Webasto czy Eberspacher

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: LEX »

No ja jednak zdecyduję się na powietrzne, bo po prostu nie wizę różnicy w odpalaniu silnika przy temperaturze -27 i +27: dwa razy zakręci i chodzi. Ciepłe powietrze leci z nawiewów w sumie po paru minutach, więc nie narzekam na nagrzewanie. Pilot może sięgać z 10m, bo tle mam od okna dosamochodu.

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: roso »

A ja jednak wodne , tylko boję się o to skrzypienie deski , jak coś spartaczą i ciekawy jestem współpracy z klimatronikiem. Pilot ma być z e wskazaniem temperatury.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

roso pisze:A ja jednak wodne , tylko boję się o to skrzypienie deski , jak coś spartaczą i ciekawy jestem współpracy z klimatronikiem. Pilot ma być z e wskazaniem temperatury.
wydaje mi się że z deską to ci głupot naopowiadali. większość instalacji jest pod maską. wszystkie złączki wodne i elektryczne. jak coś napisz pw do mnie dam ci telefon do mego miszcza. montuje webasta do nowych audi, bemek i mesiów w salonach, napewno powie ci co i jak

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Emu »

LEX pisze:No ja jednak zdecyduję się na powietrzne, bo po prostu nie wizę różnicy w odpalaniu silnika przy temperaturze -27 i +27: dwa razy zakręci i chodzi. Ciepłe powietrze leci z nawiewów w sumie po paru minutach, więc nie narzekam na nagrzewanie. Pilot może sięgać z 10m, bo tle mam od okna dosamochodu.
Polecam Ci Eberspacher Airtronic D2, oczywiście powietrzne, bo w benzynie inne nie ma sensu. Mam takie zainstalowane nad prawym nadkolem - wchodzi na styk. Pamiętaj żeby nie montować po stronie wlewu paliwa. 3,3 k z motażem w Garwolinie i pilotem (cena ok 1k). Nówka sztuka, 3 lata przzeleżała "na sklepie" bo mało kto w PL kupuje powietrzne webasto na benzyne. Sprawdzone w roznych warunkach, nieocenione na wyprawach. Zaleta jest pilot - dziala naprawde ok 1km.

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: misiekG »

ja mam w setce wodne Eberspacher i nawiewy z ciepłym powietrzem zaczynaja działać góra po 2, 3 minutach(piszę o warunkach kiedy spałem w aucie około 0 do 5stopni na zewnątrz)

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: bartsiedlce »

Kwiatec pisze:wydaje mi się że z deską to ci głupot naopowiadali. większość instalacji jest pod maską. wszystkie złączki wodne i elektryczne. jak coś napisz pw do mnie dam ci telefon do mego miszcza. montuje webasta do nowych audi, bemek i mesiów w salonach, napewno powie ci co i jak
Jak najbardziej masz rację. Zamontowałem webasto takie jak Twoje miesiąc temu, rewelacja. Nie wiem, jak mogłem żyć bez tego. Jest cwany pilot, z którego można programować i kontrolować pracę maszynki, nawet odczytać aktualną temperaturę w aucie. W desce nic nie trzeszczy bo nikt jej nie rozbierał, nie ma potrzeby. Trzeba włączyć się rurkami w układ wodny i kabelkami w układ sterowania klimatronikiem (skrzyneczka pod maską). Wyrzut spalin z palnika jest pod prawym nadkolem, wysoko powyżej możliwej linii brodzenia. Całe urządzenie zmieściło się z prawej strony pod maską, jest przymocowane do grodzi środkowej.
Generalnie polecam, silniczek ciepły, kabinka ciepła, śniegu nie ma na przedniej szybie, lód stopiony, bajeczka. Zainstalowałem najmocniejsze urządzenie z dostępnych dla samochodów osobowych. Cena nówki z pilotem i montażem 4500 plus vata.
Poszukiwałem różnych urządzeń, dostępne są praktycznie tylko Webasto i Eberspracher. Ceny nowych identyczne, serwisy te same, zasada działania ta sama, na pierwszy rzut oka nie sposób ich odróżnić po odklejeniu nalepek. Myślę, że jedynym kryterium wyboru nowego urządzenia może być cena.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

roso pisze:Chcę sobie zamontować ogrzewanie wodne 5kW i mam dylemat .
Webasto to koszt około 7200 zł. , natomiast Eberspacher firma chce mi zamontować za 3500 zł.
Właśnie tak jak ty tropię internet i znajomych w poszukiwaniu ogrzewania wodnego i właściwie się już zdecydowałem

