Diagnostyka Techstream - pytania

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Diagnostyka Techstream - pytania

Post autor: MłodyWilk »

Panowie
Dzisiaj listonosz przyniósł kabelek Mini VCI, więc laptop i do dzieła :!:

Czy korekcja wtrysków na rozgrzanym silników na poziomie:
1 cyl. 0,935
2 cyl. 0,159
3 cyl. 0,154
4 cyl. 0,472

są OK :?:

Bo żadnych niepokojących objawów nie mam...
Z VW pamiętam, że wartości do 1.0 były do przyjęcia...

I drugie pytanie

Ze wszystkimi modułami się łączę oprócz klimatyzacji.
Co może być nie tak :?: Kabel czy nie ten program do klimy :?:

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Diagnostyka Techstream - pytania

Post autor: Tomek92 »

Cześć,

Co prawda temat ma prawie 9 lat i nie doczekał się odpowiedzi, ale spróbuję podpiąć się tutaj ze swoim pytaniem.

Moja KDJ95 ma już niecałe 330 kkm przebiegu i na zimnym dość głośno "klepie". Na wiosnę chcę wyjąć wtryskiwacze, dokładnie je sprawdzić i prawdopodobnie wymienić, ale wcześniej chciałem sprawdzić korekcję. Auto posiadam od ponad 3 lat i w tym czasie korekcja kilka razy była sprawdzana w kilku warsztatach - za każdym razem słyszałem, że jest w porządku, ale od ostatniego sprawdzenia minął ponad rok, no i ostatnio mam wrażenie, że jest jakoś głośniej, choć może to być kwestia ujemnych temperatur.

W każdym razie przy ostatniej próbie udało się bez problemu połączyć z ECU, ale wartości korekcji wtryskiwaczy nie zmieniały się (na stałe odpowiednio +2.191, +0.472, -1.560, -1.404), podobnie jak Injection Timing (na stałe wartość 0). Dziś zrobiłem kolejne podejście i nawet bez włączania silnika komputer pokazuje te same wartości. Reszta parametrów (w tym także ciśnienie CR i inne) zmienia się na bieżąco.

Z czego wynika to "zamrożenie" wartości korekcji? Czy da się jakoś "kopnąć" ECU, żeby zaczęło to raportować na bieżąco?

ODPOWIEDZ