Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

bartekbp01
Posty: 151
Rejestracja: 03 lis 2019, 08:06
Auto: HDJ80 4.2TD

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: bartekbp01 »

W sensie Suzuki zaciski idą bardzo blisko tarczy i potrafiło przyszlifować lakier z tarcz

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 477
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: tynio »

Doczekała się 70 na zmianę reflektorów. Zobaczymy jak długo przetrwają, świecą nareszcie lepiej niż dzienne, jak długo zobaczymy. Wymiana 30 minut oczekiwanie 2 lata he
Obrazek

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: kpeugeot »

a co to za lampy? że dwa lata czekałeś

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: kylon »

Ja otworki zbędne zlikwidowałem u siebie ;-)

Obrazek

Obrazek

I odpakowałem świąteczną paczkę z pompą oleju NOS ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hi hi ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 477
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: tynio »

tynio pisze:Doczekała się 70 na zmianę reflektorów. Zobaczymy jak długo przetrwają, świecą nareszcie lepiej niż dzienne, jak długo zobaczymy. Wymiana 30 minut oczekiwanie 2 lata he
Obrazek
lampy normalne chyba wydałem 120 zł ale zawsze coś innego

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: aadamuss »

Zrobiłem przebieg :-)Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: Cruiser »

Patrz! Mi też dzisiaj okrąglą ilość km stuknęła:
Obrazek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: rolkos »

Wymiana łożyska igiełkowego i uszczelniacza w przednim moście (nie tak dawno temu).

Obrazek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: rolkos »

Renowacja windy.

Było:
Obrazek

Wszystko rozebrane w drobny mak, wypiaskowane i pomalowane.

Obrazek

Na gotowo
Obrazek


Swoją drogą spoko konstrukcję ma Escape Evo.

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: jezus »

Co dzisiaj zrobiłem? ... zapakowałem kilka gratów na wyjazd, stefanka aż przysiadła z wrażenia... :-) a jeszcze żarcie, paliwo, woda i dwa osły .... :-)

No dobra... wymieniłem czujnik tylnej blokady bo znowu jeden pin zzieleniał i odpadł.

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: Michu_1 »

rolkos pisze:Renowacja windy.

Było:
Obrazek

Wszystko rozebrane w drobny mak, wypiaskowane i pomalowane.

Obrazek

Na gotowo
Obrazek


Swoją drogą spoko konstrukcję ma Escape Evo.
Ten odpadający lakier to chyba zmora wszystkich chińskich wyciągarek. U mnie w XTR też zaczyna odchodzić.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: sebastian44 »

Potwierdzam przy escape evo lakier obchodził platami. Ale winda w środku była czysta, zero śladu wody czy korozji po 3 latach.

eskie
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2020, 11:05

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: eskie »

Dżem dobry!

Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać, ale potrzebuję porady.
Był taki okres w 2019 roku, ze można było kupić LC 150 ale wersję krótką, trzy-drzwiową w wyposażeniu Enter (czyli golas, klima, radio, ale standardowe zawieszenie i silnik).
Chce ją trochę dostosować do wypraw. Nie zamierzam taplać się w błocie po uszy, ani wjeżdżać na Giewont, ale chcę mieć możliwość jazdy poza drogami.
Planowane modyfikacje
1. Opony, z przeliczników mogę założyć 265/65/R17, ale chcę 265/70/R17, wyższa około 1,5 cm. Czy to ma sens, a jeśli tak, to jak to ma się do homologacji i ewentualnej (tfu, tfu) kombinacji ubezpieczyciela aby odszkodowania nie wypłacić.
2. Lift, chce ją podnieść około 4,5 - 5 cm lift na sprężynach i amortyzatorach. I znowu kwestia ubezpieczenia, homologacji i sensowności takiego działania.
3. Dystanse do felg 3,5 cm na stronę, opony będą ciut wystawać, ale czy się tym przejmować?
4. Osłona aluminiowa silnika, drążków i skrzyni, czyli generalnie przód który pasuje z wersji standardowej 150 (5-ci drzwiowej) - to robię na pewno i nie kombinuje. Tył niestety nie pasuje, np bak.
5. Nie bardzo chcę zmieniać zderzaki na metalowe, więc zapytałem o koszt pokrycia ich Raptorem, Za dwa zderzaki zawołano mi 2.500 PLN, wydaje mi się, że sporo za drogo. Jest jakaś inna opcja zabezpieczenia zderzaków przed nadmiernym zniszczeniem.?

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: sebastian44 »

Czesc. Najpierw przywitaj sie w odpowiednim dziale. viewtopic.php?f=5&t=15840

Ad1. Ma to sens jak najbardziej. Możesz też rozważyć opony Cooper STT maxx w rozmiarze 255/80R17, te już sa 2" wieksze od seryjnych i mieszczą się bez przeróbek (ale już po lifcie).
Ad2. Jak wyżej, lift bardzo poprawia dzielnosc terenową. Warto go zrobic. Poprawia też komfort pokonywania dziur a to ważne jak chcemy po nich jezdzic.
Ad3. Moim zdaniem dystanse są bez sensu, nic nie poprawiaja poza wygladem. Dodatkowo masz kolejny bardzo kluczowy element ktory może Cię zawieść. A nie chciałbys żeby koło sie odkreciło podczas jazdy.
Ad4. Osłona aluminiowa pod silnik jak najbardziej. Pod zbiornik i reszte niekoniecznie, fabryczne elementy sa albo dobrze schowane albo fabrycznie maja solidna osłone.
Ad5. Stalowe zderzaki na wstępie to przesada. Podobnie malowanie oryginalnych raptorem na "zaś" nie wiem w czym ma pomóc. NIe uchroni ich przed zniszczeniem ani połamaniem, co najwyżej zabezpieczy że sie nie porysują- ale co z tego skoro oryginalny lakier pod spodem i tak jest nie do odzyskania. Możesz rownie dobrze pomalować je jak juz bedą porysowane. Albo w ogóle nie malować.

Jeszcze moje przemyslenie, chcesz jezdzic na wyprawy to kup długą 150, znacznie lepiej sie sprawdzi. I jeżeli chcesz sie zapuszczac w teren o ktorym piszesz to przemysl montaż snorkela i wyciągarki w oryginalny zderzak. Taki zestaw powinien wystarczyć do nawet bardziej wymagających wyjazdów.

Co do homologacji- no cóż każda przeróbka jest dyskusyjna pod tym wzgledem. Ale opony czy zawieszenie to jeszcze nic poważnego. Baaardzo wiele aut tak jezdzi i NIGDY nie słyszałem żeby ktos miał z tego powodu problemy. Ja bałbym sie własnie stalowego zderzaka bo w przypadku potrącenia pieszego to jest pierwsze na co zwroca uwage.

eskie
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2020, 11:05

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim aucie

Post autor: eskie »

Dziękuję

ODPOWIEDZ