Luźne rozmowy o J25

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Luźne rozmowy o J25

Post autor: luk4s7 »

No i co sądzicie Panowie i Panie? Toyota dała ciała czy jednak stanęła na wysokości zadania godząc eko-trendy z prawdziwym duchem Land Cruiser'a?
Według mnie ciekawy jest przeskok wersji z J15 na J25. Liczyłem jednak na konsekwencję i logiczne J18.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: 021CLT »

Czekałem, aż ktoś w końcu coś napisze o "nowym" prado...
Sam nie miałem odwagi :mrgreen: komentować tego czegoś...
Szkoda, szkoda, szkoda że Toyota wybrała tę drogę idąc w kwadratowe, ociosane siekierką pudełko.
Kiedyś pytałem jakie będzie nowe Prado, ktoś zasugerował patrz jaki będzie nowy Lexus gx, bo to bliźniak jednojajowy. Otóż nowej 250 daleko nawet do "krewniaka stryjecznego wójka"
Czytam i oglądam opinie, komentarze, które mam wrażenie jakby były dobrze posmarowane. Brakuje obiektywizmu i chłodnego spojrzenia, na coś co podobno miało być małą 300 :mrgreen:
Oczywiście jest to moje wewnętrzne poczucie piękna, które nie musi być zgodne z oczekiwaniami maniaków, którzy widzą w tym nowym samochodzie gotowy produkt na Ukrainę. Być może o to chodziło...

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pinc6x6 »

Ja akurat mam kompletnie przeciwne odczucia! Nareszcie jakoś wyglądająca Toyota od 80😁 pomijam oczywiście 70, no bo to klasa sama w sobie.

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: stasik »

Jak dla mnie wygląda OK i w sumie lepiej niż J15, która sprawia wrażenie starej wanny. Ale wygląd nie jeździ ;-) Pozostało to co dobre - diesel (szkoda, że czterocylindrowy... ale wsadzenie F33A zrobiłoby wewnętrzną konkurencję J30), reduktor, rama, sztywny tylny most i doszło trochę dobrego - standardowa blolada tylnego dyfra, rozłączany stabilizator. Na minus zaliczam spore zwiększenie wymiarów, szczególnie szerokości - to zakres "dużych" LC, koło pod podłogą to niezmiennie bardzo głupi pomysł. Brak manualnej skrzyni przeżyję o ile tryb ręczny działa dobrze.
To dalej jest prawdziwy Land Cruiser!

Awatar użytkownika
FoxMulder
Posty: 165
Rejestracja: 19 wrz 2022, 21:36
Auto: LC 150
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: FoxMulder »

Mnie się podoba, czekam na ceny w PL, ten automat 8biegow to twór Toyoty ?

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: 021CLT »

Pierwsze co widać na pokazowych premierach to bryła samochodu. To pierwsze wrażenie. I to jest beee...
Pomijam układ jezdny, mobilność,ramę itd... to jest super!!!
Traktor też ma właściwości terenowe i nie czepiam się designu.
Lekko twierdzę, że zrobili 3 kroki w tył, choćby patrząc właśnie na tył samochodu. Szkoda...

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pinc6x6 »

021CLT pisze:
29 sie 2023, 09:58
Pierwsze co widać na pokazowych premierach to bryła samochodu. To pierwsze wrażenie. I to jest beee...
Pomijam układ jezdny, mobilność,ramę itd... to jest super!!!
Traktor też ma właściwości terenowe i nie czepiam się designu.
Lekko twierdzę, że zrobili 3 kroki w tył, choćby patrząc właśnie na tył samochodu. Szkoda...
wręcz przeciwnie !do tej pory LC wyglądały coraz bardziej paskudnie i nareszcie odmiana w dobrym kierunku!

forumowytlc
Posty: 37
Rejestracja: 07 sty 2023, 16:18
Auto: J150

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: forumowytlc »

Wygląd może się podobać lub nie. Statystycznie pewnie będzie 50/50 ocen ładna/brzydka.
Mi akurat bardzo sie podoba, szczególnie wersja limitowana z okrągłymi ślepiami. Poza 80-tką, to chyba jedyny ładny Land Cruiser :D
Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze sztuki wśród naszych forumowiczów i jak będą oceniane w użytkowaniu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: kylon »

A mi też się bardzo podoba. Na poprzednie wersje J15 poza ostatnią nie mogłem patrzeć. Najgorsza była chyba ta ze światłami trochę na dole i trochę na górze. Dla mnie to jakiś dizajnerski dramat. Jak widać są gusta i gusta. Miałem lecieć na premierę aby pomacać na żywo ale plany się zweryfikowały. Zatem mój Hil idzie na sprzedaż. Dlaczego? Można się domyślać.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: Giszter »

Dla mnie wygląd super. Z niecierpliwością czekam na to co będzie dostępne w Polsce. Podobno sprzedaż ma ruszyć jakoś w październiku i auta do odbioru będą w pierwszej połowie 24. Tak przynajmniej mi powiedzieli jak zadzwoniłem do salonu na zakopiańskiej w Krk. Ciekawi mnie też jak będzie wyceniony...

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: radomada »

Dla mnie super zwłaszcza w wersji z okrągłymi światłami.
Nie ma co się dziwić, ja nadal jestem fanem 40.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: Mesel »

Ja też jestem mocno na tak, gdyby to tylko jeździło coś żwawej to może może :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: kylon »

Mesel. Kup Ferrari F40. Jeździ żwawiej. Miałem okazję we wtorek podziwiać na żywo.

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: TomekW »

podoba mi się
poczekam aż będą do zobaczenia w PL a Kylon dorobi lift :)
jedyne "ale" mam do tego podwyższenia w bagażniku; może go nie będzie?
diesel z 8 biegowym automatem powinien być OK

Awatar użytkownika
FoxMulder
Posty: 165
Rejestracja: 19 wrz 2022, 21:36
Auto: LC 150
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: FoxMulder »

kylon pisze:
31 sie 2023, 15:56
Mesel. Kup Ferrari F40. Jeździ żwawiej. Miałem okazję we wtorek podziwiać na żywo.
ale dopiero jak turbo napompuje, tam jest czuć turbo lag :)

ODPOWIEDZ