Luźne rozmowy o J25

Moderator: luk4s7

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pinc6x6 »

podejrzewam że to są wymogi homologacyjne na UE.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Luźne rozmowy o J25

Post autor: luk4s7 »

pawel4osi pisze:
Właśnie chodzi o ten jeden upierdliwy przycisk start/stop. Dlaczego, skoro nie jest obowiązkowy, bo możesz go wyłączyć kiedy chcesz, to nie może być zrobiony tak jak pozostałe, że włączasz kiedy ty zdecydujesz?
Pisałem o tym trochę wyżej choć chyba nie do końca padła odpowiedź na Twoje pytanie. Otóż kiedy silnik nie pracuje to nie generuje żadnych zanieczyszczeń i o to chodzi w cyklu homologacyjnym. Dlatego dodali start stop. A czemu logika taka że po każdym uruchomieniu trzeba ponownie wyłączać - to właśnie wynika z wymogów homologacji aby użytkownik przypadkiem nie zapomniał tego systemu włączyć. Wyłącznik jest pewnie w teorii tylko dla szczególnych sytuacji w których silnik musi pracować cały czas. Domyślnie więc ma gasnąć żeby ratować lasy tropikalne Obrazek

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pinc6x6 »

Lasy to są akurat bardzo zadowolone z CO2😁

pawel4osi
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:37
Auto: Rav4, LC200
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pawel4osi »

luk4s7 pisze:
12 wrz 2023, 09:55
pawel4osi pisze:
Właśnie chodzi o ten jeden upierdliwy przycisk start/stop. Dlaczego, skoro nie jest obowiązkowy, bo możesz go wyłączyć kiedy chcesz, to nie może być zrobiony tak jak pozostałe, że włączasz kiedy ty zdecydujesz?
Pisałem o tym trochę wyżej choć chyba nie do końca padła odpowiedź na Twoje pytanie. Otóż kiedy silnik nie pracuje to nie generuje żadnych zanieczyszczeń i o to chodzi w cyklu homologacyjnym. Dlatego dodali start stop. A czemu logika taka że po każdym uruchomieniu trzeba ponownie wyłączać - to właśnie wynika z wymogów homologacji aby użytkownik przypadkiem nie zapomniał tego systemu włączyć. Wyłącznik jest pewnie w teorii tylko dla szczególnych sytuacji w których silnik musi pracować cały czas. Domyślnie więc ma gasnąć żeby ratować lasy tropikalne Obrazek
Tak zgadza się... w teorii wszystko gra i buczy. I natura będzie uratowana... w teorii :D

herrkam
Posty: 100
Rejestracja: 09 mar 2015, 21:00
Auto: J15 2022 Executive Black Matt
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: herrkam »

Ok dotknąłem na żywo, hmm nieporownywalne do aktualnej 150 (mam executive black matt) gabaryt większy, jednak w środku bardziej zabudowany i miejsca (przesttzeni) wydaje się.mniej. Tu była wersja 7 osób i drugi rząd jak by mniej miejsca miał, może w 5 będzie regulacja. Poza tym dla mnie nardzo pozytywnie, fajne materiały, pudełko kształty. Podwozie solidne jak to LC. Wogóle wóz wydaje się taki zwarty bardziej (statycznie), dźwięk motoru doskonale znany, Ciekawe jak będzie jeździł....

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: TomekW »

Gdzie można zobaczyć ?

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: tadeo »

herrkam pisze:
14 wrz 2023, 21:43
Ok dotknąłem na żywo, hmm nieporownywalne do aktualnej 150 (mam executive black matt) gabaryt większy, jednak w środku bardziej zabudowany i miejsca (przesttzeni) wydaje się.mniej. Tu była wersja 7 osób i drugi rząd jak by mniej miejsca miał, może w 5 będzie regulacja. Poza tym dla mnie nardzo pozytywnie, fajne materiały, pudełko kształty. Podwozie solidne jak to LC. Wogóle wóz wydaje się taki zwarty bardziej (statycznie), dźwięk motoru doskonale znany, Ciekawe jak będzie jeździł....
Najważniejsze pytanie, czy fotel dalej tak wysoko pod sufit, czy jest więcej miejsca nad głową i lepiej widać? W mojej 150 mam teraz górną krawędź szyby na wysokości oczu, co jest wkruw....e

herrkam
Posty: 100
Rejestracja: 09 mar 2015, 21:00
Auto: J15 2022 Executive Black Matt
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: herrkam »

Jeżeli w aktualnej 150 masz taki problem, to w nowym może także być to samo. Przednia szyba jest batdziej pionowa, ale sufit jest trochę niżej (wóz ogólnie jest niższy). Poza tym jest mniejsza lodówka i wyższy tunel środkowy z tyłu....

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: irko »

Powiem Wam że w terenie lepiej :)

Witas
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2018, 10:17

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: Witas »

No dobrze to trochę czasu już minęło, od października miała ruszyć przedsprzedaż. Czy można faktycznie gdzieś już zapisać się na J25? Podali jakieś ceny/wyposażenie?

pingwin
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2021, 15:15

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: pingwin »

Jedyne co się pojawiło dzisiaj w ciągu dnia to:
https://www.toyota.pl/nowe-samochody/wk ... nd-cruiser

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: tadeo »

pingwin pisze:
31 paź 2023, 21:08
Jedyne co się pojawiło dzisiaj w ciągu dnia to:
https://www.toyota.pl/nowe-samochody/wk ... nd-cruiser
Dzisas... ale o co kaman z tymi błyszczącymi felgami! To jakiś dramat!

4dam
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2022, 08:42
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: 4dam »

Tydzień temu pytałem dwóch dealerów w Wielkopolsce to nie mają jeszcze żadnych informacji jaka cena, specyfikacja czy dostępność i żeby pytać w Warszawie bo tam jako pierwsi będą wiedzieć. Wiedzą tylko, że wyjdą trzy wersje modelu, ale która będzie w Europie to cholera wie. Tu się zdziwiłem, bo słyszałem o Land Cruiser (ten z prostokątnymi światłami) oraz o limitowanej First Edition. Najwyraźniej będzie jeszcze wersja Land Cruiser 1958, też z okrągłymi światłami i nie będzie to limitowana wersja. Z różnic to ma mieć mniej wodotrysków od First Edition typu materiał zamiast skóry.

Awatar użytkownika
FoxMulder
Posty: 165
Rejestracja: 19 wrz 2022, 21:36
Auto: LC 150
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o J25

Post autor: FoxMulder »

Najłatwiej zapisać się na listę, przynajmniej u mnie w okolicy taka możliwość istnieje, jak coś będzie wiadomo doradca dzwoni, przyjeżdżasz wpłacasz 8k i czekasz :)


ODPOWIEDZ