Ta sama firma, która proponuje Ci Ebera za 3500, może Ci go również (dokładnie tą samą instalację) zamontować za 5500. Rozmawiałem z nimi i wiem skąd taka różnica.
Dotarłem do tej firmy, dają gwarancję - chyba w przyszłym tygodniu pojadę na montaż, więc jeżeli chcesz, możesz pojechać pierwszy i w razie czego mnie ostrzec, albo ja pojadę pierwszy i powiem co i jak, a zapewniam Cię, że jestem upierdliwym klientem i czepiam się wszystkiego :wink:
U mnie jest problem, że muszę po zostawieniu samochodu wrócić jakoś do domu, bo ta firma jest niedaleko Ciebie :wink: a ja mam kawąłek
I dla tego muszę sobie to jakoś pozgrywać wszystko

Eberspacher i Webasto jakościowo są podobno jednakowe, choć w necie można znaleźć zdecydowanie więcej opisów problemów z Webasto. Myślę, że to jednak tylko przypadek i zdecydowałbym się obojętnie na które.

Polecony montażysta (zakłada do TIRów, ale też dla salonu Toyoty w KRK) polecał mi jednak Ebera, jako częściej wybieranego do dużych samochodów.
I znów znalazłem w internecie, że są ponoć problemy z działaniem starszych modeli Eberspachera przy dłuższym pobycie na wysokości ponad 3500mnpm :mrgreen:
Zawsze coś się znajdzie na jedną i drugą firmę.

Ale skoro są praktycznie identyczne, to CCC i jadę montować Ebera z wypaśnym pilotem :mrgreen:

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Zyzol »

w górach powyżej 2000m.n.p. m ogrzewanko przestaje się sprawdzać..się gęstość powietrza zmienia

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

Zyzol pisze:w górach powyżej 2000m.n.p. m ogrzewanko przestaje się sprawdzać..się gęstość powietrza zmienia
A to mnie zaciekawiło, możesz rozjaśnić? Czy chodzi o nieprawidłowe zaprogramowanie dmuchawy (czyli ciśnienia powietrza) do palnika?
Bo że pompka paliwa szwankowała, to doczytałem i nawet rozumiem jak to było, ale ten problem już jest podobno usunięty, i bezproblemowo działa na wysokościach ponad te 3tyś m

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: roso »

ktomek pisze: Dotarłem do tej firmy, dają gwarancję - chyba w przyszłym tygodniu pojadę na montaż, więc jeżeli chcesz, możesz pojechać pierwszy i w razie czego mnie ostrzec, albo ja pojadę pierwszy i powiem co i jak, a zapewniam Cię, że jestem upierdliwym klientem i czepiam się wszystkiego :wink:

No to chyba będziesz pierwszy , bo mi tablice zapierniczyli i czekam na nową na tył bom zapomniał powiedzieć , że kwadrat ma być . Do tego dochodzą problemy z kolanem - jestem po rekonstrukcji więzadła i z chodzeniem mam problemy , ale montaż odbędzie się na 100 % . Kolega , który ich zna mówi , że solidni goście.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

roso pisze:Kolega , który ich zna mówi , że solidni goście.
No to tylko się cieszyć :D

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Zyzol »

może i coś tam poprawili z ta wysokością..nie wiem
tak czy owak na Buschtaxi oglądaliśmy z Gałką takie fajowe webasto-podobne cudo na drewienko..znanych z Campa podróżników..potwierdzali,że pow. 2000m te standardowe się nie sprawdza
pewnie i będą na Campie 2011 więc wyjaśnią szczegóły..

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: kylon »

Webasto Thermo Top C z pilotem tym bardziej wypasionym. Cztery lata użytkowania. Rozbieranie deski to jakaś bzdura.
Działa często bo mam dzieciaki. Pilot włącza sprzęt z trzeciego pietra a autko stoi centalnie pod mieszkaniem w garażu.
Jestem zadowolony. kupiłem w promocji :mrgreen:. Promocja była specyficzna :mrgreen:.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: ktomek »

kylon pisze:kupiłem w promocji :mrgreen:. Promocja była specyficzna :mrgreen:.
????

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Webasto czy Eberspacher

Post autor: Kwiatec »

ktomek pisze:
kylon pisze:kupiłem w promocji :mrgreen:. Promocja była specyficzna :mrgreen:.
????
nie pytaj lub szukaj na coyot.pl :mrgreen:

a ja swoje przechwaliłem. właśnie po 4 latach użytkowania stosunkowo niedużego padł mi palnik koszt wymiany na nowy kole 700pln :evil:

ODPOWIEDZ