Sezonowe wyważanie opon

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Sezonowe wyważanie opon

Post autor: luk4s7 »

Najprostsza odpowiedz jest taka - to zależy
Jeśli ciężarki nie są naklejone piętrowo, felga pod nimi równa i czysta, a wulkan odtłuści miejsce naklejeniu ciężarka przed aplikacją to nie powinno się nic odkleić. Dużo zależy też od użytkowania auta. Jeśli będziesz orał w glinie z korzeniami i kamlotami to pewnie coś je zdjąć może (lub choć naruszyć/podważyć). Na pewno łatwiej niż nabijanych.

W J9 miałem ładne felgi o zastosowane były oba rodzaje ciężarków - od wewnątrz na rancie nabijane a w środku przy krawędzi klejone. Nigdy nic nie odpadło.

Odpadło natomiast w nowej 150’tc chwile po wyjeździe nowym autem z salonu po zmianie opon na AT. Stało się przy włączaniu się do ruchu na autostradę z MOP’u.

Jaki wniosek? Moim zdaniem 90% zależy od wulkana.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Sezonowe wyważanie opon

Post autor: rolkos »

zombi pisze:
29 sty 2021, 13:40
Chciałem się podpytać czy odpadanie przyklejanych ciężarków jest częste/nagminne/uciążliwe.
Z mojego doświadczenie nie odpadają jeśli jest to dobrze zrobione, czyli naklejone na czystą felgę. U mnie po 2 latach na kołach używanych w terenie także z łańcuchami niedoważenie było minimalne (pewnie standard po 2 latach). Gorzej jak naklejają ciężarki na siebie lub na stary nie oczyszczony klej.

ODPOWIEDZ