Co z tą Cobrą?!

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: KLOSZ »

Ale korekta taka to byla regulacja precyzyjna, i tak wymagajaca wstepnego zestrojenia samej anteny.
Aha i jeszcze jedna uwaga - pomiar SWR za pomoca SWR metrow wbudowanych w radio na ogol moze byc wykorzystywany do stwierdzenia czy antena w ogole jest podlaczona czy nie :lol: , ale dokladnego strojenia to sie raczej tym nie wykona, lepiej miec SWR/PWR miarke zewnetrzna. Koszt zakupu symboliczny a radocha z samodzielnego pomiaru i regulacji, bezcenne.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: Gladzio »

_KLOSZ_ a co być polecał kupić z radii obecnych na rynku (nowych). Jak możesz to podaj dwie wersje propozycji: ekonomiczną i co byś polecał z droższych :) Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: realBiker »

Herbatnik wcale nie jest duży, mieści się idealnie w kieszeń na zwykły radioodbiornik FM i tam tez go wpakowałem. Zamówiłem do LC antenę president gamma 90, tylko metr długości i ponoć całkiem daje radę. Jak będę zadowolony to napiszę że warto było ;)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: KLOSZ »

No wiesz... w porownaniu z takim 510XL albo innym Alanem 119, Herbatnik to wielka skrzynia jest, ale na przyklad Jackson jest jeszcze wiekszy :)

Co do zakupu obecnie to...hmmmm, z nowych radyjek (jesli sie trafi) to wspominany tu gdzies w okolicy Uniden 520XL sie dobrze sprawowal, President Harry albo Johnny tez niczego sobie opcja. Tym niemniej namawialbym do rozejrzenia sie za uzywka w niegrzebanym stanie (President Herbert, Alan 87 czy President Jackson czy Lincoln). Dodatkowa fajna sprawa, to majac radio z komunikacja wstegowa mozna sie z niego dogadac z domem bedac gdzies w Europie czy na skraju Azji, wystarczy miec "kawalek" anteny i huzia bez oplat za telefonie komorkowa czy satelitarna :].

Z drugiej zas strony zachecam do omijania wieeelkim lukiem szumofonow typu Alan 100+ czy 199 i inne podrobki transceiverow CB ;). Generalnie dobre radio musi kosztowac, wiec raczej wszystkie tanie nie grzesza doskonaloscia. Istotne jest, zeby radio oprocz Sqelcha mialo RFgain i jakis odszumiacz ANL. To podstawowy zestaw niezbednych "funkcji".

Aha, i te z Biedronki i z Lidla to tez nie sa dobre ... ;)

Moge tez podpowiedziec stronke http://www.saxon.waw.pl/cb_radio-10.html gdzie mozna poczytac (menu po lewej) nieco o doborze anteny, strojeniu etc.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: wolf »

Potrzebuje zakupic krotka antene - mam problem w podziemnych garazach :wink:
Co polecacie?
Radio: PRESIDENT JOHNSON II ASC

Pzdrv

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: milczacy »

Stała czy magnetyczna ?

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: wolf »

sorki - magnetyczna

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: milczacy »

Taką http://www.allegro.pl/item937832565_ant ... sklep.html" onclick="window.open(this.href);return false; mam ale stałą i dobrze "robi"
Wczoraj widziałem u znajomego antenkę długości dosłownie 20cm i też działa (kolega jest elektronikiem więc mu wierzę).

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: hashid »

wolf pisze:Potrzebuje zakupic krotka antene - mam problem w podziemnych garazach :wink:
Co polecacie?
ja mam na zderzaku gammę 90 i nie sterczy w kosmos. ładnie zestrojona działa jak trzeba. i ma wykręcany bacik więc wkręcam jak korzystam a nie jeżdżę po mieście z 1,5 pejczem. może warto rozważyć?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: realBiker »

Antena 20 cm? Nie ma to jak potęga marketingu :D Mam magnesówkę, President Florida, niecałe pół metra. Do nasłuchu jakoś tam się nadaje ale nadawanie tego patyka jest mizerne. To co dopiero 20 cm... szkoda kasy na takie coś. Tak samo jak szkoda kasy na długą i dobrą antenę którą potem montuje się na zderzaku. To chyba najgorsze miejsce na aucie dla anteny... Fala trafia w budę i nic nie wypromieniowuje w eter.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: milczacy »

Osobiście też mi się wydaje że 20cm to mało, ale ... mam wrażenie że duże grono posiadaczy radia CB ma go tylko w celu unikania policji. I jadąc po uczęszczanej trasie i tak w promieniu 1-2km antena 20cm da się radę 'dogadać'.
Ja świadomie zdecydowałem się na krótkiego (90cm) bata - bo mam jasno określone potrzeby użytkowe :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: realBiker »

Też mam gamme 90 ale stoi na krawędzi drzwi od budy. No i do garażu podziemnego nie wjadę bez odkręcania...

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: Pyrka »

Nabyłem dziś drogą kupna Cobrę 75 WX ST (za 300,- w hipermarkecie, jakaś przecena była) - za jakiś czas będziemy to z Milczącym montować, jakieś zdjęcia porobimy w trakcie co do czego jest i podzielę się wrażeniami jak działa. Nie chciałem dużego klamota; radio mam co prawda 1DIN i półkę pod nim, ale przydaje się np. jako miejsce na portfel.

Obrazek
Załączniki
cobra.jpg

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: fobos »

A w tle jaka kryptoreklama ;) :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1840
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Co z tą Cobrą?!

Post autor: irko »

Ostatnio przerabiałem sprawę CB w samochodzie
Do Hiluxa 2009 antenę na krawędź paki tak jak opisałem tu -> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do moich doświadczeń
- UNIDEN 520xl to nie to samo co PRESIDENT JOHNNSON II czy STABO. Te dwa ostatnie sa prawie identyczne. Uniden jest jednak inny chociaż wszystkie w środku na płytach mają napis UNIDEN :D (w filmiku na YUOTUBE sa rozebrane te radyjka, można zobaczyć:

-> 5.20 minuta filmu )
- UNIDEN w Hiluxie 3.0 niestety bardzo podatny jest na zakłócenia z instalacji elektrycznej -

- miałem antenę magnetyczna na dachu - nie sprawdziła się - od gałęzi albo spadała albo ostro "dyndała" co w środku słychać było jakby kto po dachu skakał :)
- żeby nie ustawiać anteny zasłoniętej blachami - postawiłem ja za plastikową zabudową na krawędzi paki. Jest z tyłu, można jeździć w parkingach podziemnych, w lesie- bez obaw.

Co do stawiania anteny na magnes na błotniku czy masce to polecam lekturę http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1194165.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 22:23 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

ODPOWIEDZ