Wyciek płynu z układu wspomagania kierownicy?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Papierowski
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2022, 12:45
Kontakt:

Wyciek płynu z układu wspomagania kierownicy?

Post autor: Papierowski »

Cześć!
Mam problem z układem wspomagania kierownicy! Moja LC z 2001 roku stoi na podjeździe i jest używana co 3-4 tygodnie. Ostatnio przejechałem ok. 200 km i dziś zauważyłem pod przednią półką ślady kapiącego płynu. Tak - osad na napędzie to był jasny, różowy olej = płyn wspomagania układu kierowniczego (a bagnet w zbiorniczku płynu wykazał ubytek podczas ostatniej kontroli). Kilka lat temu rura wspomagania przy złączu pompy przerdzewiała i wylutowałem ją - wyciek ustał. Sprawdziłem to (silnik pracuje, kręcę kierownicą) i nie ma wycieku - ale cały obszar poniżej i wokół pompy oraz podwozie pod nią były mokre od płynu wspomagania. Wyczyściłem to wszystko, uruchomiłem silnik, obróciłem kierownicę - nigdzie nie było widać wycieku! Wszystkie przewody elastyczne do i od pompy były suche.
Pomyślałem więc, że pompa może być nieszczelna (240 tys. km), ale po sprawdzeniu w internetowej instrukcji Toyoty zobaczyłem, że pompa P/S jest przykręcona do przedniej części silnika i napędzana przez przekładnię. Dlatego nie może przeciekać na zewnątrz - nie ma tam ruchomych wrzecion z uszczelkami ani zewnętrznych otworów.

Po wyczyszczeniu wszystkiego wyjadę jutro na zewnątrz, żeby sprawdzić, czy widać jakieś wycieki/nieszczelności. Poza tym jestem zdezorientowany. Co przeoczyłem?
_________________
2001 100 Series 4.2 TD VX auto, 240,000 km

ODPOWIEDZ