końcówka drążka kierowniczego

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

końcówka drążka kierowniczego

Post autor: zombi »

Sworzeń w sprawnej/nowej końcówce drążka kierowniczego porusza się z lekkim oporem czy raczej ciężko?
Jedną końcówkę, na sworzniu, bardzo ciężko przestawić paluchami - teraz się zastanawiam taka dobra czy tak zapieczona.
nie mam do czego porównać bo na półce mam poprzednio zdemontowane i tam sworzeń chodzi lekko, bez luzu - no ale to jest już używany i wymieniony

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: końcówka drążka kierowniczego

Post autor: Jake »

Raczej chodza ciezko. Palcami bez dzwigni to ciezko przestawic. Jak zalozysz kawalek rurki na niego to ma sie dac poruszac z oporem ale miekko i bez zgrzytania. Po jakims czasie od montazu sie wyrabiaja.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: końcówka drążka kierowniczego

Post autor: zombi »

@Jake
Dzięki, bardzo dobry opis. Czyli moje 3letnie końcówki są dobre.
Niestety ;)
Szukam przyczyny, że kierownica mi nie odbija do końca po skręcie. Na asfalcie muszę dociągnąć 30-40stopni do prostych kół. Ale już na bruku odbija dobrze.
Sprawdzałem sworznie, są OK,
Gniazda amortyzatorów są nowe ori.
zmieniłem sprężyny, amory, tuleje wahacza i opony (powrót do rozmiaru ori) , ale potem robiłem geometrię - pojadę jeszcze powtórzyć bo robiłem w przypadkowym/najbliższym zakładzie i pewny jakości nie jestem.

Trochę liczyłem, że wyminie końcówki drążków i wyłgam się tanim kosztem.Niestety zaraz zostanie mi do weryfikacji czarny scenariusz maglownica :cry: .
Wymienię jeszcze płyn w maglu i zobaczę czy tam jakieś opiłki się nie pojawiły.

A mam pytane do innych posiadaczy stałego napędu na obie osie - odbija wam kierownica ładnie do prostych kół?

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: końcówka drążka kierowniczego

Post autor: Tomek92 »

A mam pytane do innych posiadaczy stałego napędu na obie osie - odbija wam kierownica ładnie do prostych kół?
U mnie tak. Oczywiście zawsze to kontroluję po skręcie, ale generalnie kierownica sama szybko wraca.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: końcówka drążka kierowniczego

Post autor: stachu_l »

W mojej LC 120 też powraca bez problemu i mam wrażenie, że często szybciej niż był bym w stanie sam rękami przebierać. Przynajmniej tak jest na asfalcie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: końcówka drążka kierowniczego

Post autor: sebastian44 »

@zombi a byłeś z furą na stacji diagnostycznej na szarpakach? To kosztuje jakies 20 zł za sprawdzenie co jest nie tak.

ODPOWIEDZ