy płaskie zespawane. Jak trzy to lipa, bo tak to se można z ręki wypalić od szablonu z kartonika.

Popatrzyłem jeszcze na zdjęcie z montażu https://www.autorust.com/wp-content/upl ... upport.jpg
i nie podoba mi się że jest to spawane jako nakładka. Powinno być lico-lico, inne siły/wytrzymałość.

Dla jasności nie jestem specem, blacharzem ani spawaczem. Robiłem swoją ramę to szukałem informacji.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2101
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wymiana elementów ramy - ciekawostka

Post autor: Jake »

Naspawywanie zdrowego na zeżarte to pudrowanie trupa i ukrywanie problemu pod warstewką pieknej stali. Przeciez to bedzie gniło od środka w najelepsze. Oczywistym dla mnie jest, ze próchnice trzeba wytrzebic i dopiero wstawiac wypełnienia. Kazdy stomatolog to potwierdzi :D

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Wymiana elementów ramy - ciekawostka

Post autor: Rolin »

Tak to właśnie wyglada jak zaczniesz grzebać i się okazuje, że nie ma do czego spawać.
Załączniki
469D0A36-F135-4F13-89F6-F591434DDA69.jpeg
469D0A36-F135-4F13-89F6-F591434DDA69.jpeg (69,5 KiB) Przejrzano 1274 razy

ODPOWIEDZ