czujniki cofania

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: Zyzol »

mam czujniki bo mial je poprzedni wlaściniel, generalnie zawsze i tak cofam na lusterka, no ale nie zawsze wszystko widać..są martwe pola..więc jak kto lubi...w terenie to się trzeba przyzwyczaić do wycia z byle źdźbła wysokiej trawy..wię c wylączenie mile widziane

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: irko »

->>

Linka nie podam bo kupowałem u zaprzyjaźnionego elektryka takie które on polecał.
Montował tego na peczki (widziałem puste pudełka) i podobno działa.
U mnie czasami się przycina :?
20110504036.jpg
Robiłem różne testy i bedzie dobrze :D
Na razie już sie przydały w boju :)
Załączniki
czujniki_3.jpg
czujniki_1.jpg

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: irko »

Znalazłem na allegro swoje czujniki.
http://allegro.pl/czujnik-cofania-parko ... 43580.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tylko u mnie mam te z długimi kablami które idą na przód .
Dzięki temu centralka leży za fotelem pasażera.

Niestety przez to czujniki są mniej czułe, tzn czujnik z przodu ma zasięg od ok 1.0m a tylny 2,5m.
I u mnie zwykle zapala sie ostrzeżenie poniżej metra (chyba, ze jest to duża przeszkoda, auto drzwi garażowe - wtedy też wcześniej).

W działaniu sprzętu pojawiał się błąd - czasami sie nie włączały, czasami buczały kodem błędu i nie pokazywały przeszkody.
Problemem okazało się zasilanie z lampy cofania - prąd stąd miał za niskie napięcie - około 11V lub mniej.
Rozwiązaniem jest pociągniecie niezależnego zasilania + przekaźnik .
Teraz czułość wzrosła (dziwne :shock: ) - wykrywa nawet kij od szczotki postawiony za autem :D
(wcześniej nie widziały słupka znaku drogowego)

trynqz
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:12
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: trynqz »

Hej,
Mam podobny problem, czujniki wariują i częściej pokazują błędy niż prawidłowo. Zamierzam je wymienić na valeo 632002 i tu mam problem - w specyfikacji pisze że nowe czujniki mają być zamontowane max 45cm od siebie. Ja dziury w zderzaku mam co 50cm - możecie sprawdzić jak to u Was wygląda? ciekawi mnie czy bede miał martwe pole czy one poprostu nie zadziałają...

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: Norick »

Chyba częściej zagoszczę na tym subforum.
Urzekły mnie Wasze Historie :lol:
nie mam czujników, kamer dodatkowego oświetlenia itp pierdooł i żyje. Zdarzyło mi się jeździć pojazdami z takowym wyposażeniem i się wq.........po piszczał z byle powodu. Czy to jest forum TLC czy też mojeciuchy.pl :?:
Chłopaki nie przesadzacie? Dowalcie sobie jeszcze parkowanie i nie będę się miał z kim spotykać.
Ale może robię źle...chyba tak, poszukam nowych fel, gejchromów, turbosatelitów, camperów, super grzałek, diod, pryszniców i spotkamy się ...nigdy :?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: Kwieczor »

dlatego też ja swoje wyje..chałem jak tylko zaczęły mnie wkur...

a swego zadania i tak nie spełniły, gdyż małża ma mimo czujników przywaliła w mazdę zwężając ją o kilka cm

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: czujniki cofania

Post autor: mamut »

Niestety u mnie coś zdechło w czujnikach. Mi one do szczęścia nie są potrzebna ale żona czasami wsiada do taczki i zaczynają się ogromne problemy z parkowaniem.
Montowałje poprzedni właściciel. Moduł sterujący firmy COBRA. Działały dobrze do czasu... jak przekręcam stacyjkę to zaczynają dziwnie piszczeć (pomimo braku przeszkody) i po jakiś 10 sekundach się wyłączają...

Pytanie czy to uszkodzony moduł sterujący czy bardziej któryś czujnik? (teoretycznie sprawdziłem wszystkie - odłączyłem wszystkie a moduł dalej piszczał)

Może ktoś się z tym bawił i jest w stanie pomóc bo nie wiem któą część zakupić i wymienić ...

ODPOWIEDZ