Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Moderator: luk4s7

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

Kolego Rokfor jakbys mogl powiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje, bo za chiny nie moge znalezc...

Obrazek

wg instrukcji od 2lt sa dwa czujniki: jeden (1 obrazek) od wskaznika, drugi (2 obrazek) od kontrolki, i tego 2 drugiego nie mam tam gdzie pokazuje instrukcja;/

znalazlem cos takiego poniezej filtra oleju:
Obrazek
nie wiem od czego ten czujnik ale napewno nie od kontrolki bo jak na probe odpialem to kontrolka cisnienia powinna sie siwecic a nie swiecila.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: kpeugeot »

ten drugi to raczej czujnik poziomu oleju w misce

ostatni go u siebie demontowałem

ten pierwszy to czujnik ciśnienia oleju, sprawdź jego przewody bo lubią pękać

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

kpeugeot pisze:ten drugi to raczej czujnik poziomu oleju w misce

ostatni go u siebie demontowałem

ten pierwszy to czujnik ciśnienia oleju, sprawdź jego przewody bo lubią pękać

tzn wiem ze ten pierwszy to od cisnienia oleju ale to jest od wskaznika i on dziala - odepne wskazowka spada na zero, podlacze to wraca do normy.

chodzi mi o ten drugi czujnik cisnienia ktory odpowiada za zapalanie sie kontrolki... tego nie moge znalezc;/

co do czujnika poziomu oleju to wg instrukcji nie ma takiego, poziom oleju trzeba sprawdzac na bagnecie

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

Najwyraźniej masz złą instrukcję ... :wink: Bo to jest czujnik poziomu oleju.Acz - faktycznie sprawdza się też na bagnecie.

Czujnik ciśnienia - nie mam pojęcia, gdzie w tym aucie jest. Magistrala olejowa biegnie mniej więcej na wysokości tego czujnika do wskaźnika - i po obu stronach bloku silnika, wzdłuż bloku. A czujnik musi być gdzieś do magistrali podpięty.

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

dzieki dzieki :) wlasnie pisalem wam ze mam zla instrukcje:0 faktycznie jest to czujnik poziomu oleju i to przez niego ta kontrolka sie zapala, po wypieciu wtyczki po chwili zapala sie kontrolka i nawet mocniejsze przegazowanie nie pomaga swieci sie non stop. Tak ze mam nadzieje ze uda mi sie gdzies go jutro kupic i wymienic. Dam znac czy podzialalo:)
Dzieki za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